از ماده معدنی منیزیوم چه می دانید ؟

منیزیوم: ماده‎ معدنی که شما ممکن است آن را از دست بدهید

منیزیوم یک ماده ی معدنی ضروری است که وجود آن برای چندین عملکرد مهم بدن بسیار لازم است، ولی با این حال یکی از موادی است که توسط بسیاری از ما مورد غفلت قرار می گیرد. در حقیقت، بعضی از تخمین ها اشاره به این دارند که بیشتر از 80 درصد مردم آمریکا به عنوان مثال به اندازه ی کافی منیزیوم وارد بدن خود نمی کنند.

منیزیوم کمک به حفظ عملکرد نرمال عصب و ماهیچه، و همچنین ریتم نرمال قلب می کند. التهاب را کاهش می دهد، باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود، قند خون را تنظیم کرد و در بیشتر از 350 واکنش بیوشیمیایی در بدن مورد نیاز است. منیزیوم به همراه ویتامین D، هم چنین نقشی در جلوگیری از بیماری پوکی استخوان دارد.

Captureb

کمبود منیزیوم باعث بروز بسیاری از بیماری های مزمن می شود از جمله آترواسکلروزیس و دیابت شیرین، آسم، سردرد های میگرنی، اضطراب و افسردگی.

علایم متداول کمبود منیزیوم عبارتند از خستگی، گرفتگی های عضلانی، حالت لرز، سردردها، بی خوابی و آشفتگی.

بدن انسان منیزیوم تولید نمی کنند و به جذب آن از رژیم غذایی تکیه دارد تا میزان منیزیوم بدن در یک سطح نرمالی قرار گیرد.

سبزیجات دارای برگ های تیره نظیر بروکلی، اسفناج و سوئیس چارد (Swiss chard) دارای منیزیوم می باشند. مغزجات (آجیل) و دانه هایی نظیر بادام، بادام هندی، دانه های کدو تنبل و دانه های گل آفتاب گردن، و هم چنین ماهی هایی نظیر هالیبوت و ماهی خالی مخالی، می توانند نیز در اضافه کردن منیزیوم بیشتر به رژیم غذایی شما موثر باشند. بعضی از محصولات لبنی نظیر ماست یونانی می تواند در هر ظرف دارای 19 میلی گرم از این ماده ی معدنی باشد.

اکثر بیمارانی که به پیش پزشکان مراجعه می کنند کمبود منیزیوم دارند. به این دسته از افراد پیشنهاد می شود که میزان منیزیوم رژیم غذایی خود را افزایش دهند و هم چنین در این رابطه می توان از مکمل های منیزیوم به صورت خوراکی یا زیر جلدی استفاده کرد.

به بیماران پیشنهاد می شود مکمل هایی پیدا کنند که آخر آن ها به “آت” ختم می شود نظیر سیترات منیزیوم، گلیسینات منیزیوم، ترئونات منیزیوم و مالات منیزیوم.

چیزی که بیشتر از همه شاید توصیه شود دیمالات منیزیوم است چون یک نوع فرآیند آزاد سازی آهسته دارد که معنای این حرف این است که بهتر جذب می شود و اگر بخواهد اثرات جانبی اصلا داشته باشد نظیر اسهال و مدفوع آبکی، میزان آن بسیار کم است.

منیزیوم ماده ای است که توسط بیماران به خوبی تحمل می شود، خطری ندارد و مصرف آن خرجی به همراه ندارد. ولی آن دسته از افرادی که بیماری کلیوی دارند باید با پزشک خود قبل از مصرف هرگونه مکملی صحبت کنند.

یک راه دیگری برای بهره بردن از مکمل های منیزیوم حمام کردن با یک فنجان نمک های Epsom (سولفات منیزیوم) هفته ای یک یا دو بار است. چنین کاری بسیار برای گرفتگی های عضلانی مهم است و در تسکین اضطراب بسیار موثر می باشد.

بسیاری از بیماران با افزایش مقدار منیزیومی که مصرف می کنند، شاهد پیشرفت های خوبی در وضعیت بدن خود بوده اند. نتایج قابل توجهی با از بین رفتن علایمی نظیر گرفتگی عضلات، داشتن لرز، سردرد، بی خوابی و آشفتگی با بالا بردن میزان مصرف منیزیوم دیده شده است. مکمل منیزیوم هم چنین می تواند باعث کاهش فشار خون و دوری از آن یا کاهش داروی فشار خون شود.

افزایش میزان منیزیوم در رژیم غذایی شما و استفاده ی منظم از مکمل های این ماده ی معدنی خطر بزرگترین قاتل بزرگسالان را پایین می آورد، یعنی حملات قلبی و سکته. منیزیوم می تواند کیفیت زندگی شما را بالا ببرد و به احتمال زیاد طول آن را نیز زیاد کند.

به یاد داشته باشید قبل از مصرف یک مکمل هر بیماری باید با پزشک خود مشورت کند.

منبع : foxnews

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا