آیفون 8 با صفحه نمایش خمیده و بدون حاشیه

از آن‎جایی‎که سال بعد، دهمین سالگرد آیفون خواهد بود، انتظار می‎رود شرکت اپل در بحث طراحی این گوشی تغییر مهمی ایجاد کند و طبق نظر یکی از وب‎سایت‎های تحلیل‎کننده‎ی برنامه‎های اپل، تغییر اندازه‎ی نمایشگر آیفون از جمله برنامه‎های این شرکت مستقر در کوپرتینو خواهد بود.

وب‎سایت Barclays با نقل قول گرفتن از شرکت‎های تأمین‎کننده‎ی قطعات دستگاه‎های اپل، پیش‎بینی می‎کند که آیفون 8 دارای نمایشگرهای خمیده‎ای در دو اندازه‎ی 5 و 5.8 اینچی خواهد بود، به عبارت دیگر اپل اندازه‎ی فعلی آیفون‎های خود را که 4.7 و 5.5 اینچ است، افزایش خواهد داد.

iphone-8-to-launch-with-curved-5-0-inch-and-5-8-inch-displays-and-no-bezels-510162-2

هم‎چنین آیفون 8 با طراحی جدیدی روبرو خواهد شد، به نحوی که این وب‎سایت می‎گوید اپل قصد ارائه‎ی گوشی بدون حاشیه را دارد. با آن‎که این ادعا هنوز از سوی اپل تأیید نشده است، ولی این اولین بار نیست که ما چنین اخباری را می‎شویم. گفته می‎شود اپل قصد دارد پنل جلویی نسل بعدی آیفون را به طور کامل به صفحه‌ی نمایش اختصاص داده شود.

“نمایشگر یکپارچه”

این شرکت دارای پتنت‎هایی است که به آن اجازه می‎دهد دوربین فیس‎تام را در نمایشگر آیفون ادغام کند و عقیده‎ی جوامع فناوری این است که حذف دکمه‎ی فیزیکی هوم از آیفون 7 گامی است که اپل به سمت یکپارچه کردن نمایشگر نسل بعدی آیفون برداشته است. اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، اپل می‎تواند قسمت پایینی آیفون را حذف و نمایشگری بدون لبه (حاشیه) تولید کند که مرکز طراحی کلی دستگاه به شمار رود.

علاوه بر این، آیفون 8 با داشتن چنین ظاهری می‎تواند تقریباً ابعادی مشابه با آیفون‎های فعلی داشته باشد، چون اپل تنها اندازه‎ی نمایشگر را افزایش خواهد داد ولی از حواشی می‎کاهد و در نتیجه نسبت صفحه‌ی نمایش به بدنه‎ی بهتری به دست خواهد آمد.

هم‎چنین گزارش‎هایی مبنی بر این مطرح شده‎اند که آیفون 8 ممکن است به طور کامل از شیشه ساخته شود و دارای یک نمایشگر از نوع آمولد باشد و احتمال این فرضیه بسیار زیاد است چون اپل در حال حاضر در این خصوص با چندین تولیدکننده صحبت‎هایی داشته است.

توجه داشته باشید که تمامی این گفته‎ها در حال حاضر در حد شایعه هستند و بهتر است با دیده‎ی شک به آن‎ها بنگریم. عرضه‎ی آیفون 8 طبق برنامه‎ریزی‎های همیشگی اپل برای پائیز 2017 خواهد بود، بنابراین تا آن زمان تغییرات بسیاری ممکن است رخ دهد، گرچه ما امیدواریم تمامی آن‎ها به سمت تغییر ظاهر مدل‎های فعلی و ورود یک آیفون بی‎نظیر به بازار باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا