آزمایش آیتونز رادیو بعنوان یک برنامه مستقل برای iOS 8

مطابق گزارشی جدید توسط وبلاگ نویس نزدیک به اپل، Mark Gurman، سازنده آیفون، در حال آزمایش آیتونز رادیو به‌ عنوان برنامه‌ی مستقل iOS 8 است.

iTunes Radio در حال حاضر بخشی از برنامه پیش‌ فرض Music در iOS 7 است و انتقال آن به برنامه‌ای مستقل را، به گفته منابع مطلع از طرح‌های اپل، می‌توان راهی برای افزایش استفاده از آن دانست. این کار باعث می‌شود کاربران به‌ سرعت به iTunes Radio دسترسی داشته باشند. ای برنامه به‌ صورت از پیش نصب‌ شده با iOS 8 خواهد آمد.

آیتونز رادیو

 آزمایش آیتونز رادیو

گفته‌شده، رابط کاربری برنامه مستقل iTunes Radio «تقریباً یکسان» با همتای iOS Music آن و آیکون صفحه اصلی آن دارای نماد آنتن های مخابراتی زمینی روی پس زمینه قرمز رنگ است.

به نقل از Gurman:

عملکرد آیتونز رادیو نیز همانند همتای خود یعنی iOS 7 Music خواهد بود.
کاربران قادر خواهند بود تاریخچه خود را مرور کنند، آهنگ‌هایی را که گوش‌ داده‌اند خریداری کنند، ایستگاه‌ های ویژه را بیابند، ایستگاه‌هایی را بر مبنای آهنگ‌ها، هنرمندان و آلبوم‌ هایی که شنیده‌اند بسازند و ایستگاه‌ها را مدیریت کنند.

اپل پیش‌ از این در نظر داشت iTunes Radio را به‌عنوان برنامه‌ای مستقل در iOS 6 قرار دهد اما به علت مشکلاتی که در زمینه قرارداد های ضبط عناوین وجود داشت، مجبور شدند که رونمایی از آن را به iOS 7 موکول نماید.

آیتونز رادیو

چنین حرکتی از اپل دور از انتظار نیست، به این علت که پیش‌ از این هم بعضی از ویژگی های سیستم‌ عامل iOS را به برنامه‌های جداگانه تبدیل کرده بود.

برای مثال، برنامه اصلی iPod (الآن Music)، شامل فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، پایگاه‌های صوتی (podcast) و موسیقی بود. با ورود iOS 5، شرکت اپل، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را به نرم‌افزار خودشان (Videos) فرستاد. در iOS 6، برنامه مستقل Podcasts به‌عنوان یک برنامه اختیاری قابل بارگزاری از App Store آغاز به‌ کار نمود.

انتقال iTunes Radio به برنامه خودِ آن می‌تواند تبلیغات این سرویس را نیز بهبود بخشد.

بنا به منابع Gurman، اطلاعات دریافت شده اپل از Burstly (شرکتی که صاحب بستر نرم‌افزاری TestFlight برای آزمایش سیستم‌عامل iOS است) در اوایل امسال، حاکی از علاقه اپل به استفاده از تخصص و مهارت برنامه SkyRocket شرکت Burstly در تبلیغات موبایل برای بهبود بستر نرم‌افزاری iAd است.

iAd، سیستم تبلیغات Apple برای دستگاه‌های دارای سیستم‌ عامل iOS، منحصراً تبلیغات صوتی iTunes Radio را تغذیه می‌کند. از سپتامبر تا اکتبر 2013، iTunes Radio تا 20 میلیون شنونده منحصر به‌ فرد و 1 میلیارد آهنگ پخش‌ شده داشته است.

مطابق مطالعه تحقیقاتی Edison، برنامه iTunes Radio از نرم‌افزار Spotify پیش افتاده است و سومین سرویس پخش موسیقی محبوب در ایالات‌ متحده با سهم 8 درصدی در برابر iHeartRadio در جایگاه دوم با سهم 9 درصد و Pandora در جایگاه نخست با سهم 31 درصدی بازار پخش موسیقی ایالات‌ متحده، شده است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا