شرکت Lenovo از عینک هوشمند خود پرده برداری کرد

ماه گذشته شرکت چینی Lenovo یک صفحه نمایش عینک مانند (HUD ) را با موفقیت به ثبت رساند که درصدد رقابت با عینک گوگل برآمد. ما گمان می کنیم که تولید این محصول می تواند زنگ هشداری برای گوگل باشد تا عینک خود را پس از مدت ها به بازار عرضه کند. روز پنجشنبه شرکت لنوو یک نمونه از محصول جدید خود را رونمایی کرد که بیش از هرچیز به عینک شباهت داشت.

lenovo-google-glass-630x362

عینک هوشمند جدید شرکت لنوو هنوز به صورت رسمی عرضه نشده است و به گفته سایت بازاریابی PCWorld این فقط یک نمونه بود.  با این حال چیزی که پرده برداری شد بسیار مشابه عینک گوگل بود و شکل ظاهری آن ، قرار دادن دوربین های مشابه و صفحه نمایش کوچک بالای چشم و تمامی ویژگی ها  دقیقا مشابه عینک گوگل بود. تنها تفاوت قابل ملاحظه باتری آن بودکه در نزدیکی گردن تعبیه شده است. لنوو گفته است که پس از تکمیل تمامی کاستی های این محصول در ماه اکتبر آن را عرضه می کند و ما بی صبرانه منتظریم که بدانیم واکنش شرکت گوگل در مقابل این محصول چگونه است.

lenovo-nbd-google-glass

لنوو همچنین از فرصت  معرفی این محصول استفاده کرد و اعلام کرد که تصمیم دارد پلت فرم جدیدی  برای ابزارهای الکترونیکی خانه و تمامی دستگاه های مرتبط با اینترنت ایجاد کند و افزود که به دنبال شریک برای راه اندازی یک روتر وای فای هوشمند می باشد که در هرمکانی متصل شود. این پلت فرم که لنوو آن را NBD نامید، برای تولید نیاز به پشتیبانی از نظر مالی ، مطالعه بیشتر در زمینه نرم افزاری و یک شریک با ایده های نوآورانه دارد.

لنوو اعلام کردکه محصولات جدید این شرکت به زودی تمام بازار چین را تحت الشعاع قرار خواهد داد هرچند قادر به توسعه بین المللی محصولات خود به این زودی ها نخواهد بود. همچنین این شرکت نام عینک های هوشمند خود را که به تازگی وارد بازار چین می کندVuzix  گذاشته است. دستگاه HUD شرکت  لنوو به زودی به تعداد محدودی در بازار چین عرضه خواهد شد و این موضوع لزوما به این معنا نیست که برای گوگل نگران باشد.

 

technobuffalo

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا