آیا نقش تراشه NFC در آیپد های جدید امنیتی است؟

برای اینکه تلفن هوشمند شما بتواند با دستگاه‌های دارای NFC ارتباط برقرار کند، بایستی از چیپ NFC برخوردار باشد. تکنولوژی NFC بر اساس “شناسایی فرکانس رادیویی” (RFID) ساخته شده که به یک گجت امکان می‌دهد تا به گجتی دیگر امواج رادیویی ارسال کند و پس از شناسایی یکدیگر ، عملیات مشخصی بین آنها انجام شود.

1020297_601

در جدیدترین معرفی آیپدهای جدید اپل ،مشخص شد که این تبلت ها مجهز به یک تراشه NFC هستند. اما این موضوع عجیب به نظر می رسد که با وجود تراشه NFC در انها امکان پرداخت از طریق Apple Pay برای کاربران مهیا نشده است.

پیش از آن پیش بینی شده بود که این تراشه ها می توانند امکان استفاده از Apple Pay را در آیپدها فراهم آوردند. اما زمانی که عدم وجود آنتن دهی در آیپدها مطرح شد ، مشخص شد که این پیش بینی اشتباه بوده است.

یک سوال اینجا پیش می آید . تراشه NFC به چه منظوری استفاده شده است؟

iPad-air-review-app-store-640x426

بسیاری از کاربران تعجب کرده اند که هدف اپل از تعبیه این تراشه ها چه بوده است . چرا این تراشه برای استفاده از اپلکیشن های تجاری مانند Apple Pay برنامه ریزی نشده است؟ نظرات مردمی در سایت 9to5Mac حاکی از آن است که امکان استفاده از آن به عنوان یک عنصر امنیتی در خریدهای in-app وجود دارد.

اپل بطور علنی در مورد این ویژگی در وب سایت خود صحبت کرده است .بنابراین این عنصر امنیتی یک راز نیست . توضیحاتی که اپل داده است به شرح زیر است :

زمانی که شماره کارت خود را به Passbook می دهید ،یک شماره منحصر به فرد کاربری به دستگاه شما اختصاص داده می شود .این شماره رمز گذاری شده و در یک تراشه اختصاصی (به عنوان عنصر امنیتی ) در آیفون ذخیره می شود. هنگام استفاده از Apple Pay ،این شماره به جای شماره کارتهای بانکی و اعتباری شما مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب شماره های واقعی هرگز بر روی هیچکدام از سرورهای اپل ذخیره نمی شوند.

ubergizmo

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.