بررسی بازی Lifeline 2: شرکت 3 Minute Games جادویی عمل می‎کند

زمانی که ساعت اپل به بازار آمد، کمپانی 3 Minute Games با استفاده از بازی Lifeline که برای دستگاه‎هایی که روی مچ قرار می‎گیرند طراحی شده بود، باعث شگفتی همه شد. این بازی یک بازی ساده‎ی براساس متن است که در آن بازیکنان کمک به زنده ماندن یک شخصیت می‎کنند. افرادی که ساعت اپل داشتند فوق العاده جذب و طرفدار این بازی شدند.

1

حالا Lifeline 2 نیز بیرون آمده است و به خوبی روند نسخه‎ی قبلی را در پیش گرفته است. دارای جذابیتی همانند با ورژن یک بازی است، ولی به طور کل داستان آن عوض شده است و دارای ویژگی‎های جدیدی است که باعث خوشحالی بازیکنان شود. ما بررسی کامل بازی Lifeline 2 برای شما آماده کرده‎ایم.

هدف در بازی

شما پیام مخابره شده‎ از سوی یک زن جوان به شکل یک پیام رمزی دریافت می‎کنید. او سعی در برقراری تماس با برادر خود داشته است که سال‎ها قبل گم شده بود. او سرانجام موفق به برقراری تماس با فردی شده است، ولی کسی که امید داشته است این فرد نیست. او با شما ارتباط برقرار کرده است.

شما در این بازی در ماجراجویی پرخطر به Arika کمک می‎کنید که برادر خود را نجات دهد و امیدوار به نجات شهر جادویی خود باشد. انتخاب‎هایی که شما زمان پیشنهاد به Arika در نظر می‎گیرید به طور مستقیم روی مردن یا زنده ماندن او تاثیر می‎گذارد.

طراحی

همانند با نسخه‎ی اول بازی Lifeline، این بازی 100 درصد مبتنی بر متن است. داستان در امتداد انتهای صفحه‎ به صورت طومار مانند ورق می‎خورد، و زمانی که تصمیماتی باید گرفته شود، شما می‎توانید روی یک پاسخ یا هرچیز دیگر آهسته ضربه بزنید.

بزرگترین تفاوت بین این دو نسخه ولی جنبه‎های زیبایی شناسی است. با آنکه Lifeline براساس ماهیت علمی تخیلی بود، ولی نسخه‎ی دوم آن بیشتر به سمت فانتزی بودن پیش رفته است. بنابراین، داستان بیشتر شبیه به یک طومار باستانی به نظر می‎آید به جای تم فضای تاریک و سردی که در داستان اول شاهد آن بودیم.

همچنین در پس زمینه شاهد پخش ساندتراک مرموز و جو آلودی هستیم. آهنگ باز نرم و ساده است ولی به داستان فضا می‎بخشد. طرفداران بازی‎های ماجراجویی مبتنی بر متن متوجه خواهند شد که موزیک با محیط بازی به صورت کاملی در تطابق است.

گیم پلی

2

بازی به صورت واقعی انجام می‎شود. داستان زمانی که برای اولین بار بازی را باز کنید شروع می‎شود. شما با Arika دیدار می‎کنید، از موقعیت و مشکل او بر خبر می‎شوید و اسم خود را به او می‎گویید. در این داستان، Arika (و همچنین بعضی دیگر از شخصیت‎های درون بازی) شما را به اسم صدا می‎زنند که واقعا جالب است.

سپس، ماجراجویی شروع می‎شود. Arika نظر شما را در رابطه با سفر به خارج، جادو کردن و برقراری ارتباط با بیگانگان می‎پرسد. بعضی از توصیه‎هایی که شما به او می‎کنید تاثیر جوانی بر روی زندگی او خواهد داشت. توصیه‎های خوب کمک به او خواهند کرد که برادرش را پیدا کند و انتخاب‎های بعد ممکن است باعث کشته شدن او شوند.

درست نظیر نسخه‎ی اول، این داستان در زمان واقعی اجرا می‎شود. معنای این حرف این است که، زمانی که Arika مشغول به انجام کاری است، نمی‎توان مزاحم او شد.

همچنین معنای این است که زمانی که او به شما نیاز دارد شما را با خبر خواهد کرد. اینجاست که بازی کردن روی ساعت اپل بسیار جالب می‎شود.

زمانی که وقت به اندازه‎ی کافی سپری شده است (شاید آریکا از یک چرت کوتاه بیدار شده است، یا طلسم کردن را تمام کرده است)، شما نوتیفیکیشنی روی ساعت اپل خود دریافت می‎کنید که او سعی دارد دوباره با شما تماس برقرار کند.

شما نیازی نیست فورا پاسخ دهید. اگر بازی را باز نکنید هیچ اتفاقی نمی‎افتد. یکبار من چند روزی را به او پاسخ ندادم و زمانی که دوباره وارد بازی شدم هیچ چیزی تغییر نکرده بود.

شما می‎توانید بازی را به طور کامل روی ساعت اپل، یا روی آیفون خود، بازی کنید یا بین این دو آنطور که دوست دارید سوییچ کنید.

Lifeline 2 بسیار طولانی تری است و داستان آن نسبت به نسخه‎ی قبلی غنی تر است. آریکا چیزهای زیادی برای گفتن دارد و به شیوه‎های مختلف می‎شود بازی را ادامه داد. حتی بسته پاسخی که می‎دهید نحوه‎ی گفتگوها تغییر خواهد کرد.

داستان این بازی آنقدر پربار و غنی است که من هنوز خیلی در آن پیش نرفته‎ام. یکبار تصادفا آریکا را کشتم. خوشبختانه شما می‎توانید زمانی که بخشی در بازی را کامل کردید به تصمیم قبلی خود برگردید. بنابراین، اگر به آریکا بگویید که کسی یا چیزی را طلسم نکند، بعد از اینکه آن قسمت از بازی را تمام کردید، می‎توانید به عقب برگردید، و این دفعه پاسخ خود را تغییر دهید!

 

جنبه‎های خوب بازی

3
بی همتاترین جنبه‎ی ماجراجویی‎های این بازی است که شما با روند داستان بازی به اجبار جلو نمی‎روید. شما باید تا زمانی که شخصیت بازی آماده‎ی صحبت با شما باید صبر کنید. این باعث می‎شود که شما واقعا حس این را داشته باشید که در حال ارتباط با شخص دیگری در طرف دیگر هستید. همینطور که ما داریم صحبت می‎کنیم، من منتظر برقراری ارتباط آریکا با خودم هستم، و هیجان زده هستم که بدانم چه اتفاقی می‎خواهد بیافتد.

در مقایسه با ورژن اول، این یکی واقعا بهتر است و داستان آن عمق بیشتری دارد و انتخاب‎های بیشتری در پیش روی شما قرار دارد. در نسخه‎ی اول در داستان تیلور، او فرصت زیادی برای زنده ماندن نداشت و یک نوع فوریت در بازی به چشم می‎خورد. داستان آریکا ریتم آهسته تری دارد و به شما فرصت بیشتری برای شناخت او می‎دهد.

جنبه‎های بد بازی

صد در صد هیچی.

ارزش و قیمت بازی

Lifeline 2 قیمتی برابر با 2.99 دلار دارد و ارزش هزینه‎ای که بابتش پرداخته می‎شود را به خوبی دارد. با هزینه‎ای کمتر از یک کاپاچینو شما بازی در اختیار خواهید داشت که هر چندبار که دوست دارید می‎توانید آن را بازی کنید و صد‎ها انتخاب در پیش رو داشته باشید. ارزش بازی مجدد در بازی فوق العاده است، از آنجاییکه هر تصمیمی که می‎گیرید تاثیری بر روی داستان بازی می‎گذارد و هر تصمیم را می‎توان دوباره گرفت.

نتیجه گیری

اگر علاقه به بازی‎های ماجراجویی مبتنی بر متن دارید، حتما باید این بازی را تهیه کنید. بازی همتایی برای خود ندارد و ارزش وقتی که صرف آن می‎کنید را به خوبی دارد. اگر دارای ساعت اپل می‎باشید، تجربه حتی بهتر هم خواهد بود. آن را همین امروز از اپ استور دانلود کنید.

بازی‎های مشابه

بازی قبلی شرکت 3 Minute Games یعنی بازی Lifeline را امتحان کنید تا نسخه‎ی علمی تخیلی از یک بازی ماجراجویی مبتنی بر متن را در اختیار داشته باشید.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا