آیپاد لمسی اپل (نسل ششم): برداشت اولیه

روز گذشته شرکت اپل یک آیپاد لمسی جدید را عرضه نمود – اولین مورد از سال 2012- و ما یکی از آن ها را در منزل داریم. برداشت اولیه ما را از این محصول بخوانید.

1

بررسی آیپاد لمسی در سال 2015 یک گزاره عجیب و غریب است.

بسیاری از مردم هم اکنون گوشی هوشمندی دارند که اغلب دارای دوربین بهتر و صفحه نمایش بزرگتر از آیپاد لمسی جدید است. بنابراین نیاز مبرمی به یک دستگاه که اساساً بجز بخش تلفن آن، در محدوده متوسط آیفون قرار میگیرد وجود ندارد.

آیپاد لمسی یکی از بهترین انتخاب های شما خواهد بود (علاوه بر ایپاد مینی) چنانچه، شما کودکان خردسالی داشته باشید که هنوز آمادگی لازم برای داشتن تلفن همراه را ندارند یا مثلا زمانی که شما یک تلفن اندرویدی دارید اما گاهی دلتان می خواهد بازی هایی را اجرا کنید یا موسیقی اپل را امتحان کنید.

به آیپاد لمسی جدید از این چشم انداز نگاه کنید، این گوشی نیاز شما را به خوبی برآورده می سازد.

2

ما به استفاده از گوشی های هوشمند با صفحه 5 اینچی یا یزرگتر عادت کرده ایم، بنابراین در نظر اول، این آیپاد لمسی، بسیار کوچک به نظر می رسد (این گوشی صفحه نمایش 4 اینچی مشابه با همانی که در iphone5, 5s و 5c وجود داشت را داراست). فرض ما بر آن است که هنوز هم می توان این دستگاه را برای دست های کوچک مناسب دانست.

خرید اپل ایدی از اینجا: اپل ایدی

این دستگاه به طرز باورنکردنی سبک است- 32 درصد سبک تر از آیفون 6 (و دارای وزن برابر با آیپاد لمسی نسل پنجم). اپل همیشه در ساخت یک جعبه کوچک و نازک بدون هیچگونه نگرانی در مورد امواج رادیویی موفق بوده است. ساختار آن همچنین بعنوان یک پیش فرض برای آیفون نسل بعدی به خدمت گرفته می شود. بنابراین شاید ما باید منتظر یک دستگاه بسیار سبک بعنوان آیفون 7 باشیم.

3

حسگر لمسی اثر انگشت در این آیپاد وجود ندارد، موضوعی که برای ما عجیب به نظر می رسد. اپل از سال 2013، هیچ دستگاه ios بدون حسگر ID را عرضه نکرده است.

بنابراین این مساله در آیپاد جدید، قطعا یک گام رو به عقب محسوب می شود. این موضوع همچنین یادآور آن است که آیپاد لمسی، یک دستگاه موبایل با پایین ترین الویت برای شرکت اپل می باشد. ما از طریق برنامه Greekbench تایید می کنیم که آیپاد لمسی جدید، یک گیگابایت رَم دارد و سیستم پردازنده A8 آن، دارای سرعتی برابر 1/13گیگاهرتز می باشد (که این مقدار حدودا 19 درصد آهسته تر از سرعت سنجش آیفون 6 است که از پردازنده ای یکسان استفاده می نماید).

4

قدرت لمس آن به هیچ وجه کند نیست، بلکه برای تمام چیزهایی که ما تاکنون بر روی سطح آن امتحان کرده ایم، سریع عمل می کند و آیپاد لمسی دارای پردازنده A8 نسبت به پردازنده A5 اپل که در مدل پیشین آن وجود داشت، یک گام عظیم رو به جلو محسوب می شود (A5 یک پردازنده سال 2011 بود که در حال حاضر 5/1 سال از عمر آن می گذرد).

ما در بررسی کامل خود درباره کیفیت دوربین و عمر باتری توضیح بیشتری خواهیم داد، اما تصاویر اولیه گرفته شده توسط ما بوسیله این دوربین، همانگونه که انتظار می رفت خوب بودند ولی به طرز محسوسی ضعیف تر از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند 15-2014 بنظر می رسیدند. انتظار می رود انواع تصاویر iphone5 & 5c (و با مشخصات یکسان بصورت بالقوه دوربینی مشابه آن دو داشته باشد).

5

احتمالا شما در سال 2015 به آیپاد لمسی نیازی نخواهید داشت، اما اگر شما پدر و مادر و یا هر شخصی که به این دستگاه احتیاج پیدا کرد، باشید آنگاه مدل نسل ششم یک ارتقاء عالی بنظر می رسد. اگرچه این دستگاه نسبت به آیفون های اخیر یک پسرفت قابل توجه به شمار می رود، اما همیشه یک قاب با قابلیت لمس بوده است.بعنوان یک دستگاه چند رسانه ای قابل حمل، این دستگاه تمام احتیاجات شما را برآورده می سازد، نه کمتر نه بیشتر.

آیپاد لمسی جدید نسل ششم هم اکنون با قیمت پایه 200 دلار آمریکا در دسترس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا