با استفاده از Knocki هر وسیله ی متصل به اینترنت را کنترل کنید

به گفته شرکت Knocki “با نصب Knocki روی در، هر وقتی کسی در بزند و منزل نباشید یک پیام دریافت می‌کنید”

1.knocki@2x

آیا می‌توانید روی کابینت منزلتان ضربه بزنید تا چراغ‌ها را کم نور کنید، آهنگ مورد علاقه‌تان را پخش کنید و یا به شریک زندگی‌تان پیام دهید؟ اگر یک Knocki روی آن‌ها داشته باشید، همه این کارها ممکن می‌شود.

این دستگاه دیسک مانند توسط شرکت تکزاسی Swan Solutions طراحی شده است تا با نصب روی هر سطح جامدی مانند دیوار، در یا میز آن سطح را به سطحی تبدیل کند که با ضربه زدن روی آن دستگاه‌های متصل به اینترنت‌تان را کنترل کنید.

یک Knocki تا زمانی که در محدوده آنتن دهی وایرلس باشید قابل استفاده است و می‌توان آن را به هر سطحی از جنس فلز، گرانیت، سنگ مرمر، گچ، چوب و یا سنگ چسباند.

این دستگاه تا 10 نوع الگوی ضربه زدن را پشتیبانی کرده که می‌توانید هر یک را در برنامه مربوط تنظیم کرده تا عملیات خاصی را انجام دهد.

به عنوان مثال با دوبار ضربه زدن روی میز کنار تخت، دستگاه قهوه جوش‌تان فعال شود. یا سه بار ضربه پشت سر هم روی همان سطح موزیکی را به صورت تصادفی پخش کند. یا اگر خیلی می‌خواهید راحت باشید می‌توانید تنظیم کنید که با چند ضربه بدون بلند شدن از رخت‌خوابتان پیتزا سفارش دهید.
آقای Jake Boshernitzan، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت در مصاحبه‌ای با Gizmag گفت: “این اولین وسیله موجود در بازار است که به وسیله آن می‌توانید به دیوار‌ها، در‌ها و وسایل موجود به خانه قابلیت ارتباط پذیری بدهید.”

آقای Boshernitzan به همراهی Ohad Nezer این ایده را زمانی به دست آوردند که به دنبال راهی کم خرج‌تر برای استفاده از وسایلی بودند که منزلشان را به روز کنند.

آن‌ها همچنین به دنبال روشی بودند که به سادگی و بدون استفاده از هر گونه کلیدی این کار را انجام دهند و این گونه بود که به ایده Knocki رسیدند.

2.knocki-15@2x

این دستگاه از باطری‌های AA معمولی استفاده کرده و با استفاده از سیستم تشخیص حرکتی ضربه را حس می‌کند. کاربران ابتدا باید یک الگو خاص ضربات را وارد کنند تا دستگاه آماده دریافت دستورات آن‌ها شود. این الگوی فعال سازی احتمال دریافت فرمان‌های اشتباهی و تصادفی را از بین می‌برد.

وقتی که سنسور دستگاه الگوی اولیه را حس کند اماده دریافت الگوی دستور می‌شود و برحسب الگوی دستور وارد شده عملیات درخواستی را تشخیص می‌دهد.

سپس وایرلس دستگاه روشن شده و اطلاعات را به یک سرور روی فضای ابری می‌فرستد تا عملیات درخواستی انجام شود.

به گفته سازندگان این دستگاه، از آنجایی که دستگاه لرزش را از روشی غیر وابسته به صوت انجام می‌دهد، هیچ دستوری اشتباهی در هنگام پخش موسیقی، دست زدن یا پخش سایر صداهای دیگر، دریافت نخواهد شد.

فاصله‌ای که Knocki بتواند از آن فاصله ضربه‌ها را تشخیص دهد به نوع مواد سازنده و ضخامت سطحی بستگی دارد که روی آن چسبیده است.

به گفته آقای Boshernitzan روی میز‌های چوبی، کابینت‌ها و… تا فاصله 72 اینچی Knocki تمامی ضربات را دریافت خواهد کرد، همچنین در برخی شرایط خاص حتی از فاصله بیش از 120 اینچ هم دستورات دریافت خواهد شد.

روی سطح گچی هم این فاصله در همین حد بوده ولی در فضاهای سنگی یا مرمری این فاصله به سختی به 36 الی 48 اینچ خواهد رسید. لازم نیست که حتما این دستگاه را در بخشی قرار دهید که مشخص باشد و می‌تواند در جایی آن را بگذارید که مشخص نباشد یا در چیزی جاسازی کنید.

با اتصال چند Knocki به سطوح مختلف می‌توانید چندین کار را با هر کدام انجام دهید و با نرم‌افزار مربوطه همه آن‌ها را کنترل کنید.

از آنجایی که Knocki از وایرلس برای کنترل کردن وسایل استفاده می‌کند، تا وقتی دستگاه‌های متصل در دسترس باشند در فضای بیرون هم می‌توان از آن استفاده کرد.

از این تکنولوژی برای کارهای بسیاری از جمله مراقبت‌های امنیتی از راه دور می‌توان استفاده کرد. به عنوان مثال می‌توان آن را تنظیم کنید تا زمانی که در خانه نیستید و کسی در می‌زند سیستم امنیتی منزل فعال شده یا پیام هشداری به شما ارسال شود.

آقای Boshernitzan می‌گوید:”ما امیدواریم که بتوانیم تکنولوژی هوشمند را هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کاربردی بودن، راحت‌تر در دسترس مردم قرار دهیم.

این دستگاه می‌تواند به افراد کمک کند تا بدون وارد شدن به محیط برنامه‌ای یا زدن کلیدی با برنامه‌ها ارتباط داشته باشند.

همچنین این دستگاه می‌تواند بسیاری از کارهای کاربران را انجام دهد. به عنوان مثال میزهای مجهز به Knocki در رستوران‌ها می‌تواند کمک کند تا با چند ضربه خدمتکار آب بیاورد یا با الگویی دیگر از ضربه‌ها صورت حساب را سر میز بیاورند.”

هنوز تاریخ دقیق عرضه Knocki مشخص نشده است ولی قطعا عرضه آن در همین سال خواهد بود. این دستگاه را می‌توانید از طریق سایت سازنده این شرکت با قیمت 59 دلار پیش خرید کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا