احتمال شروع به کار سرویس کیف پول مجازی آیفون با آیفون 6

با وجود به نتیجه رسیدن احتمالی مذاکرات اپل و American Express, Visa و Mastercard بر سر سیستم پرداخت همراه , احتمال شروع به کار سرویس کیف پول آیفون (iPhone Wallet ) با آیفون 6 وجود دارد . این شایعه که دستگاه با قابلیت NFC به بازار می آید , احتمال حقیقت این شایعه را بالاتر می برد . با فراهم آورده شدن امکان پرداخت و حل شدن این موضوع , اپل باید با فروشندگان بر سر پذیرفتن این روش جدید پرداخت همراه به توافق برسد .

000Walgreens-and-CVS-to-accept-iPhone-Wallet

اپل احتمالا به دنبال فروشگاه های زنجیره ای با شعبه های متعدد خواهد رفت . این فروشگاه ها باید فراگیر باشند و محصولات متنوعی را عرضه کنند . هم CVS و هم  Walgreens  شرایط مذکور را دارا هستند , به همین دلیل گمان می رود هر دو این فروشگاه های زنجیره ای بر سر  iPhone Wallet با اپل به توافق رسیده باشند .

 

بجز چیپ NFC که شایعه شده جزو قطعات  iPhone 6  است , اپل راه های دیگری نیز برای ارائه پرداخت همراه دارد . تکنولوژی iBeacon  که از طریق Bluetooth LE  پیشنهاد ها و یا کارت های تخفیف را به صورت هدفمند به خریداران ارسال می نماید , نیز برای این منظور قابل بهره برداری است .

هم Walgreens  و هم اپل از صحبت در این باره خود داری نموده اند . یک سخنگوی شرکت  CVS گفت ” ما نمیدانیم اپل چه برنامه ای در خصوص سیستم پرداخت خود دارد بنابراین امکان ندارد بتوانیم بگوییم که امکان پذیرش آن در فروشگاه های ما وجود دارد یا خیر. ”  CVS همراه با WalMart  و Target  احتمالا بخشی از یک پلت فرم پرداخت همراه به نام  MCX هستند .

با وجود رقابت میان فروشندگان ,شرکت های ارتباطی و تولید کنندگان برای توسعه سیستم های پرداخت همراه ,به نظر میرسد مردم علاقه خاصی به استفاده از این ابزار ها هنگام خرید ندارند . بخشی از این قضیه میتواند مربوط به ترس از امن نبودن ذخیره اطلاعات کارت های اعتباری بر روی این سیستم ها باشد , در حالی که  بقیه مردم هنوز با  سادگی و سرعت انجام تراکنش های بانکی با لمس تلفن همراه آشنا نیستند .

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا