مهندس شرکت اپل : آیفون برای “افراد عادی” طراح شده است

محاکمه سامسونگ امروز شروع شد، در طرف مقابل، Greg Christie از طرف شرکت اپل قرار دارد. ممکن است Christie، مهندس ارشد نرم افزار را از این مقاله وال استریت ژورنال در ماه گذشته، به خاطر آورید، که او در آن به تفصیل برخی از مراحل اولیه طراحی آیفون را شرح داده بود. و امروز عصر نیز، همان مطالب را در دادگاه بیان کرد.

شرکت اپل

شرکت اپل آیفون را برای همگان طراحی کرده است

Christie به طور خاص، برخی جزئیات جدید درباره طراحی “Slide to Unlock” آیفون را تشریح نمود، که یکی از اختراعات ثبت شده‎ای است که شرکت اپل، سامسونگ را به تخلف از آن متهم می کند. او در ابتدا گفت که تیم او می خواست صفحه نمایش این گوشی همیشه روشن باشد، اما به سرعت متوجه شدند که صفحه نیاز به یک حالت قفل شده دارد…

Recode و CNET نکات بیشتری از شهادت Christie را آورده اند:

Greg Christie، رئیس ارتباطات انسانی اپل در روز جمعه در شهادت خود در دادگاه حق ثبت اختراع اپل – سامسونگ می گوید: “اگر ما یک وضعیت اکتیو را برای صفحه نمایش می خواستیم، نمی توانستیم انرژی لازم برای آن را تامین نماییم. بنابراین مجبور به استفاده از یک “power button” بودیم.” این شرکت همچنین در مورد ارسال گروهی ایمیل های ناخواسته و یا “pocket dialing” نیز نگرانی خود را بیان نمود.

“ما می دانستیم باید یک Locked mode یا یک وضعیت قفل شده داشته باشیم، تا به شما اجازه هیچ کاری به جز باز کردن قفل آن را ندهد.” Christie و تیم او سپس بر روی راه حلی کار کردند که در نهایت به مکانیزم slide-to-unlock منتهی شد که در آیفون وجود دارد و یکی از ویژگی هایی است که حق اختراع آن ثبت شده است.

Christie همچنین تصریح کرد که طراحی آیفون یک ریسک جدی برای این شرکت بود، زیرا یک طرح جدید بوده است – نوآوری‎ای که که شرکت اپل بارها به ارمغان آورده است. او گفت: ساخت این گوشی سه سال زمان برده و صدها طراحی انجام شده تا اطمینان حاصل شود که به گونه ای کار می کند که “هر کسی” بتواند بفهمد.

Christie، یکی از مخترعان ویژگی slide-to-lock آیفون می گوید: یکی از بزرگترین چالش ها این است که ما باید محصولات خود را به افرادی بفروشیم که مثل ما زندگی نمی کنند. اپل، هنگام طراحی محصولات، آنچه که می خواهد را همواره در نظر دارد “اینکه افراد عادی – افرادی که کارهای مهمتری در زندگی خود دارند تا اینکه بخواهند یاد بگیرند که چگونه یک کامپیوتر کار می کند – همانطور که ما از محصولات خود استفاده می کنیم، آنها نیز بتوانند استفاده نمایند” […]

Christie، دومین شاهد برای شهادت اپل در این محاکمه پس از رئیس بازاریابی Phil Schiller، فرآیند طراحی اولین آیفون در اواسط سال 2000 را برای هیئت منصفه شرح داد. بخش عمده ای از وقت او در این جایگاه، صرف تاکید بر تلاش شرکت اپل برای ساخت این دستگاه به گونه ای بود که برای استفاده آسان باشد. با توجه به نظرسنجی های مختلف انجام شده توسط اپل – که در اختیار دادگاه قرار داده شد – سهولت در استفاده از مهم ترین عوامل برای خریداران گوشی های هوشمند است.

در کل، شرکت اپل در تلاش است تا ثابت کند، اختراعاتی که بر اساس آن، سامسونگ را تحت پیگرد قانونی قرار داده است بیش از حد برای کسب و کار او با ارزش اند و باید مقدار قابل توجهی از این بابت به او پرداخت شود. شرکت اپل درخواست 2 میلیارد دلار خسارت از سازنده کره‎ای تلفن همراه برای تخلف از حق ثبت اختراع در مورد 5 اختراع ثبت شده نرم افزار‎های خود را کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا