آیا LG سهواً مدل 8K آیمک اپل را لو داده است؟

LG Display تهیه کننده‌ی صفحه نمایش‌های اپل در حرکتی عجیب، هفته‌ی گذشته با مطلبی بر روی سایت خود، خبری از آیمک رتینای 8K معرفی نشده‌ی این شرکت لو داده است. مطلب مذکور بدین شرح است: «اپل همچنین اعلام کرده که یک آیمک 8K با صفحه نمایش با کیفیت فوق العاده بالا در پایان امسال معرفی خواهد کرد.»

1

البته اپل هنوز به طور عمومی چیزی در مورد نقشه‌اش برای به روز رسانی آیمک جدید نگفته است. LG Display مهم‌ترین تولید کننده‌ی صفحه نمایش‌های محصولات رومیزی و موبایل‌های اپل است، با این حال این شرکت کوپرتینویی معروف به قطع همکاری با شرکایی است که محصولات را پیش از معرفی رسمی لو می‌دهند. در حال حاضر نه اپل و نه الجی مطلب جدیدی در مورد این مسئله منتشر نکرده‌اند.

اسناد الجی نشان می‌دهد که پنل جدید 8K با توصیف «چهار برابر فوق HD» آینده‌ی فناوری صفحات نمایش است. سوای از آن، مشخص است که ژاپن به دنبال عرضه و آزمایش نمایشگرهای 8K SHV و پس از آن به سرعت UHD است.

ال جی گفته: «کره هم در حال آماده سازی برنامه‌ای برای ارائه‌ی سرویس 8K تا المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ است.»

2

«LG Display با رونمایی از تلویزیون 8K ۹۸ اینچی Ultra HDTV خود در CES 2015 پنجره‌ای از عصر جدید 8K را به نمایش گذاشت.» این تلویزیون از تکنولوژی نمایش عریض زوایا و روشنی ۵۰۰ نیتی صفحه با افزودن یک پیکسل سفید رنگ به پیکسل‌های RGB استفاده می‌کند.

یک آیمک با نمایشگر 8K شامل حداکثر تفکیک پذیری ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل است. در مقایسه با تفکیک پذیری 4K با ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل، پنل چهار برابر HD الجی دو برابر صفحات 4K تفکیک پذیری و چهار برابر آن پیکسل دارد.

آیمک ۲۷ اینچی اپل با نمایشگر 5K رتینا که پاییز سال گذشته معرفی شد دارای صفحه‌ی LCD IPS با تفکیک پذیری ۵۱۲۰ در ۲۸۸۰ پیکسل یعنی معادل ۱۴.۷ میلیون پیکسل بود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا