محصول Apple Watch سال‎ها طول می‎کشد که به موفقیتی که لازم است دست پیدا کند

سرنوشت محصول Apple Watch هنوز هم با توجه به تغییراتی که در چند سال اخیر به وجود آمده است، کاملا مشخص و واضح نمی‎باشد.

نظر آقای مارک نیوتن در مورد آینده‌ی Apple Watch

آقای مارک نیوتن (Marc Newton)، یکی از طراحان خبره شرکت اپل، اخیرا در طی مصاحبه ای که با رسانه خبری Australia’s Financial Review داشته است، نظرش را در مورد آینده ای که به عقیده او در انتظار ساعت‎های مچی هوشمند می باشد بیان کرده است و ایده‎ها و بیاناتی که از طرف او در این مصاحبه مطرح شده است بیشتر از هر بیانیه و یا اظهار نظری که تا به حال از طرف مدیران ارشد و مسئولین شرکت اپل منتشر شده است، گویای حقیقت این مسائل می باشد.

2015-11-05_162439

آقای نیوتن طی مصاحبه ای که با این رسانه خبری داشت، بیان کرد : “تا آن جایی که من اطلاع دارم ، از هر نظر که شما این محصولات را بررسی می کنید، به میزان زیادی موفقیت آمیز بوده اند. منظور من این است که این دسته از محصولات شروع ایده و چیزی تازه و نو هستند و هنوز جای کار بسیاری دارند. منتهی به نظر من مردم عادی، کاربران و یا تحلیل گران امروزی، همگی بسیار بی حوصله و کم صبر شده اند و توقع دارند که تمامی امور، مانند درک و تحلیل دستگاه های الکترونیکی، به صورت لحظه ای و آنی انجام شوند”.

این گفته های آقای نیوتون بیان گر خستگی او از اظهار نظر های منفی است که در مورد این ساعت ها می شود، چرا که خیلی ها بیان کرده اند که این ساعت های هوشمند موفقیتی مانند گوشی های آیفون را کسب نکرده اند. گوشی موبایل هوشمند این کمپانی که در سال 2007 برای اولین بار عرضه شد نیز در موقع عرضه اش شاهد همین اظهارات ضد و نقیض بود. اما زمان خیلی زیادی طول نکشید که این محصول توانست توجه تمام دنیا را به سمت خودش جلب کند.

نیوتن این گونه اظهار داشت: ” به گوشی آیفون نگاه کنید، این محصول یک وسیله انقلابی بود. و به نظر من ساعت های هوشمند نیز به دلایل بسیار بسیار زیادی که خیلی افراد از آن مطلع نیستند چون به آینده فکر نکرده و یا کلا اطلاعات کاملی از آن ندارند. مانند آیفون به پدیده ای انقلابی در آینده تبدیل خواهند شد. من مطمئن هستم که در طی 5 سال آینده این محصول رشد زیادی کرده و جایگاه خودش را در بالا ترین مکان‎ها بدست خواهد آورد”.

جمله آخری که او گفت واقعا ادعای بزرگی است: پنج سال؟ درست است که به احتمال زیاد برای شرکت اپل به این میزان طول نخواهد کشید تا بتواند این محصولش را به جایگاه درستش برساند، ولی حتی بیان کردن این میزان زمان طولانی برای رشد این محصول نیز خیلی از افرادی را که درباره این محصول نگرانی هایی داشته اند و به آن به چشم یک محصول شکست خورده نگاه می کنند، نگران تر می کند.

در مصاحبه ی دیگری که با رسانه خبری CNBC انجام شده است، آقای اریک میگیکوفسکی (Eric Migicovsky)، مدیر عامل شرکت Pebble، که یکی از رقبای سر سخت شرکت اپل در عرضه تولید محصولات ساعت های هوشمند است، از Apple Watch ها بد گویی کرده و بیان کرده است که این محصولات بیشتر از این که محصولی تکنولوژیکی و کارآمد برای خریداران باشند، دستگاه های شیک و لوکس حساب می شوند.

به گفته آقای میگیکوفسکی: “در حقیقت می‎توان گفت که تولیدات شرکت اپل و تلاش‎های آن‎ها در این عرصه به هیچ وجه مانع از کار و تجارت ما نشده است. در واقع فروشی که ما در این محصول داشته ایم نسبت به فروش سال پیش مان دو برابر شده است و هنوز هم رو به رشد است.مسئله این است که شرکت اپل همیشه سعی داشته است که در عرصه ساعت‎های مچی هوشمند، مانند ساعت‎های رولکس عمل کرده و محصولی لوکس و با کلاس باشد ولی تلاش ما همواره بر این بوده که مانند ساعت‎های سواچ حرفه‎ای و کارآمد باشیم”.

این موضوع می‎تواند کم بودن تعداد ساعت‎های مچی هوشمند شرکت اپل را بر روی دست دارندگان محصولات دیگر شرکت اپل توجیه کند. همین طور این مسئله می‎تواند بیانگر این موضوع باشد که این گونه محصولات هنوز خیلی نو و تازه هستند و درخواست کردن از خریداران برای گرفتن یک محصول لوکس و با کلاس در این رده هنوز خیلی زود است و عملی نخواهد شد.

با همه این حرف‎هایی که بیان کردیم ، جا دارد که بگوییم که شرکت اپل اخیرا دست به انجام کاری بسیار غافلگیر کننده زده است و برای خرید برخی از مدل‎های محصولات ساعت‎های هوشمند اش، تخفیف بسیار مناسبی را در نظر گرفته است و همین طور دست به عرضه کردن این محصولات به روش های نوآورانه و نامرسومی زده است که در تاریخ فروش این کمپانی بی سابقه هستند.

آیا این رویکرد های شرکت اپل که در راست های مقرون به صرفه تر کردن این محصول و خرید آن می باشد، می تواند به افزایش فروش و محبوبیت این رده از محصولات در دوره ای کوتاه کمک کند؟

باید صبر کنیم و ببینیم. اما مسئله ای که برای همگی ما مشخص است، این است که تکنولوژی محصولات بخش مصرف کنندگان با سرعت بسیار بالاتری از هر فضای دیگری در حال رشد و نمو است. بسیار بعید به نظر می رسد که شرکت اپل حاضر باشد تا 5 سال طولانی را برای رسیدن به فروش بالای ساعت‎های مچی هوشمند صبر کند.

در حال حاضر نیز زیاد شگفت زده نشوید اگر دیدید که شرکت اپل، در چند ماه آینده در مورد عرضه محصولات ساعت‎های مچی هوشمند خودش ، معاملات و تخفیفات بیشتری را می کند، چرا که این شرکت برای رسیدن به فروش بالای این سری از محصولاتش از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا