نرم افزار تشخیص زردی در نوزادان با عکس برای آیفون

آیا دوست دارید مطمئن شوید که نوزاد شما عاری از بیماری زردی یا یرقان است؟ برای  تشخیص زردی در نوزادان نرم افزاری طراحی شده است! گروهی از دانشمندان دانشگاه واشنگتن نرم افزاری طراحی کردند که به وسیله آن شما تنها با یک عکس گرفتن از نوزاد خود می توانید زردی او را تشخیص دهید.

BiliCam_baby1

از آن جا یکی از راه های تشخیص این آنرمالی در نوزادان پوست بیش از حد زرد می باشد پس جای تعجب ندارد که یک نرم افزار به نام bilicam-baby و عکاسی بتواند آن را تشخیص دهد مانند تکنولوژی های اخیری که در گوشی های هوشمند رواج یافته و به راحتی سرطان پوست را تشخیص داده و روند درمان آن را دنبال می کنند.

 تشخیص زردی در نوزادان

شما با سادگی می توانید یک کارت کالیبراسیون با درجه بندی میزان زردی را روی شکم نوزاد خود قرار دهید( که به نرم افزار کمک می کند میزان فلش و نور را تعیین کند.) سپس از نوزاد خود عکس گرفته و این عکس را برای تجزیه و تحلیل ارسال کنید. از طریق روش های الگوریتمی خیلی سریع میزان بیلی روبین سطح خون کودک سنجیده شده و نتایج آن گزارش می شود.

بیلی روبین رنگدانه زرد رنگی است که طی تجزیه شدن گلبول های قرمز آزاد می شود و کبد مسئول دفع آن است از آنجا که کبد نوزادان هنوز نارس است و مثل بزرگسالان خوب کار نمی کند بیش از 60 درصد از نوزادان سطح بالای بیلی روبین و به عبارت دیگر زردی را تجربه می کنند.

 

bilicam-baby02

وقتی میزان بیلی روبین در حال افزایش باشد و نوزادان درمان نشوند دچار آسیب مغزی شده و نام بیماری آن ها  کرنیکتروس  نام دارد. اگرچه هنوز هم راه قطعی آزمایش خون می باشد اما هدف این گروه ایجاد یک سری روش های غربالگری است که افراد بتوانند در منزل نوزاد خود را تحت نظر بگیرند تا مبادا با آسیب مغزی مواجه شود.

این نرم افزار قبل از عرضه شدن روی 1000 نوزاد آزمایش شده است ، به ویژه روی افرادی که پوست تیره ای دارند و اکنون در مرحله ای است که منتظر کسب تاییدیه از FDA می باشد.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا