به زودی شاهد دکمه دیس لایک در فیس بوک خواهیم بود

دکمه ” دیس لایک ” وراد فیس بوک می شود

مدیر عامل شرکت فیس بوک مارک زوکربرگ در یک جلسه پرسش و پاسخ که در مقر فیس‌بوک در شهر منلو پارک ، کالیفرنیا برگزار شد ، گفت : بسیاری از مردم اضافه کردن دکمه ” دیس لاک – دوست نداشتن ” را درخواست کرده بودند و ما تصمیم گرفتیم که به زودی این ویژگی را در فیس بوک قرار دهیم . ما در حال کار بر روی آن هستیم و به زودی در دسترس خواهد بود . نمیخواهیم این دکمه راهی برای کاربران باشد تا به پست‌ های دیگر «رای منفی» دهند.

2015-09-17_170637

پروفسور آندریا فورت، کارشناس رسانه های اجتماعی و مشارکتی در دانشگاه درکسل در فیلادلفیا گفت : بعید است کاربران سریع برای بیان احساسات منفی علیه دیگران به این دکمه روی آورند.

او می گوید: ممکن است از دکمه دیس لایک برای بیان احساساتی نسبتا منفی استفاده کنند‌ (مثل احساس کلافگی از آگهی هایی که روی صفحه ظاهر می شود) اما شک دارم باعث شود با بی ملاحظی شروع به زدن دکمه دیسلایک روی عکس بچه ها، سگ ها، گربه ها یا تجربه های آشپزی دوستانشان کنند. به نظر من عمدتا برای بیان نارضایتی ملایم یا بیان همبستگی با کسی استفاده شود که در مورد یک حادثه بد مثل مرگ و… چیزی نوشته است.

هنوز زمان اجرای این قابلیت در فیس بوک اعلام نشده است ولی به گفته مدیر عامل این شرکت ، این ویژگی اول در بین کاربران مورد آزمایش قرار می گیرد و سپس وارد مرحله اجرایی می شود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا