بررسی بازی Lead Them: با نشان دادن راه به رشد میکرو ارگانیسم‎ها کمک کنید

حد بازی‎های ساده‎ی موبایلی انتها ندارد و تعداد بی شماری از آن‎ها وجود دارد، بنابراین این تعداد زیاد باعث می‎شود جستجو در میان آن‎ها برای پیدا کردن بازی‎های جالب سخت باشد.

1.Lead-Them-3

اینجاست که من وارد می‎شوم. اخیرا بازی به اسم Lead Them به من معرفی شد. در حالیکه در نگاه اول نظیر یک بازی اسکرول کردن عمودی با یک پوسته‎ی زیبا به نظر می‎آمد، مشخص شد دارای چندین ویژگی است که باعث متمایز بودن آن می‎شود. ما بررسی کامل این بازی را برای شما امروز آماده کرده‎ایم.

هدف در بازی

بازیکنان باید به تعدادی از میکرو ارگانیسم‎ها کمک کنند که از میان محیط خطرناک خود حرکت کنند و به دنبال آن برای زنده ماندن غذا جمع آوری کنند. موانعی در سر راه آن‎ها قرار می‎گیرد، بعضی از آن‎ها کشنده است و مکانیک‎های دیگری نیز در بازی به چشم می‎خورد که باعث می‎شود در جستجو برای غذا در هر مرحله سخت تر شود.

طراحی بازی

این بازی دارای یک جو آرامش بخش است و از نظر سبک یادآور بازی‎هایی نظیر Osmos (ولی مکانیک بازی متفاوت است) می‎باشد.

جهان این بازی خلاصه و به حالت چکیده به همراه یک پس زمینه‎ی تاریک است و در منظره‎ی جلویی فضایی رنگی یا سفید دیده می‎شود. میکرو ارگانیسم‎ها آبی هستند و شما می‎توانید به قیمت 0.99 دلار برای هر رنگ، رنگ تازه‎ای به آن‎ها ببخشید.

موزیک فضای خاصی دارد و آرامبخش است و افکت‎های صوتی دیجیتالی بازی عنصر ارزشمندی هستند که به بازی اضافه شده‎اند.

2.Lead-Them-2

گیم پلی

هدف در هر مرحله هدایت گروهی از میکرو ارگانیسم‎ها از میان یک مسیر عمودی، جمع آوری ذرات غذای درخشنده، است. برای هدایت و راهنمایی این گروه، صفحه‎ی نمایش را لمس کنید و انگشت خود را به سمت منطقه‎ای که دوست دارید آن‎ها بروند، بکشید.

علاوه بر جمع آوری غذا، شما باید به این گروه کمک کنید تا از خطراتی که در این دنیای عمیق قرار دارد، دوری کنند. عناصر متفاوتی در بازی معرفی می‎شود که باعث می‎شود کامل کردن مراحل جدید مشکل تر شود.

سیاه چاله‎هایی وجود دارند که موجودات مختلف را به درون خود می‎کشند،تیغ اره‎هایی که جان آن‎ها را می‎گیرندو موجودات شبیه به کرم‎های صدپایی که آن‎ها را

می‎خورند.

همچنین یک میکروارگانیسم مهاجم نیز وجود دارد که هدف اصلی در زندگی‎اش به نظر می‎رسد سخت تر کردن زندگی شما باشد.

او گروه‎ها را دنبال می‎کند و جلوی حرکت آن‎ها به اطراف را می‎گیرد. بعضی‎ها موفق به عبور می‎شوند، ولی سایرین گیر این موجود سمج می‎افتند.

اگر شما نتوانید گروه گیر افتاده را آزاد کنید، به درون سیاه چاله کشانده می‎شوند.تا زمانی که شما حداقل یک عدد در گروه خود دارید، می‎توانید به رد کردن مرحله ادامه دهید.

بنابراین اگر با 10 میکرو ارگانیسم شروع کنید، ولی نیمی از آن‎ها خورده شوند، هنوز می‎توانید بازی را ادامه دهید.

3.Lead-Them-1

جنبه‎های خوب بازی

من از ظاهر این بازی خیلی خوشم می‎آید. دارای تصاویر زیبای متعددی به همراه یک فضای آرامشبخش است. به اندازه‎ی کافی بازی مهارت دارد که بتواند شما را مجاب کند بخواهید دایم سعی کنید مراحل را رد کنید، ولی شما می‎توانید در همان حین که به صحبت‎های دوست خود در رابطه با امور مختلف با دیگران گوش می‎کنید، بازی هم انجام دهید و تازه متوجه شوید که چه چیز‎هایی هم گفته می‎شود.

مراحل بازی به صورت تصادفی ایجاد می‎شوند بنابراین تجربه‎ی هر مرحله در هر زمان متفاوت است.

جنبه‎های بد بازی

من از نحوه‎ی امتیاز دهی سر در نیاوردم. در انتهای هر مرحله، به شما طبق یک درصد امتیاز داده می‎شود. ولی هیچگونه توضیحی که این درصد نشان دهنده‎ی چه چیزی است وجود ندارد. آیا من با موفقیت 92 درصد مرحله را رد کردم؟ آیا 49 درصد بازیکنان تنها توانسته‎اند این مرحله را رد کنند؟ من فقط متوجه این قضیه نمی‎شوم و حسابی روی اعصابم است.

ارزش و قیمت بازی

دانلود بازی Lead Them مجانی است. این بازی از تبلیغات تمام صفحه‎ای پشتیبانی می‎کند که بین مراحل مختلف در فواصل زمانی متفاوت ظاهر می‎شود.

شما می‎توانید به توسعه دهنده‎ی این بازی با خرید رنگ‎های مختلف برای میکرو ارگانیسم‎های خود به قیمت 0.99دلار برای هر کدام، کمک کنید. ارزش بازی مجدد می‎تواند بالا باشد اگر تنها می‎توانستم متوجه شود که آن درصد به چه معنایی است.

نتیجه گیری

به عنوان یک بازی رایگان، این بازی برای داشتن چند ساعت تفریح خوب است. شما را بدون اینکه نیاز به این داشته باشید مغز خود را زیاد به چالش بکشید، سرگرم می‎کند. شما می‎توانید آن را به رایگان از اپ استور دانلود کنید.

بازی‎های مشابه

Abyss Attack یک بازی تیراندازی عمودی با جنبه‎های بصری مشابه است، گرچه مکانیک بازی کاملا متفاوت است.

نظر شما در رابطه با این بازی سرگرم کننده‎ی عمودی مخصوص موبایل چیست؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا