کمپ دوم اپل به نام iSpaceship از آب بازیافتی استفاده می‎کند

ساختمان کمپ دوم اپل که به زودی رونمایی می‎شود، توسط رسانه‎های مطبوعاتی به علت ظاهرش که شبیه بشقاب پرنده ای ست که تازه فرود آمده، iSpaceship نامیده می‎شود و طبق گزارش اخبار روز 4 شنبه به نسبت آنچه که قبلا تصور می‎شد بیشتر با معیارهای زیستی همخوانی دارد و به طور کامل از مزیت آب بازیافتی استفاده می‎کند.

1

آن طور که توط اخبار سن خوزه مرکوری گزارش شده است، سازمان Santa Clara Valley Water District پروژه 17.5 میلیون دلاری را تصویب کرد که از استفاده از آب بازیافتی در خلیج جنوبی (در سانفرانسیسکو) خشک شده پشتیبانی می‎کند “و باعث می‎شود که کمپ جدید بسیار مدرن و جدید اپل اندکی سبزتر (بیشتر مطابقت با معیارهای زیست محیطی) باشد.”

این کمپ جدید اپل طبق گفته‎ها قصد این را دارد که آب بازیافتی را از شهر Sunnyvale پمپ کند و “این آب را به منظور دیگری در شهر همسایه Cupertino بکار گیرد”.

این سازمان همچنین بودجه ای برای این پروژه در نظر گرفته اند و توافقات مقامات را برای این امر جلب کرده اند که طبق این پروژه یک خط لوله 4054 متری تقریبا برای تامین آب بازیافتی هم شهر Cupertino و هم کمپ 2 اپل، کشیده می‎شود.

این خط لوله جدید ظرفیت این را خواهد داشت که 10 میلیون گالن آب را در هر روز پمپ کند که یک چهارم از این آب بازیافتی انتظار می‎رود که از میان خلیج جنوبی، به استثنای شهرهایی نظیر Gilroy و Morgan Hill جریان داشته باشد. یک پایگاه پمپ تقویت کننده همچنین برای افزایش فشار آب برای نواحی که در انتهای خط لوله قرار دارند، ساخته می‎شود. به علت اندازه بسیار بزرگ iSpaceship، سه درصد ظرفیت این خط لوله به اپل اختصاص خواهد یافت که چیزی برابر با 157 هزار گالن آب بازیافتی می‎شود.

علاوه بر سرمایه گذاری اندک خود مبتکر این طرح یعنی اپل، این شرکت همچنین با این سازمان، شهر Sunnyvale و کمپانی خدمات آب رسانی کالیفرنیا به منظور تامین آب بازیافتی iSpaceship همکاری خواهد که در حال حاضر این پروژه گفته می‎شود که در سال 2016 به بهره برداری می‎رسد.

فرانگ لوگ (Frank Loge) پروفسور مهندسی زیست محیطی و عمران در دانشگاه UC Davis می‎گوید “اپل در واقع در حال ایجاد راه جدیدی برای تامین آب شهر است، حالا که آب در اختیار شهر قرار می‎گیرد به شیوه دیگری نیز به کار گرفته می‎شود.”

عکس زیر آخرین عکس هوایی از ناحیه iSpaceship است که توسط اپل گرفته شده و بر روی وب سایت شهر Cupertino به دنبال به روزرسانی اخبار این پروژه قرار گرفته است.

اپل 4.8 میلیون دلار از سرمایه خود را صرف این پروژه خواهد کرد و باقیمانده این 17 میلیون توسط شهر Sunnyvale، کمپانی خدمات آب رسانی کالیفرنیا، دپارتمان منابع آب و سازمان Santa Clara Valley Water District تهیه می‎شود.

طبق گفته کاترین اوون (Katherine Oven) افسر اجرایی سازمان Water District، اپل در بین شرکت‎های سهیم در این پروژه از میل “مشخص و شفاف” خود برای استفاده از آب بازیافتی در کمپ جدید سخن گفته است.

کاترین چنین گفته است که “اپل این پروژه را راه اندازی کرده است و واقعا این پروژه به معنی یک همکاری و شراکت واقعی بین هم آژانس های خصوصی و هم عمومی است.”

استفاده از آب بازیافتی در چنین ساختمان‎هایی برای این کمپانی شهر Cupertino ظاهرا دارد به یک نوع هنجار تبدیل می‎شود. همچنین طبق گزارش امروز صبح اپل در حال ساخت مرکز بزرگ توسعه و تحقیق در شهر یوکاهامای ژاپن است.

طبق گزارشات رسانه های محلی، این مرکز نیز از آب بازیافتی استفاده خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.