بازی Magenta Arcade :برای نابودی هرچیزی بر روی صفحه آهسته ضربه بزنید

بازی‎های تیراندازی عمودی (حمله به نیروهای دشمن از سمت بالا و با زدن ضربه‌ی آهسته بر روی صفحه نمایش انجام می‎شود) بسیار باحال هستند و بعضی از بازی‎های مورد علاقه من از این نوع هستند. سری بازی‌های Raiden همیشه در فولدر بازی‎های آیپد من قرار دارند. من از اکشن سریع و حمله‌ی همه جانبه از بالای صفحه نمایش واقعا لذت می‎برم.

Magenta Arcade یک بازی تیراندازی عمودی است که در یک جهان فانتزی رخ می‎دهد که درآن شما نقش یک خدا یا الهه را بر عهده دارید که آرزوهای مردم خود را برآورده می‎سازید. زمانی که بدبختی نازل می‎شود، شما باید آن را با یک بارش بی پایان شلیک سلاح‎های مختلف بر دشمن جبران کنید. ما اکنون برای شما بررسی این بازی را آماده کرده ایم.

Magenta-Arcade-2-1024x903

 

هدف بازی

به عنوان خدای ملت مردم نیازمند، شما با نگه داشتن یک دکمه بر روی صفحه آرزوها را برآورده می‎سازید. یک روز، شما تحت حمله‌ی Magneta (مگنتا) قرار می‎گیرید. زمانی که شما در یک سلول اسیر بیدار می‎شوید، باید با استفاده از نیروهای قدرتمند خود به Magneta نشان دهید که در افتادن با یک خدا چه معنایی دارد.

گیفت کارت آیتونز: خرید گیفت کارت

با استفاده از انگشت خود در قالب کشتی، شما می توانید ارتش ربات های مگنتا را در موجی از حملات نابود کنید. موج نیروهای دشمن در حالی حمله می‎کنند که شما با بکارگیری انگشت خود تمامی آن‎ها را از بین می‎برید.

 

طراحی

بازی یک بازی تیراندازی عمودی از بالا به پایین است و شما در پشت سکان یک کشتی نامرئی قرار گرفته‌اید. ارتش دشمن از انواع مختلفی ربات تشکیل شده است که هرکدام دارای قدرت آتش لازم برای از پا درآوردن هرچیزی به جز خدا، هستند. خدا رو شکر که شما در این بازی خدا هستید!

در حین نابودی ارتش مگنتا، شما شانس این را خواهید داشت که قدرت بیشتر یا جان بیشتر در قالب امتیازات به دست آورید. کسب این امتیازها به اندکی سرعت و مهارت بیشتر تا فقط تکه تکه کردن افراد دشمن نیاز دارد، بنابراین برای هرچیزی آماده باشید.

Magenta-Arcade-3-1024x903

گیم پلی

برای آتش سلاح خودکار، انگشت خود را به سمت پایین روی صفحه نمایش قرار دهید. این امر باعث ارسال لیزر، شوک‌های الکتریکی و دیگر قدرت‎های آتش به سمت دشمن می‎شود. زمانی که شما انگشت خود را از روی صفحه بلند می‎کنید، از شلیک دست برمی‎دارید و “کشتی” شما ناپدید می‎شود. فقط همین، شما از هرگونه حملاتی که به سمت شما می‎آیند در امان خواهید ماند. بنابراین، شما می‎توانید هرچقدر دوست دارید نیروهای دشمن را بدون نیاز به امر خاصی نابود کنید ، فقط کافی است که انگشت خود را بلند کنید و هرجا که دوست دارید برای ادامه حمله به دشمن قرار دهید.

زمانی که بر روی صفحه نمایش آهسته ضربه بزنید یک نوع حمله ویژه صورت می‎گیرد. شما تنها در آن واحد سه تا از این نوع حمله‎ها را در اختیار دارید، پس عاقلانه از آن‎ها استفاده کنید.

هرچند وقت یکبار، یک جفت دکمه ظاهر می‎شود که به شما اجازه تغییر نوع سلاح داده می‎شود. دکمه مورد نظر را چند ثانیه‌ای به سمت پایین نگه دارید تا سلاح شما به سلاح جدید با قدرت آتش متنوع تغییر پیدا کند.

همانطور که ربات‎ها حمله می‎کنند، عناصر متفاوتی نیز ظاهر می‎شود. در ابتدا، دشمن ممکن است تنها قادر به آتش چند شلیک در آن واحد باشد، ولی زمانی که یک ربات جدید ظاهر می‎شود که هنگام نزدیک شدن به شما منفجر می‎شود، باید آن را سریع نابود کنید. سپس، توپ‎های لیزری ظاهر می‎شوند که تا زمانی که آن‎ها را از بین نبرید کاری نمی‎توانید انجام دهید. بمب‎های ساعتی شما را حسابی مشغول می‎کند چون در زمان‎های تصادفی وارد میدان جنگ می‎شوند.

نظیر هرگونه بازی در سبک arcade ( بازی‎هایی که مراحل ساده، کوتاه و خلاقانه‌ای دارند) هر مرحله دارای یک غول آخر مشکل است. نه تنها شما تا می‎توانید باید به سمت مگنتا شلیک‎های مختلف ارسال کنید، بلکه باید نقطه ضعف او را شناسایی کنید و از آن در جهت منفعت خود استفاده کنید.

اگر شما در یک مرحله تمامی سه جان خود را از دست بدهید، باید از ابتدای آن مرحله شروع کنید. زمانی که یک مرحله را کامل می‎کنید، امکان تکرار آن مرحله در هر زمانی برای شما مهیا می‎شود.
5 نوع مختلف مرحله وجود دارد که هرکدام دارای ربات‎های مختلف و جنگ با یک غول آخر دارای یک نقطه ضعف متفاوت است.

Magenta-Arcade-1-1024x903

جنبه‌ی خوب بازی

گرچه خاص موبایل طراحی شده است، واقعا یک بازی تیراندازی عمودی عالی به شیوه‌ی بازی‎های کلاسیک است. دارای اکشن سریع و غول‎های آخر مشکل می‎باشد، به اضافه یک سری مینی راند که امتیاز برای شما به همراه می‎آورد. این بازی به طور کلی یک بازی کامل است و دارای مکانیک بازی مناسبی می‎باشد.

 

جنبه‌ی بد بازی

من مشکلی در رابطه با این بازی مشاهده نکردم. به روانی تمام اجرا می‎شود، دارای یک تم عالی است، و به اندازه کافی چالش برانگیز برای علاقه مند ساختن من بود.

 

ارزش بازی

این بازی 1.99 دلار قیمت دارد. اگر قبلا بود من می‌گفتم این بازی بهتر است 0.99 دلار قیمت داشته باشد. گرچه در اپل استور بازی‎هایی با قیمت 0.99 دلار پیدا می‎شود ولی در خود بخشی برای خرید آپگرید‎ها دارند. برای این بازی نیازی به خرید آپگرید‎ها نیست، بنابراین این یک دلار اضافی باعث می‎شود از بمباران پیشنهاد خرید گزینه‎های اضافی در بازی در امان باشید. ارزش امکان مجدد یک مرحله بسیار بالا است، چون شما می‎توانید برای کسب امتیاز‎های بیشتر یک مرحله را تکرار کنید.

 

نتیجه گیری

اگر شما طرفدار سنتی بازی های تیراندازی عمودی هستید، این بازی را یک تستی بکنید. به خوبی دارای ویژگی‎های این سبک بازی است و با اینحال ویژگی‎های به روزرسانی شده‌ای را برای یک بازی موبایل ارائه می‎دهد. این بازی برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ موجود است. از اپل استور آن را دانلود کنید.

 

بازی‎های مرتبط

Abyss Attack یک بازی تیراندای عمومی در اعماق دریا است با طراحی زیبایی است. M.A.C.E یک بازی تیراندای عمومی در فضا است که باید در حین بازی صفحه نمایش به حالت افقی باشد.

نظرتان در رابطه با Magneta Arcade چیست؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا