قاضی ویرجینیا : اجبار کاربران آیفون به استفاده از اثر انگشت

یک قاضی بومی در ویرجینیا اعلاک کرد که گرچه استفاده از اثر انگشت در بازکردن دستگاه های شخصی هنوز وارد اصل پنجم متمم قانون اساسی نشده است اما تصمیم داریم که در دستگاه هایی مانند آیفون و آیپد که از این سیستم پشتیبانی می کنند این طرح را اجباری کنیم .

طبق گفته قاضی Steven C. Fucci ، در این منطقه تقریبا همه از آیفون و آیپد استفاده می کنند و به راحتی می توان متهمان را شناسایی کرد زیرا یک انسان که نمی تواند بیش از یک اثر انگشت داشته باشد و این تکنولوژی به قدری پیشرفته است که می تواند تحت هرشرایطی اثر انگشت کاربر را شناسایی کند زیرا به سیستم حرارتی دست مربوط می شود.

قبلا اعلام شده بود که استفاده از اثر انگشت موجب می شود که اگر دستگاه به دست هکرها بیفتد توسط آن ها صاحب گوشی جعل هویت شده و به راحتی بتوان به او اتهام زد اما طبق اصل پنجم قانون اساسی امنیت این ورود در آیفون جدید و آیپد تایید شده است و گفته شده که هیچ راهی برای هک کردن این سیستم وجود نخواهد داشت.

قاضی Steven C. Fucci اعلام کرده که متهم طبق اصل پنجم این حق را دارد که رمز گوشی خود را وارد نکند و اگر گفت رمز را یادش نیست کسی نمی تواند او را مجبور به این کار کند اما اثر انگشت چیزی نیست که بتواند بگوید قادر به بازکردن گوشی نیست. اهمیت این موضوع در یک پرونده جنایی که مدتی قبل رخ داد به وضوح دیده شد . شخصی به نام  David Baust که نامزد خود را به وسیله خفه کردن به قتل رسانده بود دادستان معتقد بود که ممکن است سرنخ هایی از این قتل در گوشی آیفون او وجود داشته باشد و چون این فرد از اثر انگشت در بازکردن گوشی خود استفاده کرده بود به راحتی توانست او را مجبور به بازکردن گوشی اش کند و طبق حدس او شواهد نیز وجود داشت.

اگر آیدی ورود این متهم پسوود بود می توانست به راحتی سه بار اشتباه بزند و ادعا کند که گوشی قفل شده است اما اثر انگشت چیزی نیست که بتواند توسط آن قانون را دور بزند و به همین دلیل این قاضی اعلام کرده است که بهتر است تمامی کاربران و شهروندان از آیفون استفاده کرده و آی دی ورود آن ها نیز اثرانگشتشان باشد و باید این موضوع تبدیل به یک قانون اجباری شود!

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا