جزییات جدید و کلیدی آی او اس 8 اپل

در این مطلب به جزییات جدید و کلیدی iOS 8 که به تازگی در گزارشی منتشر شده است می پردازیم.

انتشار iOS 7 لحظه‌ای تاریخی در تقویم سیستم‌عامل موبایل اپل بوده است؛ اما از چیزی که ما از جانشین آن شنیده بودیم، شرکت اهل Cupertino (اپل) در آن تغییرات عمده‌ی بیشتری تا آخر امسال اعمال خواهد نمود. تنها دیروز، جزئیاتی از چند برنامه جدید، شامل Healthbook و Tips و TextEdit و Preview، اعلام شد. حتی زمانی که شایعات برنامه مستقل iTunes Radio و تغییرات بزرگی در Maps را به حساب می‌آوریم، به نظر می‌رسد شرکت اپل تغییرات دیگری در لیست «برای انجام» در iOS 8 دارد.

با استناد به 9to5Mac، بسیاری از برنامه‌ها و ویژگی های اصلی iOS 7، تغییر خواهند کرد و در iOS 8 بهبود خواهند یافت، این تغییرات شامل، مرکز اطلاع‎رسانی (Notification Center)، یادداشت های صوتی (Voice Memos)، پیام‎رسانی (Messages)، مرکز بازی (Game Center) و CarPlay می باشد. مرکز بازی ممکن است برداشته‌شده و به‌عنوان یک برنامه مستقل که همچنان درون بازی‌ها عملکرد دارد، به فعالیت بپردازد.

جزییات جدید

دنیای iOS زمانی نفس تازه‌ای کشید که مرکز اطلاع‎رسانی با iOS 5 پای به عرصه نهاد. پیش‌ از این، سیستمی سخنگو یا زیرساختی برای سروسامان دادن به اطلاع‌رسانی‌ها وجود نداشت، بلکه مجموعه‌ای از اطلاعیه‌های حبابیِ مزاحم روی صفحه ظاهر می‌شدند که برای رسیدگی به آنها باید از برنامه‌ای که با آن کار می‌کردید خارج می شدید.

جزییات جدید

جزییات جدید iOS 8

با iOS 8، مرکز اطلاع‎رسانی برای بهتر شدن، آماده به نظر می‌رسد. در حال حاضر، کاربران می‌توانند اطلاع‌رسانی‌ها را برای امروز، ازدست‌رفته یا تمام آنها مرور کند اما اپل احتمالاً گزینه ازدست‌رفته را برای ساده کردن سیستم به امروز و تمام آنها بر خواهد داشت.

هر منو، لیستی حاوی تمام اطلاع‌رسانی‌ها و موارد ازدست‌رفته خواهد بود، درحالی‌که این تغییر به نظر خیلی پیش‌ِ پا افتاده می‌رسد، در زمانی که روزانه صرف رسیدگی به این موارد می‌شود صرفه‌جویی فراوانی خواهد شد.

جزییات جدید

همانند تغییر تعدادی از کنترل‌ها در نرم‌افزار Voice Memos برای راحت تر کردن استفاده از آن، اپل در حال دست‌کاری برنامه Messages است و در حال حاضر بر روی قابلیت پاک‌سازی خودکار با iOS 8 مطالعه می‌کند. این مورد اختیاری خواهد بود و به کاربران اجازه خواهد داد به طور مثال هر ماه یا هر سال، پیام‌ها به‌صورت خودکار پاک شوند و این کار قطعاً به خالی نگه‌داشتن دستگاه‌ها و iCloud از شلوغی کمک خواهد کرد.

جزییات جدید برای برنامه Game Center که

با iOS 5 آمد و به بازیکنان، راهی برای ارتباط، مقایسه وضعیت بازی‌هایشان، دوست‌یابی و شرکت در جنگ های چندنفره داد، اپل به ظاهر تصمیمی منطقی برای حذف آن گرفته است. این سیستم به‌خودی‌خود بر جای خواهد ماند، اما برنامه‌ی آن که به ندرت استفاده می‌شود، در اواخر امسال از سیستم‌عامل iOS حذف خواهد شد؛ بنابراین، نسخه OS X این برنامه نیز با مرگ روبرو خواهد شد.

جزییات جدید

در ادامه‌ی گزارشِ 9to5Mac، گفته شده است CarPlay که چند روزی است با به‎روزرسانی iOS 7.1 آمده است، از Wi-Fi پشتیبانی خواهد کرد و این در راستای منشِ «کار می‌کند» اپل است. در حال حاضر، CarPlay، از دستگاه‌هایی پشتیبانی می‌کند که با کابل Lightning و سیستم‌عامل iOS 7 کار می‌کنند؛ اما با پشتیبانی از ارتباط بی‌سیم، چشم‎انداز دستگاه‌هایی که می‌توانند با این سیستم کار کنند بسیار گسترده خواهد شد.

در انتها، گزارش به تعدادی «ارتباطات بین نرم‎افزاری» بهبودیافته، میان برنامه‌های App Store اشاره می‌کند که با استفاده از یک API (رابط برنامه‌نویسی کاربردی) به برنامه‌های اجازه می‌دهند اطلاعات را به‌سرعت به اشتراک بگذارند. اهمیت این موضوع به این جهت است که اگر برنامه‌های مشابه بخواهند به هم متصل شوند و نتیجه نهایی را بهبود بخشند سیستم فعلی اجازه آن را نخواهد داد و تلاش‌ها سودی نخواهد داشت، این نیز ممکن است یکی دیگر از هشدار های اشتباه باشد. تا بهار و گردهمایی توسعه‌دهندگان (WWDC) زمان زیادی باقی نمانده است، شرکت اپل به‌زودی خواهد توانست اطلاعاتی رسمی ارائه نماید تا ما ایده بهتری از اوضاع داشته باشیم.

با ما همراه باشید، به محض دریافت جزییات جدید شما را آگاه خواهیم کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا