شایعات آیفون 6s :بدنه‌ی آلومینیومی و تراشه‌های A9

بر اساس شایعه‌ای جدید از آسیا گفته می‌شود که TSMC که یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده‌ی مواد نیمه هادی است، آماده است تا یکی از عظیم ترین پروژه‌های خود یعنی ساخت پردازه‌ی انحصاری A9 را برای آیفون‌های جدیدی که بر طبق عادت آیفون 6s و 6s پلاس نامیده می‌شوند کلید بزند.

1.Apple-Watch-Sport-aluminum-image-001

در همین زمان، شایعه‌ای دیگر از تولید کنندگان اپل تایید می‌کند که اسکلت آیفون‌های سال ۲۰۱۵ از آلومینیم سری ۷۰۰۰ که آلیاژی اختصاصی برای اپل واچ‌های ورزشی این شرکت کوپرتینویی بود، ساخته می‌شود. iphone 6s

ظاهراً TSMC و سامسونگ، هر دو در ماه مارس تولید آزمایشی پردازنده‌ی نسل بعدی A9 را شروع کردند. گزارش شده که این تولید آزمایشی ماه گذشته به پایان رسیده و اکنون TSMC شروع تولید عظیم خود را در حالی زمان بندی کرده که کیفیتی بالاتر و ارزان‌تر از تولیدات سامسونگ دارد.

این تراشه در مقابل تراشه‌های پردازنده‌های فعلی ۲۰ نانومتری A8 و A8X که در مدل‌های قبلی آیفون و آیپد وجود داشت از فرآیند تولید ۱۶ نانومتری TSMC استفاده می‌کند. تکنولوژی ۱۶ نانومتری از اجزای کوچکتری که نیازمند نیروی کمتر است اما با سرعتی بالاتر کار می‌کند استفاده می‌کند.

2.Apple-A9-mockup-002

بر اساس دیگر شایعات، Catcher Technologies که یکی دیگر از تولید کنندگان اپل است اخیراً به سرمایه گذاران گفته که برای یک چهارم بعدی سال سود بیشتری پیش بینی می‌کند. این سود به دلیل «تولیدات ارزشمندتر» و «سفارشات بزرگترِ پوشش‌های فلزی برای پروژه‌های جدید» خواهد بود.

مدیر عامل Catcher، آلن هورنگ، در گزارشی اشاره کرده که بخشی از این بازدهی مربوط به آیفون 6s می‌باشد، اگرچه که او از خود اپل نامی نبرده است. این شرکت سال‌هاست که کیس‌های فلزی برای سازندگان آیفون تولید می‌کند.

آلن هورنگ در میان صحبت‌های خود در مورد مشتری که از آن با عنوان «پروژه‌ی تلفن هوشمند جدید» یاد کرد، متذکر شد که کار کردن با سطحی از مواد متالیک محکم‌تر، سخت‌تر از استفاده از پوشش‌های فلزی سنتی است.

او افزود که این فرآیند ممکن است سبب کاهش بازده شود اگرچه که با بهبود تکنیک‌ها این مسئله مشکل بزرگی برای تولید کننده نخواهد بود

خبرگزاری روزانه اقتصادی تایوان در ماه آپریل امسال گزارش داده که آیفون بعدی احتمالاً دارای بدنه‌ی آلومینیوم ۶۰ درصد قوی‌تری خواهد بود.

اگر تاریخ گواه باشد، اپل باید ارتقای S آیفون 6 و 6 پلاس خود را در پاییز امسال منتشر کند، با این وجود یک آنالیزگر اپلی معتقد است که ممکن است این بار این شرکت موبایل خود را در ماه آگوست پیش از عرضه‌ی آن در سپتامبر معرفی کند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا