رونمایی از بازی با هدست واقعیت مجازی با همکاری شرکت Oculus

مدیر عامل شبکه اجتماعی فیس بوک یک ایده بسیار جالب و جذاب را برای بازی با هدست واقعیت مجازی را رائه داد . او در یک نمایش ویدیویی نشان داد که کاربارن می توانند مانند یک جعبه اسباب بازی ، بازی های مورد علاقه خود را به صورت واقعی و با استفاده از دست خود انجام دهند.

شما باید هدست واقعیت مجازی خود را بر چشان خود بگذارید و این بازی ها را به صورت آنلاین انجام دهید

در این زمان شما احساس میک نید که دوست شما در کنار شما است و در حال بازی کردن هستید . حتی اگر دوست شما در قسمتی دیگر از جهان باشد می توانید با آن به راحتی بازی کنید ، مارک زوکربرگ گفت : شما به طور مثال در بازی پینگ پنگ نمی توانید عملا تو را به سمت عقب و جلو حرکت دهید ، اما شما می توانید یک شبیه سازی با دنیای کاملا متفاوت مانند فضا ، زیر آب و … را داشته باشید و به صورت مجازی با دوستان خود در مکان های مختلف بازی ها را انجام دهید.

Toybox_Demo_for_Oculus_Touch_[iFEMiyGMa58]_[tag18].mp4_snapshot_00.05_[2015.10.17_12.48.17]

فیس بوک با همکاری شرکت Oculus به این ایده بسیار جالب رسیده است

البته شرکت Oculus اولین کمپانی نیست که به کاربارن اجازه می دهد کاربارن با استفاده از دست خود در واقعیت مجازی بازی کنند . در گذشته نیز شرکت Razer چنین پلت فرمی را پیاده سازی کرده بود اما بسیار کمتر از شرکت Oculus پیشرفته بود.

Toybox_Demo_for_Oculus_Touch_[iFEMiyGMa58]_[tag18].mp4_snapshot_00.07_[2015.10.17_12.43.42]

مارک زوکربرگ گفت ما هنوز در مرحله آزمایش هستیم و هنوز چیزی شبیه به این نمایش ویدیویی در اختیار کاربارن قرار نخواهد گرفت اما ما در حال کار و پیشرفته تر کردن آن هستیم تا کاربران به راحتی با هدست های مجازی خود قادر با بازی کردن با دوستان خود باشند.

Toybox_Demo_for_Oculus_Touch_[iFEMiyGMa58]_[tag18].mp4_snapshot_00.28_[2015.10.17_12.48.03]

با عملی شدن این ایده کاربران می توانند بازی های سرگرم کننده ای انجام دهند 

به طور مثال شما می توانید به طور مجازی معکب بازی کنید و با معکب ها خانه ای درست کنید و یک معکب تنها با یک ضربه آن را ویران کنید . یا میت وانید به یک عروسک مشت وارد کنید یا حتی به هدست دوست خود با استفاده از یک بند شلیک کنید . بازی محبوب تانک که در گذشته به صورت کاغذی و هم اکنون در گوشی های هوشمند محبوب است را نیز می توانید انجام دهید . تمام این بازی‌ها با استفاده از هدست واقعیت مجازی و حرکات دست امکان پذیر است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا