کامیونت با رانندگی خودکار شرکت مرسدس بنز به جاده های آزاد زاه پیدا کرده است

به لطف شرکت مرسدس بنز ، رانندگی های جاده های بیرون شهری طولانی با کامیون ها قرار است خیلی آسان تر و امن تر شود.

کامیونت مدل دایملر شرکت مرسدس بنز ، که با نام Mercedes-Benz Actros شناخته می شود ، حالا دیگر قرار است با استفاده از تکنولوژی سیستم “رانندگی جاده ای خودکار” خودش سفر های جاده ای طولانی ای را در آزاد راه های کشور آلمان شروع کند ، که این امر این وسیله نقلیه را به اولین سری از کامیون ها تبدیل می کند که به این حیطه وارد شده اند.

2015-10-07_070423

 

بررسی ویژگی‌های Mercedes-Benz Actros

اگر طرح و ایده یک کامیون با رانندگی خودکار شما را به یاد فیلم های تخیلی ای از سال 1978 چون Convoy می اندازد ، لازم نیست نگران باشید؛ هنوز هم لازم است که یک نفر بر پشت فرمان اتومبیل حضور داشته باشد. هرچند ، این اشخاص نگرانی خاصی ندارند و قرار است با خیال راحت استراحت کنند.

این مسئله به این دلیل است که به محض این که فرد راننده از اتومبیل Actros از محدوده شهری خارج شده و پا به آزاد راه می گذارد گزینه هشدار ” راننده خودکار را روشن کنید ” فعال می شود که به راننده اعلام می کند که از این جا به بعد این اتومبیل آماده است که کنترل فرمان و رانندگی کامیونت را به دست بگیرد. راننده می تواند که این پیشنهاد را با فشار دادن یک دکمه قبول کند و پس از آن بقیه کار ها را خود اتومبیل انجام می دهد.

شرکت دایملر گفته است که با استفاده از رادار جلویی و دوربین های استریو خودش ، این کامیونت می تواند از هر راننده ای حساس تر و دقیق تر عمل کند ، چرا که تمامی سنسور های موجود بر روی این اتومبیل آنبورد بوده و نیازی به اتصال به اینترنت ، برای استفاده از قابلیت رانندگی خودکار این اتومبیل نیست.

با تحت نظر گرفتن خطوط درون جاده ها ، کامیونت Actros می تواند خودش را با دقتی بالا تمام مدت ما بین خطوط نگاه دارد. و با دید مجازی ای که به میزان ترافیک موجود در مقابلش دارد ، این کامیونت می تواند با جریان کندی و تندی ترافیک سرعت خودش را تنظیم کرده ، و حتی پیچیدن اتومبیل دیگری در جلوی خودش ، در صورت نیاز ترمز شدید بزند.

با این که کامیونت Actros در آزاد راه ها می تواند کنترل کامل را در دست داشته باشد ، ولی راننده اتومبیل هر گاه دلش خواست ، می تواند کنترل اتومبیل را خودش ب دست گرفته و خودش رانندگی کند. هرچند ، مر این که اتفاقی بسیار غیر معمول و غیر منتظره رخ دهد ، فرد راننده ممکن است اصلا نیاز به انجام این کار نداشته باشد ؛ این اتومبیل حتی می تواند خستگی های طاقت فرسای رانندگی در ترافیک های سنگین را بدون رو به رو شدن با حتی کمی خستگی ، به راحتی انجام دهد.

وقتی که این کامیونت به مقصد مورد نظرش برسد ، پیشنهاد تقدیم کنترل دوباره اتومبیل به راننده را می دهد ، و این کار به همان سادگی ای که اختیار رانندگی را به کامیونت دادید ، از آن پس گرفته می شود.

اگر در این مورد نگران هستید که رانندگی خودکار این کامیونت ها در جاده می تواند هزاران نفر را از کار بیکار کند ، لازم نیست به خودتان ترس راه دهید. به جای تعویض کردن راننده ها با این سیستم ، در بازه زمانی کوتاهی ، این سیستم رانندگی خودکار – اگر به استفاده انبوه برسد – می تواند شغل راننده های کامیون را بسیار آسان تر و امن تر کند. و چنین پیاده سازی ای احتمالا از آن چه که شما فکر می کند ، زودتر پای خودش را به صنعت رانندگی کامیون ها باز خواهد کرد.

حمل و نقل کامیون ها با هزینه همراه است. بیش از آن که کمپانی ها بخواهند رانندگان و کامیون هایشان را در جاده ، امن و سر وقت داشته باشند ، آن ها می خواهند که با استفاده از این سیستم جدید دقت و ظرافت را به این شغل بیاورند. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ، کامپیوتر ها از انسان ها راننده های دقیق تری هستند. با این که چنین تکنولوژی ای هنوز قانونی نشده است، با تکیه بر صنعت حمل و نقل کامیون هایی که این تکنولوژی به عنوان پشتوانه دارد ، تنها تا چند سال دیگر طرح آن به صورت لایحه ای تصویب خواهد شد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا