سازمان ITC شکایت شرکت اریکسون از اپل را بررسی می‎کند

به گزارش PC World، کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا (ITC) قصد این را دارد که، به دنبال دو شکایت شرکت اریکسون در رابطه با دو حق ثبت اختراع یا پتنت (patent)، شرکت اپل را مورد بازپرسی قرار دهد.

1

این بازپرسی در رابطه با استفاده اپل از حق ثبت اختراع LTE می‎باشد که دارای یک موافقنامه‎ی امتیاز با شرکت اریکسون تا اوایل امسال بود. زمانی که مدت زمان این موافقنامه به پایان رسید، اپل شکایت کرد که شرکت اریکسون برای این پتنت در طول مذاکرات مجدد پول زیادی خواسته است و این شرکت را تحت تعقیب قانونی قرار داد. اریکسون جواب این شکایت را با شکایت داد با اعلام این امر که اپل در رابطه با پتنت‎ها تخلف داشته است و به این شرکت مستقر در شهر Cupertino قیمت مناسبی داده است.

تخمین زده شده است که اریکسون به ازای هر سال، دریافت بین 250 و 750 میلیون دلار را برای این توافق امتیازی پیشنهاد داده است.

با توجه به طولانی بودن دادگاه‎های مربوط به مسائل حق ثبت اختراع و پتنت‎ها، این دو شرکت شکایت خود را به ITC ارجاع داده‎اند با این امید که جلوی واردات محصولات و در نتیجه فروش آن‎ها در آمریکا گرفته شود. چنین انتظار می‎رود که دو کمپانی در نهایت به یک نوع توافق دست پیدا کنند.

یکی از شکایت‎های ارکسیون به ITC شامل “آیفون‎های اپل، آیپد‎ها و دیگر محصولاتی می‎شود که از استاندارد‎های ارتباطات تلفن 2G GSM و 4G LTE استفاده می‎کنند.” شکایت دیگر شامل “تلفن‎های هوشمند همراه، کامپیوتر‎های تبلتی، پلیر‎های رسانه دیجیتال و ساعت‎های هوشمند” می شود. ITC تاکید می‎کند که شروع یک بازپرسی به معنی وجود تخطی نیست.

اگر ITC اپل را متخلف بداند، مجازات می‎تواند باعث ممنوعیت فروش آیفون در ایالت متحده شود.

ما برای دریافت نظر اپل در این رابطه سعی در برقراری ارتباط با آن‎ها داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا