دوربين متفاوت مدل L16 شركت Light

دوربين مدل L16 شركت Light مانند هيچ يك از دوربين هايي كه شما تا به حال در عمرتان ديده ايد و يا از آن استفاده كرده ايد ، نمي باشد.

از همان ابتدا و با ديدن آن شما مي توانيد بفهميد كه اين دوربين مدل L16 نوع بسيار متفاوتي از دوربين مي باشد. چرا كه در قسمت جلويي اين دوربين 16 ماژول لنز دوربين قرار گرفته است ، كه هر كدام از آن ها نيز 13 مگا پيكسل مي باشند ، كه اين دوربين ها شامل پنج عدد دوربين با لنز 35 ميلي متري ، پنج دوربين با لنز 70 ميلي متري و شش دوربين با لنز 150 ميلي متري مي باشد. وجود تمامي اين لنز ها به اين دوربين دامنه كانوني بالايي را مي دهدكه با استفاده از آن مي توانيد هر مدل عكسي را از نماي نزديك گرفته تا عكس گرفتن از نما هاي گسترده و دور دست و عكس هايي با زوم بالا ، با كيفيت و تفكيك پذيري تصوير 52 مگا پيكسلي انجام دهيد.

2015-10-11_015444

اين دوربين مدل نشانه گرفتن و عكاسي ( Point-and-shoot ) در قسمت جلويي خودش 16 دوربين جاي داده است

آقاي دكتر راجيو لارويا ( Dr. Rajiv Laroia ) كه يكي از موسسان شركت Light و رئيس ارشد بخش تكنولوژي اين شركت مي باشد ، در ويديو اي اين گونه اظهار داشت : ” ما سعي در اين داريم كه يك لنز بزرگ را با تعداد زيادي دوربين ها و لنز هاي كوچك و همچنين سنسور هاي كوچك جايگزين كنيم”.

ده عدد از لنز هايي كه بر روي اين دوربين قرار داده شده اند ، به محض اين كه شما دكمه شاتر را فشار دهيد ، عمل مي كنند . بعد از اين نرم افزار هوشمندي كه در اين دوربين وجود دارد اين عكس ها را با هم مقايسه كرده و با يكديگر ادغام مي كند ، تا در نهايت بتواند عكسي با كيفيت و تفكيك پذيري يالا را در اختيار شما قرار دهد.

2015-10-11_015503

مشابه با دوربين دامنه روشن Lytro ، فوكوس و عمق ديد عكس هاي گرفته شده توسط اين دوربين نيز مي توانند پس از گرفته شدن عكس تنظيم و مشخص شوند ، كه با استفاده از اين روش شما م توانند حالت ماتي خاص و جالبي را به كل عكس و يا بخشي از آن ببخشيد. همچنين شما مي توانيد با استفاده از افزايش نور عكس هاي گرفته شده ، كيفيت عكس هاي گرفته شده توسط دوربين L16 در مناطق كم نور را نيز بهبود ببخشيد.

ورژني خاصي از سيستم عامل اندرويد بر روي دوربين L16 به اجرا در آمده است.
سيستم واي فاي جاسازي شده درون اين دوربين به شما اجازه مي دهد كه عكس هاي گرفته شده تان را مستقيما از درون دوربين به اشتراك بگذاريد ، البته فعلا مشخص نشده است كه اين مسئله به اين معني است كه به راحتي مي توانيد به يك تلفن همراه هوشمند متصل شويد و يا اين كه در درون دوربين نرم افزار خاصي به منظور انجام اين كار قرار داده شده است.

2015-10-11_015511

اين دوربين داراي يك صفحه لمسي 5 اينچي است ، كه با استفاده از آن مي توانيد تمامي تنظيمات اصلي مرتبط با دوربين تان را انجام دهيد ، كه از آن ها مي توان تنظيم سفيدي نور ، تنظيمات آشكارسازي و… را نام برد.

همچنين با دوربين L16 فيلم برداري نيز مي توانيد بكنيد ، كه اين فيلم برداري را مي توانيد با كيفيتي تا اندازه 4K و فاصله كانوني اي برابر با 35 تا 150 ميلي متر انجام دهيد.

دوربين L16 شركت Light مي تواند گوشه چشمي به چيزي باشد كه در آينده دوربين ها مي توانيم انتظار اش داشته باشيم. ولي اين آينده براي شما ارزان تمام نخواهد شد. اين دوربين تا تاريخ ششم نوامبر با قيمت سنگين 1299 دلار براي پيش خريد در دسترس مي باشد ، و بعد از اين تاريخ نيز قيمت آن به 1699 دلار افزايش خواهد يافت. شركت Light انتظار دارد كه اولين صدور دوربين هاي L16 را تا تابستان سال آينده آغاز كند.

آقاي ديو گرانن ( Dave Grannan ) يكي از موسسان و مدير عامل شركت Light اين گونه بيان مي كند كه : ” اين تفكر ما يك خيال بلند پروازانه نيست ، ما برخي از بهترين افراد با استعداد موجود در Silicon Valley را در شركت Light گرد هم جمع كرده ايم. تيم كامپيوتري و مهندسي سخت افزار ما براي بيش از دو سال است كه به سختي كار مي كرده اند تا بتوانند چيزي را كه شما در حال حاضر در مقابل خودتان مي بينيد به واقعيت تبديل كنند “.

mashable

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا