باز کردن هر قفلی توسط برنامه keyme در آیفون

وقتی از خانه خارج می شوید همیشه در را قفل می کنید و خیالتان بابت امنیت خانه و وسایلتان راحت می شود اما تکنولوژی جدیدی در برنامه های مربوط به آیفون  این آسودگی خاطر را از شما می گیرد البته اگر سهل انگار باشید.

شما می توانید به وسیله کلید در را قفل کنید اما همین موضوع نیز اگر فقط یک دقیقه کلید شما دست کس دیگری بیفتد بی فایده است.

کسی بخواهد از شما دزدی کنید نیازی نیست که شاه کلید داشته باشد : تنها به یک گوشی آیفون نیاز دارد.

KeyMakerKiosk

به گزارش خبرنگار خبرگزاری Wired  ،  اندی گرینبرگ  به تازگی نرم افزاری برای آیفون طراحی شده است که می تواند با عکس گرفتن از روی دسته کلید شما به سادگی و در عرض چند ثانیه یک کپی از این دسته کلید تهیه کرده و مورد استفاده شخص دیگری قرار گیرد.

با استفاده از این نرم افزار جدید که KeyMe نام دارد شما می توانید از روی دسته کلید خود با گوشی آیفون خود عکس گرفته آن را اسکن کرده و به یک دسته کلید دیجیتالی تبدیل کنید. سپس می توانید با ارائه آن به یک کلید سازی خیلی سریع دسته کلید جدید خود را دریافت کنید.

هیچ وقت دسته کلید بهترین شکل امنیت برای محافظت از یک مکان نبوده است مثلا با پیشرفت تکنولوژی و با ارائه همچین برنامه  ای این امنیت را زیر سوال می برد ، البته شما باید همواره مراقب باشید که دست کلیدتان دست کسی که گوشی آیفون دارد نیفتد!

برای اینکه از ویژگی های این تکنولوژی بیشتر مطلع شده و مطمئن شوید می توانید مقاله کامل خبرگزاری Wired را در اینجا مطالعه کنید.

امیدواریم که این تکنولوژی به نفع دزدهای منازل و به ضرر امنیت خانه ها نباشد. زیرا هدف از طراحی این اپلیکشن عکس گرفتن افراد از دسته کلید خود برای روزمبادا که کلیدشان را گم می کنند یا آن را جا میگذارند بوده است.

به گفته لاکستون یکی از سازندگان نرم افزار:

اپلیکشن keyMe از نظر امنیتی تضمین شده زیرا هربار که از تصویری اسکن گرفته می شود به سرور فرستاده می شود و اطلاعات لازم به اپلیکشن باز میگردد بنابرین هیچ شخصی حقیقی و حقوقی قادر به سو استفاده از این برنامه نخواهد بود.( keyme)

theverge

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا