احتمالاً آیفون ۸ مجهز به فناوری شارژ بی سیم می‌شود

با توجه به دهمین سالگرد تولد آیفون، به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد در آیفون بعدی تغییرات عظیمی نسبت به نسل موجود ایجاد کند. بر اساس گمانه‌زنی‌های صورت گرفته، تغییرات بزرگی نه فقط از منظر ظاهری، بلکه در ویژگی‌های دستگاه در نظر گرفته شده است.

شارژ بی سیم در آیفون 8

با توجه به گزارشات اخیر فاکس‌کان مبنی بر آزمایش ماژول‌هایی برای اپل، احتمال دارد که یکی از تغییرات سخت‌افزاری آیفون بعدی، شارژ بی‌سیم باشد. البته تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است و فاکس‌کان و اپل فعلاً فقط در حال آزمایش هستند تا ببینند افزودن قابلیت شارژ بی‌سیم به نسل بعدی آیفون چه تأثیری بر فرآیند تولید و هزینه‌ی نهایی محصول خواهد داشت.

به نقل از وبسایت Nikkei نکته‌ی جالب این‌جاست که شاید اپل، شارژ بی‌سیم را در همه‌ی مدل‌های آیفون ۸ عرضه نکند و آن را فقط برای نسخه‌های خاص آن ارائه دهد. بر همین اساس و با توجه به این که اپل به دنبال این است تا قابلیت‌های ویژه‌ای به مدل بزرگ‌تر آیفون اضافه کند که در مدل کوچکتر وجود نداشته باشند، احتمال می‌رود که ویژگی مذکور نیز فقط در مدل پلاس وجود داشته باشد.

iphone-8-might-finally-get-wireless-charging-509871-2

اپل و فناوری شارژ بی سیم

از طرف دیگر با توجه به این که این شرکت کوپرتینویی مایل نیست تا از فناوری‌هایی استفاده کند که پیش از این در دستگاه‌های اندرویدی وجود داشته‌اند، بنابراین ارائه‌ی فناوری شارژ بی‌سیم برای اپل بیش از پیش مشکل می‌شود، اما به هر حال کسی نمی‌تواند منکر مزایای مهم این سیستم باشد.

برای مثال اطلاعاتی که در طول سالیان گذشته در سطح اینترنت منتشر شده نشان می‌دهد که اپل در حال کار بر روی سیستم شارژ از مسافت زیادی بوده که به صاحب دستگاه اجازه می‌دهد دستگاه خود را از هر جایی در یک محدوده‌ی مشخص از فرستنده، شارژ کند.

این بدان معنی است که می‌توان آیفون را بدون نیاز به پد شارژ کرد، اما دستگاه باید در محدوده‌ی مشخصی از دستگاه انتقال‌دهنده‌ی شارژ باشد.

اپل پیش از این از شارژ بدون فاصله در اپل واچ استفاده کرده بود، ولی استفاده از آن سیستم برای آیفون بسیار غیرمحتمل است، چون اپل به دنبال فناوری شگفت‌انگیزی می‌گردد که معرفی آن در جشن ۱۰ سالگی محصول پرچم‌دار خود منطقی باشد و مثل بمب صدا کند.

با این وجود فعلاً کوپرتینو فقط ایده‌ی آوردن شارژ بی‌سیم به آیفون بعدی را در نظر دارد و همه چیز تا قبل از شروع رسمی تولید می‌تواند تغییر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا