فتوگرافی عکس های آیفون را با Photo Investigator ببینید

در اینجا قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه اطلاعات یا همان فتوگرافی عکس های آیفون خود را به دست آورید.

هر زمان که شما عکسی می گیرید، چه این کار را به وسیله آیفون یا یک دوربین عکاسی انجام داده باشید، دسته ای از داده ها به طور خودکار به فایل این عکس اضافه می شوند. این داده ها، در عکاسی با نام فتوگرافی شناخته می شوند که اطلاعاتی درباره عکس های شما فراهم می کنند.

عکس های آیفون

فتوگرافی ها انواع مختلفی دارند که می تواند جزییات مختلفی از اطلاعات عکس های شما را شامل شوند. برخی از این اطلاعات می توانند توسط خود عکاس وارد شوند اما مقداری از آن ها نیز توسط خود دستگاه به فایل عکس اضافه خواهند شد. برای نمونه داده های EXIF و GPS و TIFF از جمله اطلاعاتی هستند که به طور خود کار به عکسی که توسط آیفون خود می گیرید اضافه می شوند.

در این جا، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه فتوگرافی عکس های آیفون خود را که شامل داده های EXIF و GPS می شود ببینید.

برای دسترسی به این داده های عکس های آیفون خود، ما نیاز به برنامه ای که Photo Investigator نامیده می شود داریم که از طریق اپل استور می توانید به طور رایگان آن را دانلود کنید. البته این برنامه، تنها برنامه ای نیست که می توانید برای این منظور به طور رایگان از اپل استور دریافت کنید، اما به نظر ما این، یکی از بهترین ها برای انجام این کار است.

فتوگرافی عکس های آیفون

1- برنامه Photo Investigator را از اپل استور دانلود کنید. برنامه را راه اندازی کرده و به برنامه اجازه دسترسی به عکس های خود را دهید.

2- آیکون Photo library را در گوشه سمت چپ پایین انتخاب کنید تا تمامی آلبوم های عکس شما بارگزاری شود.

عکس های آیفون

3- آلبوم عکس مورد نظر را انتخاب کرده و سپس عکسی را که می خواهید اطلاعات آن را ببینید انتخاب کنید. شما متوجه خواهید شد که تصاویری که دارای دیتای GPS هستند یک آیکون جهان و تصاویری که آیکون ساعت دارند شامل برچسب زمان EXIF هستند.

4- بعد از اینکه عکس مورد نظر را انتخاب کردید، به طور خودکار اطلاعاتی که برای آن عکس در دسترس است را خواهید دهید. از اینجاست که شما می توانید اطلاعات EXIF و GPS و سایر اطلاعات ثبت شده را ببینید.

فتوگرافی هر عکس شامل: اندازه فایل، نام فایل، اندازه تصویر و… است.

اطلاعات EXIF شامل: مقدار دیافراگم، مقدار روشنایی، فاصله کانونی، مدل لنز، سرعت شاتر و… .

 

اطلاعات GPS شامل: ارتفاع، عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی و… . اگر داده های GPS در دسترس باشد، برنامه به شما اجازه می دهد تا آن را به طور مستقیم در برنامه Maps ببینید. این یک روش عالی برای دیدن دقیق مکانی است که عکس در آن گرفته شده است.

اطلاعات TIFF شامل: سازنده دوربین، مدل، وضوح تصویر، نرم افزار مورد استفاده برای پردازش تصویر و…

اکنون یاد گرفتید که چگونه اطلاعات مورد نظر خود را از فوتوگرافی یا metadata عکس های خود به دست آورید. برای نمونه شما می توانید از این اطلاعات، برای یافتن مکانی که عکس های ارسال شده به ایمیل شما گرفته شده است استفاده کنید یا شاید بخواهید بدانید چه دوربینی برای عکاسی این عکس ها استفاده شده است. رک بگویم، اطلاعات زیادی در قسمت فوتوگرافی هر عکس وجود دارد که شما احتمالا نمی دانید که این همه اطلاعات به چه دردی می خورد. در اینجا حداقل آموختید که چگونه به این اطلاعات دسترسی داشته  باشید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا