Lenovo سال آینده کروم بوک های ارزان قیمت را عرضه خواهد کرد

در حال حاضر کروم بوک ها به ویژه در امریکا بخشی از بازار فروش نوت بوک ها را به خود اختصاص داده اند . این کروم بوک ها بیشتر توسط دانش آموزان و شرکت های کوچک خریداری می شوند و در نتیجه محبوبیت آنها بطور فزاینده ای در حال افزایش است . این موضوع منجر به رشد فروش این نوت بوک ها شده است که با سیستم عامل کروم کار می کنند . همچنین OEM ها نسبت به مدل های جدید و آتی این نوت بوک ها علاقه بسیار زیادی از خود نشان می دهند . در صورتی که بخواهیم این گزارش را باور کنیم ، سال آینده Lenovo خواهد توانست با عرضه کروم بوک های خود با قیمت رقابتی در بازار فروش نوت بوک ها رقابت کند .

lenovo-yoga-2-pro-review-7-640x424

شرکت lenovo

این گزارش توسط نشریه تجاری تایوانی Digitimes منتشر شده است . این نشریه ادعا می کند که اطلاعاتی از سازندگان زنجیره تامین تایوانی بدست اورده است . با استناد به این اطلاعات می توان گفت که کروم بوک Lenovo با قیمتی کمتر از 170 دلار در اوایل سال آینده به بازار خواهد آمد . برخی معتقدند که با عرضه این کروم بوک در بازار، سود فروشندگان نوت بوک نیز به مراتب کاهش خواهد یافت .

xl_LenovoChromebook

از لحاظ مشخصات فنی این کروم بوک ها قطعا پردازنده هایی از شرکت Rockchip Electronics را خواهند داشت . این شرکت چینی الاصل توسط شرکت فناوری اطلاعات ODM Bitland در چین ایجاد خواهد شد . بنا بر برخی از گزارشات ، Rockchip به زنجیره تامین این شرکت پس از ادغام آن چشم دوخته است .

بخوانید: فوربس : اپل با ارزش ترین

محققان Digitimes پیش بینی کرده اند که شرکت Lenovo در سال 2015 حدود یک و نیم میلیون کروم بوک را  برای فروش به بازار آماده خواهد کرد . همچنین میزان عرضه این کروم بوک ها در سطح جهان توسط OEM های مختلف تا شش میلیون عدد در سال 2014 می رسد و در سال 2015 این مقدار به دوبرابر خود یعنی 12 میلیون عدد خواهد رسید .

ubergizmo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا