آینه Lucy نور طبیعی را برای خانه شما به ارمغان می آورد

Lucy یک ربات خورشیدی است که نور طبیعی را به خانه شما منعکس می کند

آینه های لوسی توسط شرکت Solenica تولیده شده اند و حرکت خودکار خورشید را ردیابی کرده و از طریق 7000 لومنی که در خود دارند نور طبیعی را در طول روز ایجاد می کنند.

lucy-sun-lighting-mirror@2x

در تاریک ترین گوشه های خانه ، نور مصنوعی اغلب روشنایی طبیعی را فراهم نمی کند. هدف این وسیله جدید این است که درخشندگی کافی را برای بخش های کور خانه ایجاد کند تا نور طبیعی در آن بخش ها ایجاد شود. در واقع Lucy یک ربات خورشیدی است که نور طبیعی را به خانه شما منعکس می کند.

اکثر مردم نور طبیعی را به نور مصنوعی ترجیح می دهند ، به همین منظور خیلی ها سعی در ابداع ابزار جدید متناسب با این خواسته مردم داشته اند.

به عنوان مثال دانشگاه معروف Cincinnati’s SmartLight system سعی داشته با استفاده از سلول های electrofluidic یا الکترومایع مسیر نور طبیعی را به سوی اتاق بدون پنجره هدایت کند. ولی Lucy از روش ساده تری استفاده کرده است.

کاربران ابتدا باید مکانی را انتخاب کنند تا آینه ی Lucy را در آنجا قرار دهند ؛ این مکان باید میدان دید به خورشید و اتاق تاریک داشته باشد. سپس آن را نصب کنند. این دستگاه به وسیله 7000 لومنی که دارد پرتوهای طبیعی خورشید را به سمت اتاق تاریک هدایت خواهد کرد.

طبق گفته Solenica – شرکت تولید کننده ی آینه ی لوسی – نصب و راه اندازی این دستگاه می تواند آثار مخرب کربن را در حدود 0.9 تن در سال کاهش دهد. این یک انرژی خورشیدی است ، بنابرین نیاز به هیچگونه انرژی الکتریکی و استفاده از سیم خاصی ندارد.

تمامی مکانیسم های آن درون یک کره انجام می شود .در زمان نوشتن این پست ، آینه لوسی به قیمت 150 دلار به صورت پیش فروش در دسترس است. دستگاه مشابهی به نام Sunflower heliostat نور خورشید را در بیرون از خانه به سمت پنجره ها هدایت می کند.

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا