آموزش استفاده از فلش آیفون به عنوان چراغ نوتیفیکیشن

مرکز اعلانیه‌های iOS در زمان دریافت یک نوتیفیکیشن از طریق لرزش و صدا به شما اطلاع می‌دهد اما ممکن است این اطلاع رسانی کافی نباشد و نیاز به یک عامل دیگر در هشداردهی حس شود. بعضی از گوشی‌های شرکت بلک‌بری و همچنین گوشی‌های جدید سامسونگ به چراغ ال‌ای‌دی مجهز هستند که در زمان رسیدن پیام یا یک تماس از دست ر فته و یا به طور کلی در زمان دریافت نوتیفیکیشن‌ها از طریق چشمک زدن به شما هشدار می‌دهد.

در iOS و گوشی‌های هوشمند شرکت اپل خبری از چراغ ال‌ای‌دی مخصوص هشدار نیست اما یک قابلیت جایگزین وجود دارد که چه بسا بسیار واضح‌تر و بهتر از چراغ‌ال‌ای‌دی در دیگر گوشی‌های هوشمند به شما اطلاع رسانی لازم را می‌رساند. البته شرکت اپل این قابلیت را مخصوص افراد کم‌شنوا در iOS جای داده است اما به طور کلی ویژگی‌ای بسیار موثر در خبر رسانی از وجود یک پیام جدید یا یک تماس از دست رفته است.

چند روز پیش در مطلب 10 ترفند عالی آیفون که از وجود آن‌ها اطلاع نداشته‌اید، این نکته و ویژگی را ذکر کردیم اما در این مطلب به صورت تخصصی‌تر به شما راهنمایی می‌کنیم که چگونه و از چه طریق این ویژگی را در آیفون خود فعال کنید.

چگونگی تنظیم فلش آیفون به عنوان چراغ هشدار‌دهنده

  1. اپلیکیشن Settings را از آیفون خود باز کنید.
  2. بر روی General تپ کنید.
  3. در  داخل منوی General بر روی Accessibility تپ کنید.
  4. به بخش پایین صفحه بروید و در زیر قسمت Hearing، گزینه  LED Flash for Alerts را روشن کنید.

led_flash_notification_alerts_howto

با همین چهار اقدام شما فلش آیفون را تبدیل به اعلام‌کننده نوتیفیکیشن کردید. از این پس هر بار که آیفون نوتیفیکیشن جدیدی را دریافت کند از طریق چشمک زدن فلش نیز به شما اطلاع خواهد داد. همانطور که گفته شد این نوتیفیکیشن ها می‌تواند شامل پیام دریافت شده، تماس از دست رفته و یا هر نوع آلرت و آگاهی سازی باشد که آیفون شما دریافت خواهد کرد.

اگر شما نیز از فلش آیفون به عنوان نوتیفیکیشن استفاده می‌کنید، چگونگی عملکرد فلش و همچنین نظرتان در مورد مقدار تاثیر گذاری این شیوه در هشدار‌دهی و آگاه سازی را با ما در میان بگذارید.

imore

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا