سیستم عامل مک

اپل نسخه بتا مک OS X را برای دسترسی عموم باز کرد

خبر بسیار خوبی که امروز منتشر شد مربوط به گشایش در‌های سیستم عامل مک OS X برای عموم است. قبل از این شما مجبور بودید هزینه اکانت توسعه دهندگان که سالیانه 99 دلار بود را پرداخت کنید تا بتوانید در آزمایش سیستم عامل مک OS X قبل از اینکه نسخه بعد آن منتشر شود، به کمپانی کمک کنید. اما از امروز، هر کسی می‌تواند در پروژه ‘OS X Beta Seed Program’ ثبت نام کند.

B001AMHWP8-1

شما می‌توانید از این لینک ثبت نام کنید، تنها چیزی که نیاز خواهید داشت یک اپل ایدی خواهد بود و حتی به گیفت کارت آیتونز هم نیازی نیست.  پس از ثبت نام شما واد لیست خواهید شد، کارابران می‌توانند برنامه‌های از پیش نصب شده بر روی Mavericks را قبل از عرضه عمومی آزمایش کنند و با بازخورد‌های خود به شرکت اپل در توسعه بهتر برنامه‌ها کمک کنند. مطمئنن این خبر برای کسانی که دوست دارند به برنامه‌ها پیش از عرضه ناخنک بزنند و یا اینکه تازه کار هستند مفید و بزرگ خواهد بود. البته بسیاری از افراد نیز دوست دارند به صورت مستقیم در توسعه و پیشرفت برنامه‌ها و سیستم عامل دست داشته باشند و همچنین به شرکت اپل نیز کمک کرده باشند، بنابراین خبر از رایگان شدن این پروژه برای آن‌ها خوشحال کننده خواهد بود.

نوجه عملکرد نسخه بتا مک OS X

بر اساس اخباری از TechCrunch، این برنامه قرار است به صورت یک نرم‌افزار کاربردی ویژه بر روی مک قابل نصب شود، این خبر بدین معنی است که از این پس در تب آپدیت‌های مک OS X اپ استور می‌توانید نسخه‌های جدید برنامه‌های از پیش نصب شده مک را ببینید. شما همچنین با توافقنامه محرمانه اپل موافقت خواهید کرد، بدین معنی که هیچ حرفی از تغییرات قبل از معرفی رسمی نخواهید زد.

apple-seed-program-1024x587

با توجه به اینکه یک ماه دیگر تا کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC) فاصله داریم، خبر امروز بسیار به موقع به نظر می‌رسد. از اپل انتظار می‌رود نسخه بعد مک OS X را در کنفرانس توسعه دهندگان رونمایی کند و به احتمال زیاد پس از مدتی بعد این نسخه به صورت عمومی عرضه خواهد شد. بنابراین جذاب خواهد بود که کارابران به برنامه‌های جدید از طریق مک OS X، دسترسی داشته باشند.

هم‌اکنون اپل در حال کاربر روی نسخه 10.9.3 از مک OS X است و تا کنون نیز نسخه‌های بتای مخلفی برای توسعه دهندگان عرضه شده است. این آپدیت جدید قرار است چند تغییر شامل گزینه‌ای محلی برای نمایشگر رتینا و پشتیبانی از نمایشگر‌های 4k، توانایی سینک مخاطبین و تقویم به صورت محلی، به همراه داشته باشد. نسخه جدی مک OS X دارای بهبود‌های بیشتری در بخش‌های گوناگون است که در آینده ای نزدیک قرار است منتشر شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا