بررسی بازی LEGO Batman: Beyond Gotham

تکنولوژی موبایل آنقدر فقط در همین چند سال اخیر پیشرفت کرده است که سخت است باور کنیم که بازی‎های موبایل تنها چیزی بیشتر از بازی‎های پازلی براساس فیزیک و بازی‎های دوندگی بی پایان بوده‎اند.

1.LEGO-Batman-Beyond-Gotham-2-1024x768
بازی LEGO Batman: Beyond Gotham ثابت می‎کند که شما می‎توانید خودتان را غرق گیم پلی بی نظیری با کیفیت بالای گرافیکی درست روی آیفون و آیپد خود، کنید. ما بررسی کامل این بازی را امروز برای شما آماده کرده‎ایم.

هدف در بازی

شما در این بازی نقش Dynamic Duo را بر عهده دارید که سعی دارد جلوی Brianiac را که قصد نابودی زمین را دارد، بگیرد. روبین با یکسری مشکلات جدی روبرو می‎شود زمانی که بتمن شستشوی مغزی می‎شود.

برای جلوی Brianiac را گرفتن که هر شخص را تبدیل به یک پیروی کننده‎ی بی مغز و بی عقل کند، لیگ عدالت با شخصیت‎های بد هم پیمان می‎شود تا جلوی این تاخت و تاز گرفته شود.

طراحی

این بازی ابتدا برای کنسول‎هایی نظیر پلی استیشن و ایکس باکس در سال 2014 عرضه شد (همچنین با نام LEGO Batman 3 نیز شناخته می‎شود). یک انتقال مستقیم بازی از کنسول به پلت فرم موبایل نیست، بلکه یکسری تغییر صورت گرفته است تا به خوبی برای محیط موبایل سازگار باشد. بنابراین، این یک بازی کنسولی است و نظیر یک بازی کنسولی هم بازی می‎شود، ولی روی صفحه‎ی نمایش آیفون شما به خوبی جا می‎گیرد.

2.LEGO-Batman-Beyond-Gotham-1-1024x768

گیم پلی

بازیکنان سوپر قهرمانان مختلف (و شخصیت‎های بد) را همانطور که سعی دارند جلوی Brianiac را از تسلط بر جهان بگیرند، کنترل می‎کنند.

هر شخصیت دارای قابلیت‎های خاصی است و می‎توانید لباس‎های ویژه‎ای هم بر تن کند. زمانی که یک مرحله برای اولین بار باز می‎شود و انجام می‎شود، می‎توان با هر شخصیتی که شما باز کرده‎اید دوباره آن را بازی کنید. شخصیت‎های مختلف و لیاس‎های متفاوت به اشیاء و چیز‎های مختلفی در بازی دسترسی دارند. بنابراین، بعد از اینکه لباس موشکی بتمن را باز کردید، می‎توانید مرحله‎ی اول را برای خرد کردن آجر‎های نقره‎ای دوباره بازی کنید و چیز‎های قابل جمع آوری بیشتری را آشکار سازید.

بازی برطبق خط سیر داستانی انجام می‎شود که شما را سرگرم و علاقه مند نگه می‎دارد.

چرا بتمن مغزشویی شده است؟ Brianiac از گروه lantern چه چیزی می‎خواهد؟ تنها با بازی کردن بازی است که شما حقیقت را کشف می‎کنید.

کنترل‎های بازی براساس یا کنترل‎های معمول یا از طریق D-Pad مجازی است. برای بازی کردن از طریق دسته‎ی MFi تان، از کنترل‎های معمولی استفاده کنید.

این بازی دارای یک مکانیک نسبتا پیچیده است، بنابراین عادت به کنترل‎ها در وهله‎ی اول مشکل است. من استفاده از دسته‎ی MFi را برای داشتن بهترین تجربه بسیار پیشنهاد می‎کنم.

3.LEGO-Batman-Beyond-Gotham-3-1024x768

جنبه‎ی خوب بازی

زمانی که بحث مکانیک بازی پیش کشیده می‎شود، تجربه‎ی این بازی کاملا قابل قیاس با بازی کردن آن روی کنسول است، بویژه زمانی که از یک دسته‎ی MFi استفاده می‎کنید. سیر داستانی غنی است. صدا نقش مهمی ایفا می‎کند. موزیک کاملا مناسب بازی است. واقعا انجام این بازی مفرح و لذت بخش است.

جنبه‎ی بد بازی

کنترل‎های لمسی صفحه بسیار خوب نیستند. اگر از D-Pad مجازی استفاده کنید، دکمه‎های زیادی وجود دارد که به آن عادت کنید و دسته‎ی مجازی بازی اندکی بی قید است. اگر از کنترل‎های معمول بازی استفاده می‎کنید، ولی باز هم زیاد فرقی ایجاد نمی‎کند.

شما مدام روی صفحه باید برای جابجا شدن یا انجام کاری باید آهسته ضربه بزنید. مشخصا، این بازی برای کنسول‎ها ساخته شده است و به موبایل انتقال شده است یا طرح کنترل هرگز اینقدر پیچیده نبوده است. با توجه به این حرف، اگر شما از دسته‎ی MFi استفاده می‎کنید، شما اصلا ناامید نخواهید شد. به خوبی و به صورت کامل بازی می‎شود. این بازی برای این ساخته شده است که با یک دسته‎ی فیزیکی بازی شود.

قیمت و ارزش بازی

بازی LEGO Batman: Beyond Gotham 4.99 دلار قیمت دارد، که واقعا برای بازی با این کالیبر و انرژی فوق العاده است. مشابه با نسخه‎ٍهای کنسول غنی از ویژگی‎ها و امتیاز‎ها است و یک چهارم قیمت آن‎ها را دارد.

ارزش بازی کردن مجدد بسیار بالاست از آنجاییکه شما می‎توانید مراحل باز شده را با شخصیت‎های جدید برای کشف آیتم‎های جدید دوباره بازی کنید.

نتیجه گیری

من از بازی کردن این بازی کاملا لذت بردم، آنقدر زیاد که سه ساعت نوشتن این بررسی برای من طول کشید چون در عوض کار همش در حال بازی بودم. گرچه، من لذت بازی آن را با دسته‎ی MFi داشتم. اگر شما چنین دسته‎ای دارید، خرید این بازی غیرمعقولانه نیست.

ولی، اگر از کنتر‎ل‎های معمولی یا D-Pad مجازی استفاده می‎کنید، ممکن است اندکی خشم را مخصوصا در ابتدا در رابطه با جابجا شدن در اطراف و تعامل با اشیاء، تجربه کنید. بنابراین، این نکته را هنگام خرید بازی به یاد داشته باشید. این بازی برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ موجود است. آن از اپ استور امروز دانلود کنید.

بازی‎های مشابه

LEGO Batman: DC Super Heroes دومین بازی در سری بازی‎های LEGO Batman به شمار می‎رود و همچنین برای آیفون موجود است.

نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟ ما را با نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا