برتری باتری آیفون SE در برابر آیفون 6S و گلکسی S7

آیفون SE که به تازگی معرفی شده است اگرچه یکی از کوچکترین تلفن‌های هوشمند بوده ولی لزوماً به این معنا نیست که نمی‌تواند با تلفن‌های پرچمدار خود اپل یا دیگر شرکت‌ها رقابت کند.

جدیدترین آزمایشات باتری که توسط وال‌استریت‌ژورنال انجام شده نشان می‌دهد که آیفون SE نه تنها توانسته آیفون 6s را در این بخش شکست دهد بلکه نتایج آن از گلکسی S7 که جدیدترین پرچمدار سامسونگ می‌باشد هم بهتر بوده است.

iphone-se-beats-iphone-6s-and-samsung-galaxy-s7-in-battery-tests-502183-2

پیش از هر چیز باید اشاره کرد که این نوع آزمایشات با توجه به روش انجام کاری که برای تعیین عمر باتری استفاده می‌شود بسیار متفاوت است. ویراستار این خبرگزاری در این مورد گفته که آزمایش آن‌ها به وسیله‌ی چرخش در وبسایت‌ها با مقدار نور صفحه‌ی مشخص انجام گفته است.

بر اساس نتایج به دست آمده، آیفون SE توانست تا مدت ۱۰ ساعت دوام بیاورد، در حالی که آیفون 6S و 5s بعد از ۸ ساعت نیاز به شارژ مجدد داشتند. گلکسی S7 سامسونگ هم تنها ۷ ساعت دوام آورد.

مشخصات آیفون SE بر روی کاغذ چندان خیره‌کننده نیست، اما اپل همیشه در عمل غیر منتظره بوده است. این دستگاه دارای یک باتری غیر قابل جداسازی ۱۶۴۲ میلی آمپری بوده که بر اساس گفته‌ی اپل تا ۵۰ ساعت پخش موسیقی و ۱۴ ساعت مکالمه‌ی مبتنی بر 3G را پشتیبانی می‌کند. همچنین در حالت آماده به کار نیز این آیفون باید تا ۲۴۰ ساعت شارژ داشته باشد.

در طرف دیگر آیفون 6S دارای باتری ۱۷۱۵ میلی آمپری است، در حالی که سامسونگ گلکسی S7 مجهز به یک باتری غیر قابل جداسازی ۳۰۰۰ میلی آمپری می‌باشد؛ بنابراین باتری آن دو برابر آیفون SE به حساب می‌آید.

بدون شک اندازه‌ی نمایشگر یکی از عوامل مهم در ایجاد این تفاوت‌هاست، اما کاملاً مشخص است که اپل به نوعی توانسته با تنظیمات نرم افزاری چنین کارآمدی‌ای را در دستگاهش ایجاد کند. با وجود این که آیفون SE خیلی شبیه گلکسی S7 است (به جز نمایشگر که LCD در مقابل AMOLED می‌باشد)، ولی با نصف باتری موبایل آن باز هم بازدهی مناسب‌تری دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا