تکنولوژی HDR آینده تلویزیون های 4K است

شهر برلین- چه کسی گفته است که تلویزیون های OLED برای نشان دادن تصاویر 4K خیلی تیره و کم نور هستند؟

در روز سه شنبه ، شرکت LG از تکنولوژی HDR ( محدوده داینامیکی بالا ) برای تلویزیون های OLED با رزولوشن بالا ( UHD )خودش رونمایی کرد و این شرکت بر این باور است که این تکنولوژی تلویزیون های LCD استاندارد را در بسیاری از زمینه ها و معیارهای سنجشی تصویری شکست خواهد داد.  این تلویزیون های OLED و 4K مجهز به تکنولوژی HDR سال 2016 وارد بازار خواهند شد. این کمپانی در طی مراسم CES 2015 اشاراتی به این تکنولوژی HDR کرد ، ولی هنوز به طور رسمی محصولی را معرفی نکرده است.

hgfdv

در طول مراسمی که آن را می توان به عنوان یک کلاس سطح بالا در رابطه با تکنولوژی های تصویری در نظر گرفت ، شرکت LG در طی کنفرانس  IFA 2015 روز سه شنبه صبح شرح داد که چگونه کنترل پیکسلی بهتر تلویزیون های OLED که باعث به وجود آمدن کنتراست های منطقه ای بهتر و مناطق سیاه واضح تر و رنگ های شفاف تر و بیشتر می شود ، باعث به وجود آمدن پشتیبانی بهتر برای طیف های کاملی از محدوده های داینامیکی بالا ( از سیاه واقعی تا سفید کامل ) می شود. طریق دیگری که می توان به این مسئله نگاه کرد از منظر F-Stop ها ( F-Stop ها میزان باز شدن (دیافراگم) لنز دوربین هستند ) روی دوربین هاست. تلویریون های LCD استاندارد تنها از 12 F-Stop پشتیبانی می کنند در حالی که OLED ها تقریبا از 20 F-Stop پشتیبانی می کنند.

هرچند ، کلید پی بردن به این قابلیت تعداد کمپانی های محتوایی هستند که محتواهای HDR ارائه می دهند. به بیان دیگر ، شما ممکن است که نتوانید بهترین تجربه ممکن را از تلویزیون های  4Kی  OLED بدون استفاده از محتواهای HDR ارائه شده از طرف استودیو های تلویزیونی ببرید. تلویزیون های استاندارد HD و تلویزیون های 4K ای که قابلیت استفاده از HDR را ندارند نمی توانند از این محتوا های HDR استفاده کنند.

هرچند ، ممکن است حدود 5 سالی طول بکشد تا تمام شبکه های کابلی و یا فراهم کننده های محتوای ما کاملا برای ارائه محتوا های HDR آماده شوند. بنا بر گفته آقای Bram Tellemans ، مدیر ارشد پروژه های اتحادیه رادیو ای و تلویزیونی اروپا ، که در طول این کنفرانس صحبت کردند ،  کمپانی های کابلی می بایست پهنای باندی بیشتر و فراهم کننده ها و تولید کننده های محتوا نیازمند بروز کردن محصولاتشان هستند تا بتوانند نرخ بیت بالاتر محتوا های  HDR را پشتیبانی کنند.

hgb

هرچند ، معاون ارشد شرکت LG ، آقای دکتر ناندهو نانداکومار (Nandhu Nandhakumar  ) ، بیان کردند که استودیو ها متعهد خواهند شد که از این تکنولوژی محتوایی استفاده کنند ، چرا که به عنوان مثال فروش DVD ها در حال حاضر در حال کاهش است و این که آن ها نیاز فوری و ضروری به تغییر رویه شان به منظور توانایی ارائه محتوا های HDR می بینند. کمپانی های BBC و Amazon از حامیان اولیه این پروژه هستند.

با این حال ، روی هم رفته ، روز های ابتدایی تکنولوژی HDR ممکن است مانندتکنولوژی HD  باشند ، که در ابتدای ارائه آن ها محتوا های HD یافت می شد ولی پخش کننده HDTV ای نبود که از آن ها پشتیبانی کند ، ولی بعدا تعداد خیلی زیاد پخش کننده HD تولید شدند تا از پشتیبانی آن ها عقب نمانند.

شرکت LG همچنین یک نمونه پیش از تولید از یک پخش کننده محتوا های HDR را بر روی یک درایو Western Digitel به نمایش گذاشت که البته تا سال 2016 عرضه نخواهد شد.

bgd

شرکت LG منافع خودش را بر روی تطبیق دادن مشتریان با تکنولوژی OLED کذاشته است و احتمالا با این کارش بزرگترین شرط بندی را در زمینه تکنولوژی های تصویری کرده است. قطعا فرصت ها و موقعیت های زیادی برای OLED ها در بازار تلویزیون های 4K Ultra HD وجود دارد. بنا بر اتحادیه لازم الکترونیکی مصرفی ، صادرات تلویزیون های با رزولوشن بالای Ultra HD 4 میلیون واحد در سال 2015 بوده است و این طور پیش بینی شده است که تا سال 2018 به 16 میلیون واحد برسد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا