اطلاعات ارزشمندی در آیفون حادثه‌ی سن برناردینو وجود ندارد

جدال میان اپل و FBI بر سر هک کردن آیفون مهاجم سن برناردینو ادامه دارد و هر دو طرف دعوا از همه‌ی اسلحه‌های موجود به نفع خودشان استفاده می‌کنند. اپل از نامه‌ی همسر بازمانده‌ی حادثه‌ی سن برناردینو در مجادله با FBI استفاده می‌کند.

این بار، شرکت مستقر در کوپرتینو تصمیم به انتشار نامه‌ای از همسر بازمانده‌ی این تیراندازی گرفته که به وضوح معتقد است که شکستن قفل این آیفون کمکی به پرونده نمی‌کند.

apple-uses-letter-from-san-bernardino-survivor-s-husband-in-anti-backdoor-fight-501337-2

در نامه‌ی انتشار یافته در وبسایت رسمی اپل، سالیهین کانداکر (Salihin Kondoker) اشاره دارد که امکان پیدا کردن اطلاعات ارزشمند از این آیفون بسیار کم است چرا که متهمان از تلفن‌هایی که از کشور مقصد می‌گیرند به ندرت برای ارتباطات شخصی خود استفاده می‌کنند.

هیچ اطلاعات شخصی در این آیفون وجود ندارد

او در ادامه می‌گوید که همسرش Anies هم دقیقاً مانند سید رضوان فاروک که یکی از مهاجمان سن برناردینوست، یک آیفون از طرف اداره‌ی سلامت شهرستان دریافت کرده بود، اما هیچگاه از آن برای مصارف غیر کاری استفاده نمی‌کرد. بنابراین احتمالاً این مهاجم هم چنین کاری انجام داده و هر مدرکی را که امکان لو دادن بقیه‌ی تروریست‌ها را فراهم می‌کرده از بین برده است.

او در این نامه توضیح می‌دهد: «سن برناردینو یکی از شهرستان‌های بزرگ این کشور است. آن‌ها می‌توانند این موبایل را از طریق GPS در هر جایی که بخواهند ردیابی کنند. در ثانی، حساب کاربری iCloud و سیم کارت این شخص توسط این شهرستان کنترل می‌شده، پس آن‌ها هر نوع ارتباطی را که بخواهند می‌توانند ردیابی کنند. این مسئله برای همسر من و دیگر کارمندان مشخص است. چرا یک شخص باید بخواهد اطلاعات مخاطبین مرتبط با یک حمله‌ی تروریستی خود را در موبایلی که می‌داند مسئولان به آن دسترسی دارند ذخیره کند؟ آن‌ها مشخصاً پس از این حمله تلفن‌های شخصی خود را نابود کرده‌اند. و من مطمئنم که آن‌ها این کار را به دلیل خاصی انجام داده‌اند.»

از آن‌جایی که هیچ تضمینی وجود ندارد که گفته‌های کانداکر حقیقت داشته باشد، FBI قصد دارد تا مطمئن شود که هیچ اطلاعات ارزشمندی در آن دستگاه وجود ندارد. آن‌ها معتقدند که این آیفون می‌تواند حاوی اطلاعاتی باشد که به مبارزه‌ی آن‌ها علیه تروریست‌ها کمک می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا