آی واچ های اپل ممکن است تا 2015 نیز عرضه نشود

با توجه به گزارش جدیدی ازتحلیل گر  سایت  KGI مینگ چی کو ، شرکت اپل ممکن است برنامه ریزی عرضه آی واچ خود را تا 2015 به تاخیر بندازد. قبلا هم اشاره شده بود که ممکن است عرضه این ساعت های هوشمند به تاخیر بیفتد ، و مینگ چی کو گفته است که مشکلاتی که در مسیر ساخت این دستگاه وجود دارد موجب تاخیر در عرضه آن خواهد شد.

به نظر من آی واچ در مقایسه با سایر محصولات اپل و به عنوان اولین وسیله مچی این شرکت با مشکلات خیلی بیشتری در مسیر تولید مواجه شده است و این موضوع نشان دهنده سطح بالایی از دشواری در اجزا و طراحی سیستم می باشد و یکپارچه سازی سخت افزارها و نرم افزارهای آن بسیار کار دشواری می باشد. نظر ما در مورد آی واچ کاملا مثبت است و به نظر می رسد ارزش تحمل این دشواری های بسیار را دارد  و سود بسیار بالایی را برای اپل به دنبال خواهد داشت ، با توجه به چالش های فوق الذکر ، به نظر می رسد عرضه این دستگاه تا سال 2015 تاخیر داشته باشد.

طی گزارشی در ماه جولای ، کو پیش بینی کرده بود که تا ماه نوامبر سال 2014 آی واچ وارد خط تولید شده و تا 2015 وارد بازار شود. کو همچنین گفته است که فرم کوچک تر آی واچ دارای صفحه نمایش AMOLED بوده و جنس آن یاقوت کبود خواهد بود که چالش های تولید آن نیز به همین موضوع ربط دارد.

iwatch-concept-nike

لحن کو در این گزارش نشان می دهد که حتی در مورد عرضه این محصول تا 2015 نیز شک دارد ، گرچه او سابه بسیار خوبی در پیش بینی اتفاقات شرکت اپل داشته است اما حدس او درباره این محصول درست از آب درنیامد.

می دانید که شایعاتی که گفته بودند تا اکتبر این محصول وارد بازار می شود همه با شکست مواجه شدند ولی هنوز هم برخی معتقدند اپل مدت ها قبل از عرضه این محصول به بازار آن را معرفی خواهد کرد و به نظر می رسد به زودی این اتفاق بیفتد و فاصله زیادی بین معرفی تا عرضه این محصول ایجاد بشود که در بین محصولات اپل بی سابقه بوده است.

به طور مثال مک پرو ، در ماه ژوئن در WWDC معرفی و سپس در ماه دسامبر به فروش رسید همچنین آیفون اولیه شش ماه قبل از عرضه توسط استیو جابز رونمایی شد و هچنین آیپد نیز قبل از اینکه عرضه شود دو ماه قبل معرفی شد.

شایعات نشان می دهند که در ساختار آی واچ سنسورهای بهداشتی و تناسب اندام به کار گرفته خواهد شد  از جمله سنسور اندازه گیری کالری مواد غذایی ، فعالیت های خواب و اندازه گیری میزان اکسیژن سطح خون . به احتمال زیاد طی ادغام با برنامه های  iOS 8 که مربوط به بهداشت و تناسب اندام هستند ، این ساعت هوشمند در مدل ها و قیمت های مختلف در سراسر جهان به فروش برسد.

مروری بر ویژگی های آی واچ که در شایعات قبلی به آن اشاره شده بود:

سال پیش شنیدیم که ای واچ احتمالا در دو مدل با نمایشگر های 1.7 و 1.3 اینچی برای خانم ها و آقایان ارایه خواهد شد.

ای واچ از سیتم شارژ بیسیم بهره می برد.

اپل از اختراع Bluetooth hotspot در ای واچ استفاده خواهد کرد.

ای واچ حدود قیمتی بین149 تا 229 دلار خواد داشت.

احتمال استفاده از نمایشگر منحنی در آی واچ بسیار بالا است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا