تبدیل آیفون به یک HUD برای اتومبیل شما

من جدیدا با یکی از بهترین جیلبریک تویکهایی (jailbreak tweaks) که تا حالا امتحان کرده‌بودم مواجه شدم. به آن حالت نمایشگر سربالا (Heads Up Display Mode) میگویند، و به شما اجازه میدهد که بازتاب تصویر نمایشگر آیفونتان را در شیشه جلوی اتومبیل به صورت صحیح و بدون وارونگی ببینید.

1

بعد از نصب تویک (tweak)، پیشفرضهای فعالسازی را به سادگی انجام دهید و برای حالت نمایشگر سربالا یک ژست لمسی اختصاص دهید. بعد از انجام این کار، نمایشگر آیفون همه چیز را وارونه‌ی جانبی نشان خواهد داد پس شما می‌توانبد بازتاب آن را در یک سطح آینهای به صورت معمولی ببینید.

سطح آینه‌ای میتواند هرچیزی باشد، حتی یک آینه، ولی واضح‌ترین کاربرد آن شیشه‌ی جلوی اتومبیل شماست. همانطور که احتمالا حدس زدید، من اشتیاق زیادی برای امتحان کردن این قابلیت در ماشینم داشتم.

وقتی سوار ماشینم شدم، قابلیت نمایشگر سربالا را فعال کردم، آیفون را در نقطه خوبی روی داشبورد گذاشتم و بله، من می‌توانستم بازتاب نمایشگر آیفون را روی شیشه‌ی جلوی ماشیتم ببینم. البته این یک تست سریع بود، و من هنوز آیفونم را به صورت ایده‌آل جاسازی نکرده بودم، ولی من از اینکه این قابلیت چقدر خوب کار میکرد واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم.
دارید درست فکر می‌کنید، ماشین من توی پارکینگ پارک شده بود و نور محیط خیلی زیاد نبود. در نور مستقیم خورشید یا حتی در نور معمولی روز نتایج به طور واضحی فرق خواهدکرد. شاید مجبور شوید که روشنایی نمایشگر آیفونتان را تا بیشترین حد بالا ببرید.

من به ور رفتن با این قابلیت نمایشگر سربالا ادامه خواهم داد تا ببینم به چه مورد جدیدی برخورد خواهم کرد. اگر مشکل خاصی نباشد، ثابت میکند که همچین چیزی می‌تواند در صورت نصب روی سطح مناسب، روشنایی متناسب نمایشگر و شرایط نور محیط برای شما کاملا کاربردی باشد.

بعضی ازتولیدکننده‌های معروف لوازم جی‌پی‌اس نیز همچین قابلیتی را در دستگاههایشان گنجانده‌اند، که به کاربر اجازه میدهد اطلاعات جی‌پی‌اس را روی شیشه‌ی جلوی ماشین ببیند. ولی دیدن نمایشگر یک کامپیوتر همه‌فن‌حریف میتواند خیلی هیجان‌انگیزتر از فقط یک جی‌پی‌اس باشد.

نظر شما چیست؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا