استخدام سرمهندس بخش صوتی پروژه‎ی هولولنز مایکروسافت توسط اپل

اپل در حال کار بر روی یک پروژه‎ی واقعیت افزوده‎ی خاص خود است

به دنبال استخدام نیک تامپسون، سر مهندس بخش صوتی پروژه‎ی حقیقت افزوده‎ی هولولنز مایکروسافت، توسط اپل، اخبار روز دوشنبه با این صحبت داغ شد که اپل در حال کار بر روی یک پروژه‎ی واقعیت افزوده‎ی خاص خود است.

همانطور که توسط آنالیزور Travis Jakel اشاره شده است، صفحه‎ی تامپسون در سایت LinkedIn نشان دهنده‎ی این امر است که او از ماه تیر امسال به عنوان یک مهندس کار در اپل را شروع کرده است.

1.Apple-patent-8400548-drawing-002

قبل از ملحق شدن به اپل، او سمت سر مهندس سخت افزار صوتی پروژه‎ی هولولنز را در مایکروسافت از ماه شهریور سال 2012 بر عهده داشت.

تامپسون تازه با اپل آشنا نشده است

حدود 7 سال قبل، تامپسون به عنوان مدیر ارشد مهندسی اپل در بخش صوتی و نرم افزار CPU این کمپانی، کار می‎کرد. او مسئول طراحی و اجرای سیستم‎های داخلی صوتی محصولات مک و نسل اول تلویزیون اپل، طبق پروفایل خودش در سایت LinkedIn بود.

آنالیزور Gene Munster داغی اخبار استخدام تامپسون توسط اپل را با ارائه‎ی یادداشتی که یک نسخه از آن برای سایت AppleInsider تهیه شده بود، بیشتر کرد یعنی:
“ما بر این باور هستیم که دخالت اولیه‎ی اپل در امور فضا اشاره به این دارد که این شرکت در حال آماده سازی سیستم‎های محاسبه‎ای است که تحولی ایجاد کنند. علاوه بر این، ما بر این باور هستیم که سخت افزار اپل اجازه‎ی تولید محصولات بی همتایی را می‎دهد که مصرف کنندگان واقعا خواهان آن هستند.”

پروژه‎ی هولولنز مایکروسافت

پروژه‎ی هولولنز (HoloLens) مایکروسافت یک صفحه‎ی نمایشی است که روی سر قرار می‎گیرد با در اختیار داشتن عدسی‎هایی که تصاویر هولوگرافیک تعاملی را برای مشاهده‎ی کاربر منعکس می‎کند. این صفحه‎ٍی نمایش دارای یک نسخه‎ از ویندوز 10 به اسم Windows Holographic است و شامل یک CPU و GPU فوق العاده پیشرفته به همراه یک پردازنده‎ی اختصاصی هولوگرافیک و یک سری سنسور است.

2.hololens

HoloLens نشان داده شده است که هر چیزی را اجرا می‎کند از نقشه‎های مجازی و اپلیکیشن‎های مخصوص برای انجام کار‎های ضروری گرفته تا یک نسخه‎ی 3 بعدی هولوگرافیک از بازی Minecraft، خود مایکروسافت از آن به عنوان “پیشرفته ترین کامپیوتر هولوگرافیکی که جهان تا به حال دیده است یاد می‎کند.”

اپل و Meatio

شایعات قوی مبنی بر این شکل گرفته است که یک تیم داخلی در اپل در حال کار بر روی پروژ‎ه‎های بالقوه‎ای در رابطه با واقعیت افزوده هستند و یک سری مدرک اخیرا به بیرون راه یافته است که از چنین ادعایی پشتیبانی می‎کند.

اوایل این تابستان، شرکت اپل کمپانی Metaio را خریداری کرد، شرکتی که در زمینه‎ی رویای کامپیوتری و واقعیت افزوده، پیشرو می‎باشد.

کمپانی Metaio در سال 2003 به عنوان یک پروژه‎ی حقیقت افزوده در شرکت اتومبیل سازی آلمانی Volkswagen، بنیان گذاری شد. یکی از پروژه‎های Metatio، اپلیکیشنی مخصوص مسافرانی است که از واقعیت افزوده برای ارائه‎ی جزییات در رابطه با دیوار برلین استفاده می‎کنند.

Metaio نزدیک به 171 حق انحصاری در رابطه با تکنولوژی واقعیت افزوده در اختیار دارد.

به طور کلی، خرید این کمپانی توسط اپل، باعث می‎شود این کمپانی جایگاه یازدهم را بین کمپانی‎هایی در اختیار داشته باشد که دارای حقوق انحصاری در رابطه با واقعیت افزوده و صفحات نمایشی هستند که در بالای سر قرار می‎گیرد.

چند سال قبل، اپل کمپانی دیگری در رابطه با واقعیت افزوده به نام کمپانی PrimeSense را خریداری کرد

تیم PrimeSense کمک به توسعه‎ی کنترل‎های اصلی حرکتی مایکروسافت به اسم Kincet برای کنسول ایکس باکس کردند. دستگاه گیرنده‎ی دیجیتالی نسل بعدی اپل، یعنی تلویزیون اپل، گفته می‎شود که دارای کنترل حرکتی طراحی شده‎ی جدیدی با در اختیار داشتن تاچ پد و یک سری سنسور است که شبیه به کنترل کنسول Wii نینتدو است.

نقشه‎های واقعیت افزوده‎ی اپل

در ماه اسفند 2013، اپل حق انحصاری برای یک تکنولوژی نقشه نگاری واقعیت افزوده به دست آورد. این حق انحصاری که عنوان “صفحات نمایش واقعیت افزوده‎ی تعاملی، همگام شده برای دستگاه‎های دارای چند قابلیت” نام داشت، اشیاء جهان واقعی را شناسایی می‎کند و سپس نمایش‎‎های سه بعدی از آن‎ها می‎سازد که برای نقشه نگاری و حاشیه نویسی داده‎های اشتراکی، مفید هستند.

در یکی از کاربرد‎های بالقوه از چنین تکنولوژی، یک دوربین آیفون عکسی از یک برد مدار (circuit board) می‎گیرد. یک لایه روی تصاویر قرار می‎گیرد که سپس اجزا را شناسایی می‎کند و اجازه به یک تیم می‎دهد تا تبادل یادداشت، از جمله متن، لینک‎‎های وب و حتی تصاویر، داشته باشند.

اپل همچنین دارای حقوق انحصاری در رابطه با هولوگرام‎های تعاملی و صفحات نمایشی است که روی سر قرار می‎گیرند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا