امکان پشتیبانی از وایرلس Li-Fi در نسل بعدی آیفون

شایعات زیادی در مورد مدل بعدی آیفون وجود دارد، ولی یکی از آن‎ها احتمال بیشتری وجود دارد که در آینده به حقیقت بپیوندد.

اعتقاد بر این است که اپل در حال کار برای اضافه کردن پشتیبانی از وایرلس Li-Fi در مدل جدید آیفون خود است که امکان ارائه‎ی این قابلیت در سال‎های آتی وجود دارد، از این نظر که نشانه‎هایی از این سیستم جدید انتقال داده‎ها بر اساس نور در iOS 9.1 پیدا شده است.

LiFi-iphone-iOS-apple-702x336

در حالیکه مشخصه‎های دیگری مبنی بر پشتیبانی از Li-Fi برای آیفون فراهم نشده است، اپل ممکن است در حال تلاش برای تست چنین ویژگی‌ای در مراحل اولیه در مدل‎های فعلی iOS باشد، ولی برای درست کار کردن، همچنان نیاز به سخت افزار اضافی دارد.

در نتیجه، انتظار رونمایی از این قابلیت را در آیفون 7 نداشته باشید، ولی شکی وجود ندارد که به زودی در آینده چنین ویژگی‌ای در دستگاه‎های اپل وجود خواهد داشت، به ویژه اگر پیشرفت‎های کاری با سرعت مطلوب پیش روند.

Li-Fi چیست؟

لای‌فای که مخفف Light Fidelity (وفاداری به نور) است، نوع جدیدی از تکنولوژی ارتباط بی‌سیم است که گفته می‎شود به نسبت وای‌فای، 100 برابر سریع‌تر است و یکسری مزایا فراهم می‎کند که کاربران آیفون نیز می‎توانند از آن بهره‌مند شوند.

گرچه فعلا این تکنولوژی در حال توسعه است و چندین کمپانی سعی داشته‎اند تا از این قابلیت در دستگاه‎های خود استفاده کنند، ولی همچنان یک ویژگی آزمایشی است که هنوز برای اینکه در هر دستگاهی در بازار ظاهر شود، فراهم نشده است.

لای‌فای از نور مرئی با استفاده از یک سنسور نوری نصب شده روی دستگاه برای انتقال داده‎ها بین دستگاه‎ها و تبدیل اطلاعات دریافت شده به یک سیگنال الکترونیکی استفاده می‎کند. گفته می‎شود طبق این روش سرعت انتقال داده‎ها تا 224 گیگابایت بر ثانیه می‎رسد.

و با اینحال، لای‌فای فرصت‎های جدیدی برای صاحبان دستگاه‎هایی که چنین قابلیت‎هایی را دارند فراهم می‎کند. از این نظر که منابع نوری مانند لامپ‎های معمولی در خانه‎ی شما نیز می‎توانند نقشی در انتقال داده‎ها به گوشی شما داشته باشند. این سیگنال برای چشم انسان نامرئی است، ولی سرعت انتقال به شکل واضحی بالاتر از استاندارد وای‌فای است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا