آیا مک بوک پرو 15 اینچی منتظر نسل جدید Broadwell می ماند؟

طی چندین هفته گذشته اخباری درباره  آخرین مدل مک یعنی مک بوک پرو 15 اینچی به گوش رسیده است که این خبرها گاها با هم هم خوانی نداشته اند ، برای اولین بار سایت انجمن گفت و گوی مک رامور که همیشه اخبار معتبری را درباره مک دارد خبرهایی از به روزرسانی قریب الوقوع مک بوک داده است.

درحالی که ما به کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در ماه ژوئن نزدیک می شویم و می دانیم که اپل در آن همیشه محصولات جدیدی را معرفی می کند ، در دسترس بودن چیپ های  Broadwell به شکل یک مشکل باقی مانده است که باعث می شود نتوانیم با قاطعیت بگوییم که آیا در این رویداد مک بوک معرفی خواهد شد یا نه.

macbookshippingestimates

 

ما شنیده ایم که هیچ اخبار تازه ای درباره چیپ های  Broadwell که برای مک بوک پرو 15 اینچی در حال طراحی است طی چند ماه اخیر به گوش نرسیده است ، آخرین خبرها هم مربوط به تابستان سال 2014 می شود ، که آن خبرها هم پیش بینی کرده بودند چیپ های  Broadwell در آگوست جولای سال 2015 عرضه شوند.

طی هفته اخیر ، شرکت اینتل عرضه تعدادی از چیپ های  Broadwell مناسب برای دسکتاپ را آغاز کرد که به صورت کوچک می باشند اما چیپ های مک بوک پرو و آی مک هنوز عرضه نشده اند.

چیپ های  Broadwell که برای دسکتاب های دیگر عرضه شده اند ، گفته می شد در ماه جولای یا آگوست عرضه خواهند شد بنابرین عرضه این چیپ ها این مژده را می دهد که  Broadwell های مک بوک پروی 15 اینچی در راه است. و تمامی تحلیل گران معتقدند که اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در 2015 می تواند مک پوک جدید خود را معرفی کند.

اگر چیپ ها تا جولای یا آگوست 2015 آماده نشوند از شرکت اپل بعید است که در چنین رویدادی که همیشه آن را بزرگ دانسته مک بوک هایی با چیپ های کوچک معرفی نماید. این امکان هم هست که معرفی آن به تاخیر بیفتد خبرگزاری ها نشان می دهد که شرکت اپل به شرکتی که مونتاژ مک بوک و اپل واچ را به عهده دارد فشار آورده است و کارمندانی جدیدی را برای آن ها استخدام نموده و خواسته است که حداقل با کاهش تعداد سرعت خود را بالا ببرند.

 

خب شایان ذکر است که آخرین مدل آی مک نیز به نظر می رسد با تاخیر مواجه شده است ، و یکی دو هفته از تاریخی که قرار بود معرفی شود گذشته است ، آی مک نیز دچار سرنوشت مک بوک 15 اینچی شده است و هردو گرفتار تاخیر چیپ های  Broadwell می باشند همچنین این سوال ایجاد شده است که آیا اینتل اصلا برای آی مک های 27 اینچی غیر رتینا می تواند چیپ های  Broadwell را بسازد یا نه.

با توجه به تاخیر قابل توجهی که چیپ های  Broadwell داشته اند ، و تاریخ عرضه آن ها با نسل جدید چیپ های فوق العاده Skylake شرکت اینتل همزمان می باشد ، و همه می دانند که سه ماهه سوم 2015 این چیپ ها آماده هستند به نظر می رسد شاید اپل از خیر چیپ Broadwell  بگذرد.

 

inteldesktoproadmap

دیاگرام مربوط به چیپ های دسکتاب شرکت اینتل

به عنوان مثال ، احتمالا  چیپ های Core i5-4690 در مدل پایین آی مک رتینای 27 اینچی به جای  Core i5-4670  به کار گرفته شوند و چیپ های  Skylake Core i5-6600 هم پتانسیل این را دارند که در آی مک های غیررتینای جدید27 اینچی استفاده شوند و شاید به نفع اپل باشد که به جای چیپ Broadwell  که معلوم نیست واقعا کی آماده شود از چیپ  Skylake در آی مک جدید خود استفاده کند. هرگونه ارتقا و پیشرفتی در آی مک جدید با تراشه های  Skylake امکان پذیر است و چیزی کم از Broadwell ندارند.

ارتقای پردازنده ها در آی مک 21 اینچی برای اپل خاطره خوشی نبوده است البته این روزها تعریف و تمجید چیپ های Skylake خیلی به گوش می رسد اما هنوز شرکت اپل دچار تردید است. همچنین این احتمال هم وجود دارد که به دلیل نزدیکی تاریخ عرضه چیپ های Skylake و Broadwell  اپل نه تنها در آی مک بلکه در مک بوک پروی رتینای جدید خود  نیز از چیپ های Skylake استفاده کند.

حدس و گمان هایی که درباره آی مک و مک بوک پروی جدید وجود داشته اند همه با توجه به خوش قولی های اپل در تاریخ عرضه محصولاش بوده است اما تاخیر در تولید چیپ Broadwell توسط شرکت اینتل اپل را هم دچار بی نظمی کرده است ، اگر اپل تصمیم بگیرد که از تراشه های مینی Broadwell در مک بوک پرو رتینای  اینچی خود استفاده کند حتما آن را در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در ماه ژوئن معرفی خواهد کرد.

حتی این امکان هم خیلی محتمل است که اپل از Broadwell چشم پوشی کند و برای تمامی به روزرسانی های خود  Skylake  را به کار گیرد ، به هرحال اپل دنبال خوش قول بودن است و می خواهد حتما در WWDC سال 2015 مک بوک پرو 15 اینچی خود را معرفی کند ،با اینکه به روزرسانی آی مک خیلی سخت تر از مک بوک است اما احتمال عرضه آن در کنفرانس سال جاری محتمل ترمی باشد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا