Jawbone UP4 و هزینه‎های ارتباط حوزه نزدیک (NFC)

اوایل ماه، از تاریخ انتشار UP3 دست بند پوشیدنی چند سنسوره‎ی پیشرفته‎ی شرکت Jawbone، گزارش نوشتیم. آن تاریخ هنوز نرسیده اما با این وجود Jawbone از UP4 که با همکاری امریکن اکسپرس تولید شده است، صحبت کرده است.

1

از آنجا که احتمال می‎رود تراشه‎ی NFC برای پرداخت‎های موبایلی روی این دستگاه هم کار شود، پس UP4 با UP3 تفاوت آنچنانی نخواهد داشت.

گیفت کارت

با استفاده از UP4، کاربران قادر خواهند بود، به راحتی اطلاعات تندرستی‎شان را پیگیری کنند. همچنین می‎توانند تنها با زدن یک ضربه، هر جا که پرداخت‎های بدون ارتباط پذیرفته می‎شود هزینه‎های خود را بپردازند. نکته‎ی مهم این است که UP4 تنها با امریکن اکسپرس کار خواهد کرد. بدین ترتیب، این محصول از نظر تسهیلات، به صورت بالقوه بسیار مناسب خواهد بود.

اگرچه یک ریسک بالقوه نیز در مورد این دستگاه وجود دارد و آن این است که برعکس Google Wallet یا Apple Pay که از PIN یا اثر انگشت استفاده می‎کردند، UP4 چنین ویژگی امنیتی برای تصدیق هویت ندارد. در هر صورت، نایب رییس امریکن اکسپرس، لزلی برلند معتقد است که بعد از ماه‎ها آزمایش چنین ویژگی‎هایی لازم به نظر نمی‎آیند. او در این باره گفته:”اگر فکر می‎کنید کسی دست‌بند شما را دارد یا اینکه آن را گم کردید، فقط کافیست وارد اپ شده و در جا آن را غیر فعال کنید. در این صورت دیگر خطری شما را تهدید نخواهد کرد”.

Jawbone گفته هیچ یک از اطلاعات مالی کاربر روی UP4 ذخیره نخواهد شد و چون قرار است مداوم پوشیده شود، موارد امنیتی اضافه بر سازمان الزامی نیستند. “وقتی که چیزی را هر روز هفته بپوشید مطمئنا از نبودش مطلع خواهید شد”.

UP4 اواخر تابستان با قیمت 200 دلار (20 دلار حق بیمه بیشتر از UP3) در دسترس علاقه‎مندان قرار خواهد گرفت. درست مانند UP3، نسخه‎ی جدید یعنی UP4 نیز در دو رنگ سیاه و خاکستری خواهد بود و باتری هر دو تا یک هفته خدماتش را ارائه می‎دهد.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا