تاثیر آیفون 8: سازندگان، تصمیم به ساخت صفحات نمایش OLED گرفته‎اند

اعتقاد بر این است که اپل در آینده قصد دارد برای آیفون خود در عوض صفحات نمایش LCD از نوع OLED استفاده کند. بنابراین سازندگان پنل‎های نمایش در سراسر جهان در حال تنظیم خط تولید خود به این امید هستند که بتوانند به دنبال تصمیم‌گیری اپل برای این کار با این کمپانی مستقر در شهر Cupertino قرارداد عقد کنند. آخرین گزارش در این رابطه از سوی وب سایت Digitimes می‎آید، که چنین می‎نویسد که بخش LG Display کمپانی ال‌جی، که در حال حاضر در حال همکاری با اپل برای ساخت صفحات نمایش OLED برای ساعت اپل است، قصد دارد در مجموعه‎های G6 خود برای هموار کردن مسیر ساخت چنین صفحات نمایش مشابهی برای آیفون، تولید را افزایش دهد.

the-iphone-8-effect-suddenly-everyone-wants-to-build-oled-screens-499158-2

طبق ادعای این منبع خبری باید در ابتدا اپل و ال‌جی به توافق برسند و کمپانی ال‌جی امیدوار است که با ثابت کردن اینکه ظرفیت لازم تولید مطابق با انتظارات اپل برای ساخت صفحه‎ی نمایش مدل جدید را دارد، شانس خود را افزایش دهد.

همین سایت از طریق منابع خبری ناشناس ادعا می‎کند که LG Display قصد دارد تا نیمه‎ی اول سال 2017 هر ماه چیزی حدود 75 هزار پنل نمایش تولید کند، که سپس به این کمپانی اجازه می‎دهد تولید صفحات نمایش خمیده‎ی OLED برای آیفون را شروع کند.

آیفون با صفحه‎ی نمایش OLED در سال 2018 یا 2019

با آنکه چنین اخباری یقینا برای طرفداران اپل هیجان انگیز است، ولی باید بیشتر از حد انتظار صبر کرد، چون این کمپانی قصد ندارد زودتر از سال 2018 یا 2019 از صفحات نمایش LCD به سمت OLED کوچ کند.

افرادی که از برنامه‎های اپل خبر دارند اشاره می‎کنند که اولین مدلی که دارای چنین تکنولوژی صفحه‎ی نمایشی باشد می‎تواند آیفون 8 باشد، که طبق سیاست اپل باید سال 2018 به بازار برسد.

معنای این حرف این است که مدل بعدی آیفون، که احتمالا آیفون 7 نامیده می‎شود، دارای همان صفحه‎ی نمایش LCD نسل فعلی خواهد بود، و انتظار می‎رود در مدل S نیز که به احتمال زیاد در سال 2017 عرضه خواهد شد اینچنین باشد. البته، باید به تمامی این حرف‎ها با کمی دیده‎ی شک نگریست، چون اپل باید ابتدا تمامی این‎ها را تایید کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا