آیفون بدون قاب محافظ

آیفون و تجربه من از دور انداختن قاب محافظ

این روزها قاب های محافظ زیادی برای تلفن های هوشمند و مخصوصا آیفون معرفی می شود. ما در این فکریم که چرا؟ چرا به این شدت نیاز داریم که آیفون را در قاب های محافظ زندانی کنیم؟ آیا ما این لذت استفاده از محصول به آن صورتی که طراحی شده و باید استفاده شود را از خودمان نمی گیریم؟

من تصمیم گرفتم که دست به یک آزمایش بزنم. آزمایشی که میتوانست برایم گران تمام بشود ، ولی به هرحال در آخر به من یک آزادی خاص بدهد ، من تصمیم گرفتم که از هیچگونه محافظی برای آیفون استفاده نکنم…

آیفون بدون محافظ

شروع این موضوع 2 ماه پیش بود و من هیچ وقت از آن پشیمان نشده ام. بعد از استفاده از آیفون 5 ام بدون هیچگونه محافظی در طول 2 ماه اخیر حتی تصور برگشت به حالت قبلی و استفاده از یک قاب محافظ هم برای من مشکل است. من اعتراف می کنم که دراین مدت خیلی بی احتیاط نبودم ، حداقل تا الان. من حتی برای احتیاط بسته “+AppleCare” را هم خریداری کردم که در صورتی که آیفونم از نظر ظاهری ضربه هایی خورد و به حایی رسید که مرا اذیت کند ، یک پشتیبان داشته باشم. من همچنین یک قطعه کوچک بریده شده از فیلم را در پشت آیفون 5 ام قرار دادم چون این آلومینیوم محصوص خیلی نسبت به خراش ها حساس هست. که البته بود و نبودش فرقی نمی کند و آیفون را از یک سقوط محکم نجات نخواهد داد.

من از دوستانم ، خانواده و حتی افراد غزیبه در خیابان پس از دیدن آیفون 5 بدون قابم جواب های بسیار جالبی دریافت کردم:

تو باید خیلی شجاع باشی که این کار را بکنی! -یک غریبه در قهوه خانه

این دیوانگیه -یکی از دوستان

من از افراد زیادی نظرهای این چنینی دریافت کردم و معمولا این گونه نظر ها از سمت افرادی می آید که گوشی های هوشمندشان در قاب های محافظ بزرگی است که حتی بدون نگاه به رابط کاربری نمی توانید نوع گوشی را حدس بزنید.

قاب محافظ بزرگ

اگر این قضیه چند ماه پیش اتفاق می افتاد ، من حداقل با آنها همدردی میکردم ، ولی الان فکر میکنم که این کار واقعا بی معنی است که گوشی با ارزشمان را این جوری بپوشانیم. آنها مقدار زیادی پول برای خرید یک دستگاه مانند آیفون هزینه می کنند و آنها حتی نمی توانند به آن دست بزنند ، آنها حس کنند ، وحتی به سختی می توانند آن را ببینند. همه اینها الان به نظر من ساده لوحانه می آید.

ضررهای استفاده از آیفون بدون قاب محافظ :

البته ، استفاده از گوشی بدون قاب محافظ ضرر های خودش را دارد ، برای مثال به طور اجتناب ناپذیری گوشی شما حداقل در یکی دو جا خراش بر میدارد ، این خراش ها بدون یک معاینه دقیق دستگاه یا بدون تابیدن نورمستقیم خورشید در زاویه درست قابل مشاهده هم نیستند، ولی وجود دارند. همانطور که میدانید پشت آیفون 5 به خاطر آلومینیوم آنودیزه شده آن استعداد زیادی برای خش افتادن دارد و من هم یکی از قربانیان این خراش ها هستم و در چند جای گوشی شاهد این هستم که آهن خالص از زیر لایه آلومینیوم پیداشده است ولی باز این هم چیزی نیست که بلافاصله قابل مشاهده باشد ، ولی یک نگاه از فاصله کم نواقص آن را نشان خواهد داد.

قاب آیفون این گوشی کجا بوده

من باید اعتراف کنم که در اول، من با ایجاد خراش های بسیار نازک روی صفحه یا روی پشت آلومینیومی اذیت می شدم ، و به این فکر کردم که تصمیم را برگردانم و دوباره از قاب های محافظ استفاده کنم. ولی دوباره بیشتر فکر کردم. من واقعا از آیفونم استفاده می کنم. منظورم این است که واقعا از آن استفاده می کنم. به عنوان کسی که شغلش وبلاگ نویسی درباره دستگاه های iOS است ، من آیفونم را نسبت به کاربران معمولی آیفون تحت فشاری بیشتری قرار میدهم. این واقعا یک شاهد عینی برای کیفیت طراحی دستگاه است که من فقط همین خراش های کوچک را روی آیفونم دارم. من آیفونم را بارها روی کف پوش چوبی انداخته ام. من آن را پشت و رو یا بر عکس تقریبا روی هر سطحی میگذارم ، من همیشه ان را در جیبم درکنار کلیدهایم و وسایل خطرناک احتمالی دیگر میگذارم ، ولی هنوز تقریبا شکل روز اول می باشد.

با همه این مسائل ، من حتی یک ذره هم از استفاده از آیفون بدون قاب محافظ پشیمان نیستم. این که بتوانید به صورت مستقیم و بدون هیچ مانعی با دستگاه تان ارتباط برقرار کنید حس خیلی آزادانه ای به شما می دهد. نیازی نیست که نگران برخورد لبه های قاب با دوربین یا زیایدی ضخیم بودن آیفون باشید. شما میتوانید به معنای حقیقی از آیفون لذت ببرید که با طبیعتی ساخته شده است که باید بدون مانع آن را لمس کرد. اگر شما درمورد استفاده از آیفون بدون قاب محافظ شک دارید ، پیشنهاد من این است که بسته “+AppleCare” را بگیرید و با خیال راحت قاب محافظ را از آیفون جدا کنید. بعد از همه اینها این فقط یک دستگاه هست ، نه موضوع مرگ و زندگی. با پرداخت قیمت 99 دلار شما این آرامش خاطر را دارید که اگر هم اتفاقی برای آیفونتان افتاد و آن را جوری زشت کرد که از حد تحمل شما خارج بود ، ما میتونید ان را به یکی از نمایندگی های اپل ببرید و آن را تعمیر یا با یک آیفون نو تعویض کنید.

15 دیدگاه دربارهٔ «آیفون و تجربه من از دور انداختن قاب محافظ»

 1. من هم يك ماهي هست از ايفونم بدونه قاب استفاده ميكنم با اينكه سه تا قاب واسش گرفتم ولي حالا ميفهمم اگه بخاد اتفاقي واسه گوشيم بيوفته ميوفته حداقل اينجوري تجربه بهتري از استفاده ايفونم ميبرم

 2. واقعا آیفون بدون محافظ خیلی دوست داشتنیه
  البته تا وقتی زمین نندازیش
  آیفون 5 کافیه یه بار از دستت ولشه
  بدنش فوقالعاده آسیب پذیره
  کاش منم از اول یه محافظمیذاشتم حالا باید با گوشه قلوه کن شدش کنار بیام

 3. دوستان سلام
  منم با نظر شما موافقم
  از وقتي ايفونم و از كيف در اوردم به سرم زده يه دونه سفيدشم واسه خط ٩١٢ ام بگيرم
  با اين كه واسه من ٢،٣ تا نقطه ريز افتاده دورش
  اما لذتي كه تى استفاده ايفون بدون قاب هست
  تو هيچ كيسي نيست

 4. مجید امیری

  کسانی که تو استحکام بدنه ی آیفون شک دارن حتما این ویدئو رو ببینن :

 5. داداش فکر کنم شما نفست از جای گرم در میاد که خیلی راحت میگی آدم بره فروگاه اپل گوشی رو تعمیر یا تعویض کنه!!!
  اینهمه قاب های فابریک خود اپل مگه مرده که آدم بره قاب فیک استفاده کنه و بخاطر 30-40 هزار تومن گوشی 2 میلیونی رو بزنه داغون کنه!!!
  اگه استفاده از گوشی بدون قاب لذت داره که در اون هم هیچ شکی نیست پس چرا خودت رعایت حال گوشی رو نمیکنی و کنار کلید یا ابزار خطرناک قرارش میدی که راحت آسیب ببینه،مثلا با این کارت و توصیه ات چی ثابت میشه!!!

 6. دقیقا کاری رو کردین که من کردم! آفرین به شما دوست عزیز!
  اعتقتد من هم همینه. که وقتی پولی رو بابت خرید یک دیوایس میدی باید ازش لذت ببری!

 7. وقتى من آيفون 4s رو واسه داشتن چندتا خط و خش ريز ٥٠٠ هزار تومن زير قيمت فروختم 5 رو دارم رو چشمام نگه ميدارم كه واسه آيفون 6 زياد ضرر نكنم

 8. موافقم خيييييليييي!!!!!
  من آيپايدم قاب داره ولي استفاده نميكنم براي آيفونم هم كلا قاب نگرفتم خيلي باهاش حال مي كنم حتي آيفونم رو آسفالتم افتاده و اصلا حتي يه خراشم بر نداشته! ولي اينقدر داداشم از دستم كفري ميشه كه نگو او خيلي رو هر چيزي كه مربوط به اپل باشه حساسه! يكي از دوستام يه سري مك بوك ايرش رو قرار بود برام بياره تا بدم به برادرم تا مشكلش رو رفع كنه وقتي برام آوردش ديدم گوشه جلو سمت راستش فرو رفته پرسيدم بالبخند ج داد كه افتاده زمين هيچي ديگه جرات نكردم واسه داداشم ببرمش!!!

 9. من 8 تا قاب واسه آیفونم گرفتم وهیچ کدومش راضیم نکرد!!! هر کدومو چند روز استفاده کردم و گذاشتمش کنار! همین دیروز هم یه قاب نگین دار گرفتم و کلی هم هزینه کردم واسش اما بازم خوشم نیومده و دلم واسه پولی که سرش دادم میسوزه!!!!!!!! متاسفانه وقتی گوشی گرون قیمت میخری حساسیتت هم خیلی زیاد میشه و به نظرم این اصلا خوب نیست..

 10. شاید همه حرفای شما درست باشه.. ولی اون یه ریزه فرو رفتگی روی گوشه یا یک خش کوچیک پشت آیفون واقعا عذاب آوره واسه دارنده ی گوشی

 11. بله فقط با ۹۹ دلار میتونیم بسته applecare+ رو که تو ایران نیس استفاده کنیم و خیالمون راحت باشه! به جا اینکه ۵-۶ دلار خرج کنیم و یه قاب بندازیم!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا