احتمالات: طراحی آی‌واچ همچون Moto 360 گرد خواهد بود

بیشتر ساعت‌های هوشمندی که همین الان در بازار هستند از طراحی مربعی یا مستطیلی شکل بهره می‌برند. برای مثال می‌توان گلکسی گیر‌های ساموسنگ را نام برد که با طراحی مربعی و نزدیک به مستطیلی خود هیچ جاذبه خاصی ندارند. از همان اول نیز انتظار نداشتیم اپل بخواهد ساعت‌هوشمند آی‌واچ را با چنین طراحی زشتی رونمایی کند. امروز گزارشی معتبر از برایان بلیر تحلیلگر Rosenblatt Securities منتشر شده که در آن مدعی است اپل قطعا آی‌واچ را با طراحی گرد همچون ساعت‌های سنتی می‌سازد.

iWatch-concept-Stopwatch-and-navigation-Gabor-Balogh-001

چندی قبل شرکت موتورولا ساعت هوشمند Moto 360 را رونمایی کرد که ظاهری گرد و بسیار زیبا داشت. البته نکات عجیبی مانند نداشتن محلی برای شارژ و غیره در مورد این ساعت هوشمند وجود داشت. اپل قصد دارد ساعت هوشمند شایعه شده آی‌واچ را به صورت گرد طراحی کند و از زبان طراحی خاص خود برای این ساعت استفاده کند.

تولید iwatch با صفحه نمایش گرد توسط Quanta Computer

همچنین در این گزارش زمان احتمالی شروع تولید و مقدار تولید آی‌واچ نیز به ترتیب ماه ژولای برابر با ماه تیر و 21 میلیون واحد تولید از این ساعت هوشمند ذکر شده است. احتمال دیگری که در این گزارش مطرح شده ، شراکت در تولید اپل با Quanta Computer به جای فاکسکان خواهد بود. همانطور که احتمالا مطلعید در حال حاضر فاکسکان مشغول ساخت آیفون 6 است.

زمان زیادی از شایعات مربوط به آی‌واچ می‌گذرد و تقریبا از ماه آگوست سال قبل شایعات و مدل‌های مفهومی مختلفی در مورد این ساعت هوشمند منتشر شده اما به نظر می‌رسد بالاخره و کم‌کم به ایده‌ای در مورد طراحی و شکل و شمایل این ساعت نزدیک می‌شویم.

آقای برایان بلیر معتقد است که اپل چندین مدل مختلف از آی‌واچ را تولید خواهد کرد که یکی از آن‌ها صفحه محافظ یاقوت کبود خواهد داشت. تحلیل‌های ابتدایی از آقای مینگ چی کو از موسسه KGI Securities مبنی بر قیمت‌های چندگانه برای مدل‌های مختلف آی‌واچ بر این موضوع صحه می‌گذارند. با تنوع بیشتر در جنس بدنه و ساخت این ساعت هوشمند دست اپل برای تغییر قیمت‌ها نیز باز خواهد بود.

Balogh-iwatch

انتظار داریم ساعت هوشمند آی‌واچ از شرکت اپل تا پایان سال 2014 با مدل‌های مختلف و طراحی‌های جالب و البته ویژگی‌های نرم‌افزاری فوق‌العاده از راه برسد. یکی از ویژگی‌های محتمل آی‌واچ سینک با iOS 8 و اشتراک داده‌ای با اپلیکیشن‌های این سیستم عامل است، همچنین اگر اخبار پیشین را دنبال کرده باشید اپل می‌خواهد با اپلیکیشن Healthbook در iOS 8 ویژگی‌های زیاد سلامتی و تناسب اندام را به آیفون بیاورد. می‌توان از دو موضوع پیشین نتیجه گرفت که آی واچ برای پیگیری فعالیت‌های سلامتی و تناسب اندام بهینه خواهد شد و گام بلندی نسبت به رقبای خویش در این زمینه برخواهد داشت.

با این گزارش و خبر، احتمال رونمایی از آی‌واچ در WWDC کاهش پیدا می‌کند و احتمالا تنها از iOS 8 و OS X 10.10 در این مراسم خبر‌های دریافت خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا