آینده ی گوشی ها و ساعتهای هوشمند در چشمان لنوو

لنوو آینده ی گوشی ها و ساعتهای هوشمند را به خوبی می بیند

من دیوانه نیستم ، در زمان هم سفر نمی کنم اما می توانم آینده را ببینم. همیشه دوست داشتم روزنامه نگار و نویسنده ی بخش فناوری باشم نه تنها به خاطر دیدن گجتهای جدید قبل از اینکه دیگران ببنید، بلکه دوست داشتم محصولات مفهومی را به خوبی ببنیم . مهندسان و طراحان  در آزمایشگاههای تحقیقاتی و توسعه ای در حال کار هستند که ممکن است هرگز منتشر نشود .

010

یکی از محدودیتهای بزرگ در مورد دستگاههای تلفن همراه و دستگاههای قابل پوشیدن ،اندازه ی صفحه ی نمایش آنهاست . البته ، اندازه ی صفحه نمایش ساعتهای هوشمند نسبت به گذشته بزرگتر شده است اما در مورد ساعتهای  هوشمند قابل پوشیدن ، این تغییرات زیاد نبوده است .

در ماه اردیبهشت و در نمایشگاه فناوری جهانی لنوو در چین ، لنوو  مفهوم جدیدی رابه نمایش گذاشت که از پروژکتورها برای غلبه بر محدودیت اندازه ی صفحات نمایش استفاده میکرد . در نمایشگاه IFA  ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر نیویورک ، سعی کردم یک  ساعت جادویی با صفحه تعاملی مجازی آن که در داخل بند جاسازی و تعبیه شده بود  و همچنین یک گوشی هوشمند که می تواند یک صفحه نمایش 10 اینچی  را بر روی یک میز  نمایش دهد را امتحان کنم. هر دوی این دستگاهها شبیه چیزهایی است که در فیلم های علمی تخیلی دیده بودم . ساعت جادویی بسیار جذاب بود . ساعت هوشمند یک صفحه نمایش دایره ای داشته که بسیار شبیه موتو 360 موتورولا است . این ساعت نیز شبیه سایر ساعتهایی که دیده اید کار میکند . نرم افزار  به کار رفته در آن شبیه Android Wear است اما  به نظر می رسد این سیستم عامل مخصوص خود لنوو است . صفحه نمایش ( که بسیار شبیه یک روزنه ی مستطیلی است )  بر روی بند درست زیر صفحه نمایش  دایره ای آن قرار گرفته که تجربه ی  جادویی از آن دستگاه خواهید داشت .

شما می توانید مطالب موجود بر روی صفحه نمایش دایره ای را با دو انگشت وارد صفحه نمایش تعاملی مجازی کنید . جلوی چشم بگیرید تا آن را ببینید . واقعا چه چیزی می بینید ؟   به گفته ی لنوو این یک تصویر تجسمی 14 اینچی است اما برای من صفحه نمایش کوچکتر به نظر می رسد .حتی با یک صفحه نمایش کوچک ،تجربه ی آن  کاملا  تازه  بود . این ، کمی شبیه لنز گوگل گلس است .

011

تعدادی کلیپ ویدوئی را با استفاده از اسپیکرهای ریز و جادویی این ساعت گوش  کرده ام. می توان تصاویر پانامورایی از استادیومی که در آن المپیک 2008 برگزار می شد را در همه ی جهات دید .این ساعت یک چیز جدید و تازه است  . یکی از سوالهایی که در مورد آن مطرح است ، کاربردی بودن و یا نبودن آن در زندگی روزمره است .

هنگام استفاده از نرم افزار ،شاهد روشی برای ذخیره سازی نسخه ی کارت اعتباری و حتی آیدی همچون پاسپورت بودم .

یک دستگاه مفهومی دیگر از  لنوو  ، گوشی  smart cast است

این دستگاه دارای سیستم عامل اندروید بوده و یک پروژکتور لیزری درون ساخت دارد .  گوشی های هوشمند با پروژکتورهای درون ساخت چیز جدیدی نیستند.

این گوشی هوشمند دو حالت دارد:

حالت اول ، حالت پروژکتوری(projection mode  )

حالت دوم میز (table mode  )است

در حالت پروژکتوری دستگاه دقیقا مانند یک پروژکتور عمل کرده و تصاویر را در یک صفحه نمایش بزرگ نمایش میدهد . این حالت کیفیت خوبی دارد اما مانند تمامی پروژکتورها باید اتاق تاریکی برای آن فراهم شود .

حالت میز مرا بیشتر علاقمند کرد . زبانه ی تعبیه شده در پشت موبایل را خارج کرده و روی میز قرار دهید  . سپس پروژکتور لیزری را بچرخانید . همانطور که می بینید یک کیبورد بر روی سطح میز نشان داده می شود . این کیبورد بسیار شبیه کیبوردهای طرح مادون قرمز است که در ابتدا کار با آن سخت است و باید آموزش کافی داشته باشید . کیبورد نورانی همچنین یک پد لمسی در کنارش دارد که بسیار دقیق و حساس است.

با استفاده از اپلیکیشن های مختلف باز ، پروژکتور می تواند کلیدهای پیانو را نشان دهد . من کار با پیانو را بلد نیستم و  کار با آن بسیار وحشتناک بود . این نمونه های اولیه  است که نوآوری  در فناوری را به جلو می برد . ممکن است این ایده ها هرگز به محصول تبدیل نشود اما مهندسان و طراحان بر روی راه حل هایی برای این چالشها کار می کنند .

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا