فروش عالی و رکورد شکنی مک بوک در سه ماهه سوم 2014

همانطور که پیش بینی شده بود ، سه ماهه سوم سال 2014 فرضت مناسبی برای درخشش مک بوک بود ، و زمینه ای شد که اپل بتواند از رقبای خود پیشی بگیرد. سایت ریکورد بخشی دارد(IDC’s quarterly PC tracker) که در آن در هر سه ماهه از سال میزان فروش و سهام بازار کامپیوترهای شخصی را بررسی می کند و طبق این گزارش ، اپل به بالاترین سهام بازار خود در زمینه رایانه های شخصی رسیده است و این رکورد شکنی فقط به مک بوک مربوط می شود و در ثبت آمار میزان فروش آیپد نقشی نداشته است.

این شرکت به تنهایی میزان رشد  فروش 13.4 درصدی بازار کامپیوترها در ایالات متحده را در دست دارد و از لب تاب های معروف و جهانی لنوو با میزان رشد فروش 10.7 درصدی پیشی گرفته است . و حتی گفته می شود با این سیر صعودی که در پیش گرفته می تواند رکورد لب تاب های HP  با 27.7 درصد و لب تاب  Dell با 24 درصد را نیز از آن خود کند. سود حاصل از فروش مک بوک در ایالات متحده طی سه ماهه سوم سال 2014 به 2.26 میلیون دلار رسید.

idc-worldwide-q32014

 

در بررسی هایی که در سطح جهانی صورت گرفته است مک بوک های اپل 5.7 درصد از سهام بازار را به خود اختصاص دادند که این میزان صعود این شرکت نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. میزان فروش مک بوک در سطح جهانی فقط در سه ماهه سوم 2014 به 5.5 میلیون واحد رسیده است. این مک بوک ها در یک مدت زمان کوتاه و سه ماهه در بین 5 سهام دار بزرگ رایانه های شخصی پس از لنوو ، اچ پی ، دل ، و ایسر قرار دارند .

شرکت اپل مک بوک ایر و مک بوک پرو رتینای خود را در اوایل سال جاری با به روزرسانی پردازنده ها و تغییرات جزئی در سایر بخش ها همراه کرد؛ این شرکت همچنین قیمت مدل های قبلی خود را با یک تخفیف ویژه پایین آورد و همزمان با آغاز فصل مدارس دانش آموزان برای استفاده از برنامه های مربوط به مدرسه ای که در دسکتاپ آیتونز وجود دارد یک کارت هدیه 100 دلاری در نظر گرفت که تخفیف را برای دانش آموزان و معلمان ویژه تر می کرد.

 

گفته می شود که سال آینده میزان فروش مک بوک های اپل خیلی قوی تر نیز خواهد شد و همانطور که واضح است دلیل آن به روزرسانی سیستم مک بوک با پردازنده های جدید شرکت اینتل تحت عنوان Broadwell  می باشد. مک بوک 12 اینچی با شاسی فوق العاده نازک ، صفحه نمایش رتینا و تراشه های جدید اینتل با هسته یا Core M نخستین دستگاهی است که با به کارگیری  Broadwell های اینتل که تعریف آن را در همه جا شنیده ایم وارد بازار خواهد شد. و مسلما میزان فروش آن در همان روزهای اول عرضه اش شرکت اپل را با یک سود نجومی مواجه خواهد کرد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا