هدف لنوو از خریدن موتورولا ضربه زدن به اپل و سامسونگ

Yang_Yuanqing_-_Annual_Meeting_of_the_New_Champions_Tianjin_2008_cropped-630x624

گوگل در این هفته یک سوپرایز بزرگ را پرده برداری کرد، و آن زمانی بود که اعلام کرد قصد فروش موتورولا به لنوو را دارد، یک شرکت چینی که در بازار لپ‌تاپ فعال است و در حال حاضر قصد گام نهادن در بازار گوشی‌های هوشمند را کرده است. این قرارداد هنوز توسط دولت آمریکا مورد تایید قرار نگرفته است، اما مدیر عامل شرکت لنوو  آقای Yuanqing Yang از هم‌اکنون نقشه‌های بزرگی برای شرکتش در سر دارد.

آقای Yang در مصاحبه‌اش با مجله Fortune گفت: ماموریت خور را پیشی گرفتن از اپل و سامسونگ و تبدیل شدن به بزرگترین فروشنده جهانی تلفن‌های هوشمند دانست. که ممکن است بیش از حد بلند پروازانه به‌نظر بیایید، اما اگر لنوو موفقیت کسب و کار خود در بازار لپ تاپ را دوباره در بازار گوشی‌های هوشمند تکرار کند می‌تواند به این هدف نائل شود.  و نیز می‌گوید : ” من امیدوارم که در سال ۲۰۱۵ بتوانیم بیشتر از ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند را به فروش برسانیم.” و در یک کنفرانس تلفنی دیگر جزییات این معامله بین گوگل و لنوو تکرار خواهد شد.”

با توجه به آخرین گزارشات از این استراتژی شرکت لنوو، امکان بسیار زیادی به وجود آمده است که پس از این معامله لنوو بتواند تبدیل به سومین قطب از سازندگان تلفن‌های هوشمند در دنیا شود. این یک نبرد سخت است، و بر طبق تحقیقات، سامسونگ سهم ۳۲ درصدی از فروش جهانی را دراختیار دارد و پس از آن اپل با ۱۵ درصد پشت سر سامسونگ قرار گرفته است. Yang می‌گوید بازار‌های در حال ظهور، یعنی آمریکای لاتین و کشور آمریکا، دقیقا همان جایی که موتورولا برای خود جای پا درست کرده است، هدف فروش محصولات لنوو هستند.

و همچنین بر چند موضوع دیگر نیز اشاره می‌کند، از جمله آن‌ها، می‌خواهد که کارخانه ساخت محصولات موتورولا در Fort Worth تگزاس، شامل این ادغام نشود و پابرجا بماند. لنوو هنوز تصمیم قطعی برای این مورد نگرفته است، اما بخش مدیریتی این شرکت می‌گوید که اگر این احساس را داشته باشند که ادامه کار کارخانه می‌تواند باعث کسب و کار بهتر شود حتی ممکن است در‌آینده آن را گسترش دهند و مدل‌های سفارشی شده‌ای را به بازار‌های مختلف عرضه کنند. و همچنین پیشنهاد شده که ممکن است شرکت تحت برند لنوو توسط موتورولا (Motorola by Lenovo) برای ساخت موبایل در آمریکا شروع به کار کند، البته هنوز این تصمیمات نهایی نشده‌اند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا