مک‌بوک جدید شرکت اپل بدون کابل الحاقی

مک‌بوک جدید اپل بدون کابل الحاقی خواهد آمد.اخبار ناخوشایندی برای آن دسته از کاربران که از کابل‌های الحاقی مک‌بوک ایر و پرو استفاده می‌کردند وجود دارد: جدیدترین محصول دسته‌ی نوت‌بوک‌های ارزشمند اپل دیگر با کابل الحاقی شارژر همراه نخواهد بود.

5

این خبری بد برای کسانی است که همیشه در موقعیتی حضور ندارند تا بتوانند به راحتی از اتصال مستقیم پاور به پریز برق استفاده کنند. بالطبع این بدین معناست که مک‌بوک شما در زمان شارژ شدن فقط در محدوده‌ی کوچکی قابل استفاده می‌باشد.

این تغییر، همراه با نقصان وجود کانکتور MagSafe می‌تواند برای کاربرانی که به کار کردن در حین شارژ نیاز دارند دردسرساز باشد.

ولی با همه‌ی این‌ها اخبار خوبی هم وجود دارد. اپل به صورت جداگانه این کابل را به قیمت ۱۹ دلار به فروش خواهد رساند.

کابل الحاقی آداپتور برق

3

این تصویر همان کابل الحاقی آداپتور برق است که از خروجی آداپتور برق به پریز روی دیوار وصل می‌شود. این کابل شباهت بسیار زیادی به کابل‌های کنونی موجود در مک‌بوک‌های نسل قبل دارد اما دیگر به صورت استاندارد با مک‌بوک‌های جدید به مشتری عرضه نخواهد شد و قیمتی ۱۹ دلاری خواهد داشت.

در حقیقت به سختی می‌توان تفاوتی میان این کابل و کابل‌های موجود در مک‌بوک‌های ایر و پرو پیدا کرد. این محصول در حال حاضر در فروشگاه غیر قابل دسترس است و همین مسئله نشان می‌دهد که کابل مربوطه تنها یک مدل فروشی است نه یک محصول واقعی.

2

مک‌بوک‌های قدیمی که با کابل الحاقی به بازار می‌آمدند

شما می‌توانید وسایل جانبی مورد نیاز برای شارژ مک‌بوک جدید را مشاهده کنید. اگرچه آن‌ها هم اکنون در دسترس نیستند ولی احتمالاً در تاریخ ۱۰ آپریل، همزمان با ورود مک‌بوک به بازار در صف فروش قرار خواهند گرفت.

کابل شارژ USB-c(2m)

4

کابل USB-C جایگزین مدل قبلی شارژری است که در مک‌بوک‌های پیشین وجود داشت. اندازه‌ی این سیم ۲ متر است و با قیمت ۲۹ دلار به زودی در دسترس خواهد بود.

آداپتور ۲۹ واتی USB-C اپل (Apple 29W USB-C Power Adapter)

1

این آداپتور جایگزین سری قدیمی آن است و به همراه مک‌بوک جدید عرضه می‌شود. دارای توان ۲۹ واتی و اتصال USB-C است و ارزشی معادل ۴۹ دلار را به شما برمی‌گرداند.

با احتساب همه این‌ها، مجموع هزینه‌ی یک ست شارژر یدک (بدون کابل الحاقی) ۷۸ دلار به شما بازمی‌گرداند و این مبلغ ۱ دلار ارزان‌تر از شارژر MagSafe مدل‌های قبلی مک‌بوک است.

درباره‌ی این خبرها چه فکری می‌کنید؟ آیا از فروخته شدن کابل الحاقی به صورت مجزا ناراحت هستید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا