آیفون های جدید با قابلیت جدید پخش تصاویر ویدیوئی 4K

قابلیت ضبط ویدیوئی 4K با استفاده از دوربین دستگاه ، یکی از ویژگی هایی است که اپل در تبلیغات آیفون های جدید خود از آن رونمایی کرده است . می توان گفت که این یک قابلیت فوق العاده است . این موضوع احساس بسیار خوبی به ما می دهد . به خصوص با در نظر گرفتن این که اخیرا اپل از آیمک جدید خود با نمایشگر 5K  نیز رونمایی کرده است . با این حال بین ضبط تصاویر ویدیوئی و پخش آنها تفاوت بسیاری وجود دارد . و همانطور که مشخص است متاسفانه آیفون های جدید قابلیت پخش تصاویر ویدیوئی 4K را، حداقل به صورت پیش فرض ، ندارند .

خب پیش از اینکه بخواهید هر پیش داوری درباره اپل یا سخت افزار آن بکنید ، کمی صبر کنید . ظاهرا نقص در بحث سخت افزاری در مورد این موضوع منتفی است . همچنین می توان گفت که اپل نیز در این ماجرا بی تقصیر است چون هنوز اجازه وجود این قابلیت در تلفن ها به آنها داده نشده است .

waltr-640x309

این موضوع یک کشف جالب توجه از سوی توسعه دهندگان WALTR است . والتر یک اپلیکیشن مک می باشد که با استفاده از آن کاربران می توانند فایل های ویدیوئی را از کامپیوتر به آیفون خود (با drag کردن) انتقال دهند . البته این روش در آیفون هایی کاربرد دارد که در آنها فایل هایی مثل FLAC و MKV توسط آیتونز پشتیبانی نمی شود .

به نظر می رسد که به هنگام تست این اپلیکیشن مشخص شده است که در واقع آیفون به تنهایی نیز قادر به پخش تصاویر ویدیوئی 4K می باشد . هر چند شاید از نظر اپل ، اعلام کردن این قابلیت جدید توسط خود آنها ضرورت چندانی نداشته باشد . این موضوع که چرا اپل این ویژگی را غیر فعال کرده ، مشخص نیست . اما شما می توانید فایل های ویدیوئی 4K خود را در آیفون های 6 و 6 پلاس جدید خود تست کنید . برای این منظور کافیست یک اپلیکیشن WALTR با لایسنس دائمی به قیمت 29.95 دلار را تهیه نمایید .

 

ubergizmo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا