کاهش وزن کودکان و نوجوانان با اپ Kurbo Health

چیزی که والدین باید بدانند این است که برنامه کاهش وزن برای کودکان و نوجوانان با Kurbo یک اپلیکیشن سلامت است که به افراد ۸ تا ۱۸ ساله در انتخاب نوع غذا، دقایق ورزش کردن و رسیدن به اهداف شخصی کمک می‌کند. اپلیکیشن وسیستم مربیِ Kurbo مرتبط با آن بر اساس سیستم تغذیه‌ای Traffic Light دانشگاه استنفورد توسعه داده شده است. این سیستم غذاها را به سه دسته سبز، زرد و قرمز تقسیم می‌کند تا به کودکان کمک کند که بیشتر غذاهای سالم را انتخاب کنند، بدون اینکه محدودیتی در غذاها در نظر گرفته شود. همچنین یک قسمت برای ثبت تمرینات انجام شده، هدف گذاری، قسمت ثبت وزن، بازی‌های آموزشی مرتبط با سلامت و ویدئوهایی برای توضیح مفاهیم وجود دارد.اپلیکیشن رایگان است، اما کمک اختصاصی از طریق وبسایت Kurbo در دسترس است که شامل مربیان آنلاین هم می‌شود. نسخه اندروید هم قرار است به زودی عرضه شود.

کاهش وزن
کاهش وزن

آنچه کودکان می‌توانند بیاموزند:
مهارت‌ها:
تفکر و استدلال
خود هدایتی
رشد احساسی
سلامت و تناسب بدنی

ایجاد انگیزه:
طراحی مناسب برای کودکان،  سیستم انتخاب غذای مناسب، بازی‌ها و انیمیشن‌های آموزشی، مجموعه‌ای از روش‌ها برای ایجاد انگیزه در کودکان در مسیر تغذیه سالم و کاهش وزن ارائه می‌دهد.

مسیر یادگیری:
وقتی کودکان بازی می‌کنند، با سیستم رنگ‌های چراغ راهنمایی و رانندگی آشنا می‌شوند، که بعداً از آن در انتخاب غذاها در اپلیکیشن استفاده می‌کنند. چالش‌های هفتگی و نکات مربی کمک می‌کند تا علاقه و انگیزه کودک برای پیشرفت و یادگیری بیشتر پایدار بماند.

کاهش وزن
کاهش وزن

پشتیبانی:
ویدئوهای مفید آموزشی، تعیین اهداف قدم به قدم (که شامل نمره‌هایی برای افزایش انگیزه و اعتماد به نفس در رسیدن به اهداف است)، یادآورها، و ابزارهای ثبت اطلاعات یک جا جمع شده‌اند تا فهم سیستم را آسان‎تر کنند.

برنامه کاهش وزن چگونه کار می‌کند؟
وقتی ثبت نام انجام شد، بچه‌ها می‌توانند یک آواتار برای خود انتخاب کنند، اهدافی تعیین کنند و شروع به یادگیری سیستم از طریق انیمیشن‌ها کنند. سپس کودکان شروع به ثبت غذاهایی که می‌خورند بر اساس دسته‌بندی سبز، زرد یا قرمز (بعضی غذاها بیش از یک رنگ دارند) می‌کنند. بچه‌ها می‌توانند بازی هم بکنند، نکات و یادآورها را بخوانند، چالش‌های جدید را امتحان کنند و اهداف جدیدی برای هر هفته معین کنند. این یک اپلیکیشن چند وجهی سلامت و کاهش وزن است.

کاهش وزن
کاهش وزن

آیا اپلیکیشن خوبی است؟
اپلیکیشن کاهش وزن برای کودکان و نوجوانان می‌تواند سیستمی عالی برای کمک به کودکان در جهت تغذیه سالم‌تر و عادات ورزشی باشد. اپلیکیشن از کودکان می‌خواهد که انگیزه‌هایشان برای استفاده از آن را مشخص کنند (برخی از گزینه‌ها: داشتن هیکل ورزشی، راضی کردن والدین، کاهش وزن) و سپس سطح انگیزه مشخص شده را تخمین بزنند. این به تنهایی قدم بزرگی در جهت کمک به کودک در کنترل تغذیه، وزن و عادت‌های سلامت است. وقتی بچه‌ها رفتار درست و اهداف معنی‌دار را با پیگیری انتخاب‌های غذایی بر اساس سیستم رنگی برنامه ترکیب می‌کنند، یاد می‌گیرند که تغذیه سالم‌تر و ورزش کردن می‌تواند در رسیدن به اهداف به آن‌ها کمک کند.
یادآورهای ثبت و پیگیری تغذیه به صورت هشدارهایی در طول روز در موبایل کودک ظاهر می‌شوند، و اگر به کمک بیشتری نیاز باشد، والدین می‌توانند با پرداخت مبلغی ازمربیان حاضر در برنامه Kurbo سود ببرند. این برنامه‎ی علمی کاهش وزن به همراه اپلیکیشنی ساده، مثل یک دستیار قدرتمند به کودک برای تغییر کمک می‌کند تا به وزن مناسب و تغذیه سالم روی بیاورد.

کاهش وزن
کاهش وزن

خانواده می‌تواند در مورد چه چیز حرف بزنند؟
خانواده‌ها می‌توانند در مورد راه‌های کمک به فرزندان برای رسیدن به این اهداف کمک کنند. کدام غذاهای سبز و زردی محبوب‌تر هستند؟ سعی کنید همیشه مقداری از آن‌ها در خانه داشته باشید. مقاومت در برابر کدام غذاهای قرمز برای فرزندان خیلی سخت است؟ سعی کنید آن‌ها را کمتر به خانه بیاورید.
با روش‌های شاد از آن‌ها حمایت کنید، مثلاً دوچرخه سواری یا بازی Wii Fit با فرزندتان.
کتاب‌های آشپزی سالمی پیدا کنید که در آن چگونه تهیه کردن غذاهای سنتی را با کمی تغییر مواد اولیه یا روش پخت سالم‌تر یاد می‌دهند.

دانلود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا